Jak działają automatyczne ustawienia jasności?


12

Może głupie pytanie, ale nie mogłem znaleźć żadnej oficjalnej dokumentacji do potwierdzenia.

Czy używa czujnika światła? Czy większość urządzeń to obsługuje?

Odpowiedzi:


16

Tak, wykorzystuje czujnik światła i tak, większość smartfonów go obsługuje.

Co do tego, jak to działa;

Smartfony na ogół mają czujnik światła umieszczony w ramce tuż obok ekranu, który mierzy światło otoczenia wraz z oprogramowaniem sterującym, które odpowiednio podnosi lub obniża jasność ekranu w oparciu o zmierzony poziom światła. Jeśli patrzysz w ciemności, ekran powinien być odpowiednio przyciemniony. Gdy poziom światła otoczenia jest wyższy, ekran należy odpowiednio rozjaśnić z dwóch powodów: z powodu olśnienia od światła otoczenia odbijanego od ekranu, które zmywa obraz, oraz ponieważ czułość oka na światło znacznie spada wraz ze wzrostem poziomu światła otoczenia .


I ostatnia rzecz, jeśli pytasz z jakiegokolwiek powodu związanego z oszczędzaniem baterii, powiedz to, ponieważ jest o wiele więcej informacji, jeśli jest to związane z baterią, należy o tym powiedzieć.
Omar Al Barahamtoshey,

1
czujnik światła ma znormalizowany interfejs w systemie Android; w mojej odpowiedzi wskazałem na oficjalną dokumentację interfejsu programowania, z którego mogą korzystać aplikacje, które chcą korzystać z czujnika światła.
Lie Ryan,

8

Tak, jak zgadłeś na urządzeniach obsługujących automatyczną jasność ekranu, istnieje czujnik światła , zwykle jest to niewielki otwór z boku ekranu.

Nie wszystkie telefony mają czujnik światła; na przykład Samsung Spica nie ma takiego, choć można użyć Widżetu Kontroli Energii, aby szybko zmienić jasność.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.