Jak udostępnić publiczny post Google+ poza aplikacją Google+?


17

Większość aplikacji udostępnia swoje treści innym aplikacjom na podstawie intencji telefonu. Wydaje się, że funkcja udostępniania aplikacji Google+ generuje tylko kolejny post z Google+. Jak mogę udostępnić publiczny post Google+ poza aplikacją z poziomu samej aplikacji? Na przykład, aby wysłać link do posta na Twitterze, Messengerze, Facebooku itp.

Nie mogę uwierzyć, że Google kauteryzuje udostępnianie z usługi tak ważnej dla nich jak Google+, gdy większość popularnych aplikacji społecznościowych może się swobodnie udostępniać między sobą. Kopiowanie i wklejanie adresu URL jest datowane i uciążliwe dla Androida.

Odpowiedzi:


6
  1. Stuknij post, który chcesz udostępnić
  2. Otwórz menu przelewu (trzy pionowe kropki)
  3. Kliknij „Link”
    • Otrzymasz wiadomość: „Skopiuj link do schowka”.
  4. Możesz teraz wkleić ten link do dowolnego mechanizmu udostępniania, który chcesz

To nie to samo, co korzystanie z funkcji Android Share, ale znowu Google+ nie jest w tym sam. Nie wiem, kiedy ta funkcja została dodana do aplikacji G +.

Oczywiście działa tylko w przypadku postów publicznych.


Świetne wieści, dziękuję. Warto zauważyć, że ta technika działa tylko na postach publicznych, tak jak powinna.
John K

2

Prosta odpowiedź

Nie możesz.

Rozszerzona odpowiedź

Przycisk udostępniania w postach Google+ w aplikacji nazywa się przyciskiem „dzielenia się dalej” - to tak jak ponowne przesyłanie dalej wiadomości na Twitterze (jak większość osób prawdopodobnie wie).

Obecnie nie ma możliwości udostępniania treści Google+ innym aplikacjom sieci społecznościowych / wiadomości / czatów itp. - jest to zgodne z projektem aplikacji i nie można tego zmienić.

Jedynym sposobem na to byłoby poproszenie Google o wdrożenie tej funkcji lub dekompilację aplikacji i dodanie jej osobiście (co byłoby oczywiście bardzo trudne).

Konkluzja

Wiem więc, że nie to chciałeś usłyszeć, ale obawiam się, że nikt nie będzie w stanie udzielić ci „poprawnej” odpowiedzi na to pytanie, ponieważ nie ma możliwości udostępnienia treści Google+ poza Google+ aplikacja Google+.


Dziękuję Ci. Szkoda, bo to ograniczenie sprawia, że ​​unikam G + na moim urządzeniu mobilnym na rzecz innych usług, w których udostępnianie treści jest bardziej otwarte i łatwe. Nawet z oficjalnym klientem mobilnym na Twitterze, oprócz zwykłego przesyłania dalej, mogę udostępniać wiele innych usług.
John K,

Jedną rzeczą, którą odkryłem od czasu opublikowania tego postu i przyznania nagrody, jest to, że posty publiczne G + nie są widoczne, chyba że użytkownik jest zalogowany na swoje konto Google za pośrednictwem usługi Google, takiej jak Gmail, Google+ itp. W pewnym sensie pojawia się pytanie : dlaczego użytkownik miałby chcieć udostępnić publiczny post w Google+, jeśli jest w jakiś sposób za ścianą Google i niekoniecznie jest natychmiast dostępny dla mas z innych platform.
John K

Udostępnianie „posta” (w tym komentarzy) może być trudne, ale udostępnianie adresu URL linku, który został opublikowany, powinno być stosunkowo łatwe: prostym sposobem na osiągnięcie tego jest posiadanie aplikacji wyglądającej jak przeglądarka internetowa (i w ten sposób pojawia się w menu „otwórz za pomocą po dotknięciu, aby otworzyć link), a następnie automatycznie otwiera menu„ udostępnij ”za pomocą tego linku jako treści do udostępnienia (tak jakby to był adres URL„ udostępniony ”z przeglądarka internetowa). Nie znalazłem jeszcze takiej aplikacji, ale jej zrobienie byłoby proste. (tak, można to zrobić powoli, otwierając link w przeglądarce / a następnie udostępniając)
Mark

1

Aby udostępnić link z Google+ (nie link do postu w Google+, ale link udostępniony z postu), możesz użyć aplikacji, która pojawia się jako przeglądarka internetowa, a następnie przekazuje adres URL jako cel udostępniania, otwieranie menu udostępniania.

Opisałem to w moim komentarzu do odpowiedzi Liama ​​W. W końcu znalazłem aplikację, która robi to, co opisałem, o nazwie Browser Intercept - Share URL . Działa jak marzenie!


0

Jak wszyscy stwierdzili, jest to funkcja niewytłumaczalna w aplikacji Google +. (Gdybym był Vicem, zrezygnowałbym również ze wstydu)

Google+ kopiuje tylko link do schowka .

Ale możemy użyć Menedżera schowka, aby udostępnić zawartość wycinków innym aplikacjom .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Możesz zostać powiadomiony, gdy link zostanie skopiowany do schowka:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.