„Czerwona ramka” wokół ekranu podczas uruchamiania niektórych aplikacji


9

Niedawno zauważyłem na moim Nexusie 7, że kiedy uruchamiam niektóre aplikacje - i to nie tylko pozwalają mieć uprawnienia administratora - widzę krótko „czerwoną ramkę” na całym obszarze aplikacji, która znika w ciągu sekundy lub może trochę mniej.

Czy ktoś wie, skąd to pochodzi, a w szczególności co to oznacza?

Uwaga: jak zapewne zgadłeś z treści, moje urządzenie jest zrootowane. Zauważ też, że jest możliwe, że jedna z zainstalowanych aplikacji jest za to odpowiedzialna, ale nie wiem która. Ale chciałbym wiedzieć.


1
Brzmi to trochę podobnie do opcji dla programistów - sprawdź, czy masz włączone.
offby1,

@ offby1: spot on. Napisz to jako odpowiedź, a ja to zaakceptuję. Chociaż nie wiem, która dokładnie to spowodowała, wyłączenie opcji programistycznych całkowicie to naprawiło. Dzięki.
0xC0000022L,

1
Framework Xposed zrobił to na moim urządzeniu. Wyłączenie trybu ścisłego w opcjach programisty nie działało. Działa wyłączenie Xposed Framework.
Bolli

Odpowiedzi:


11

Jest to spowodowane ustawieniem trybu ścisłego w opcjach programisty. Błyska czerwoną ramką wokół ekranu, gdy cokolwiek wykonuje długą operację na głównym wątku.


3

Zdarzyło się również ze mną. Odznacz ustawienie trybu ścisłego, a następnie uruchom ponownie urządzenie. Nie zapomnij uruchomić ponownie. W przeciwnym razie zmiana ustawień nie zostanie zastosowana.


1
Ponowne uruchomienie urządzenia nie jest konieczne. Zmieniłem to ustawienie wiele razy. Odbywa się natychmiast.
Scott Severance

1
Może być konieczne. Na moim Fairphone z Androidem 4.2.2 został wyłączony dopiero po ponownym uruchomieniu.
cxxl

1
Konieczne było ponowne uruchomienie komputera Samsung Note Pro.
Nick

1
@ scott severance: Na moim telefonie (MI4i) konieczne było ponowne uruchomienie komputera, aby zmiana ustawienia zaczęła obowiązywać.
Harsh Kanchina
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.