Gdzie są opcje programistyczne w Androidzie 4.2?


44

Chciałem uzyskać dostęp do opcji dla programistów, aby umożliwić dostęp adb na Androidzie 4.2, ale nie mogę go znaleźć.

Jak mogę to włączyć?

Kiedy aktywuję menu, jak mogę je ponownie ukryć?


1
... i jakiś pomysł, jak je ponownie ukryć?
pelms

@pelms Powinieneś o to zapytać w nowym pytaniu.
Flow

@Flow: Czy to naprawdę jest warte własnego pytania? Poza tym: Nie jestem pewien, czy możesz to zrobić, przynajmniej nie znalazłem sposobu, aby to zrobić za pomocą interfejsu użytkownika.
ce4

2
Ponieważ zadawanie pytań jest bezpłatne, tak. Proces głosowania zdecyduje, czy to dobre pytanie. I głosowałbym za takim pytaniem.
Flow,

Odpowiedzi:


45

Począwszy od Androida 4.2. opcje programisty są domyślnie ukryte, aby oczyścić menu opcji. Są dobre do debugowania, ale niektóre opcje nakładki mogą być bardzo alienujące dla przeciętnych użytkowników, gdy zostaną przypadkowo włączone.

W Androidzie 4.2 i nowszych opcje programistyczne są domyślnie ukryte. Aby go udostępnić, przejdź do Ustawienia -> Informacje o telefonie i dotknij Siedem razy buduj numer. Wróć do poprzedniego ekranu, aby znaleźć opcje programisty.

Pojawia się wyskakujące okienko: Jesteś teraz programistą, gdy się powiodło.

Źródło: http://developer.android.com/tools/device.html

Nie można go ponownie ukryć, chyba że jesteś rootem i usuniesz ten plik:

/data/data/com.android.settings/shared_prefs/development.xml

EDYCJA: Zgodnie z odpowiedzią można również po prostu usunąć dane aplikacji z aplikacji Ustawienia (com.android.settings, znajdujące się w Ustawienia-> Aplikacje-> Wszystkie-> Ustawienia-> Wyczyść dane ).


Aktualizacja: zgodnie z tą odpowiedzią możliwe jest usunięcie danych aplikacji ustawień (jeśli chcesz poświęcić inne ustawienia, oczywiście)
ce4

1
Usunięcie ustawień aplikacji nie powoduje wyczyszczenia ustawień. Aby wyczyścić wszystkie ustawienia, musisz usunąć dane z aplikacji „Storage Storage”, jednak (tak czy inaczej na moim GS3), nie pozwoli ci to zrobić.
Compro01

1
Może to zrobić reset fabryczny? : P
t0mm13b

Jasne, ale wydaje się, że to „mała” przesada…
ce4

Co jeszcze robi usuwanie aplikacji ustawień? Dziwi mnie, że nie możesz stuknąć numeru kompilacji siedem razy, aby go ukryć lub coś w tym stylu.
Anonimowy pingwin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.