Jak dostosować menu rozwijane szybkich ustawień w Androidzie 4.2?


15

Czy w tytule jest jakiś sposób na dostosowanie siatki szybkich ustawień dostępnej w Androidzie 4.2? Ta funkcja ma potencjał, ale w większości przypadków nie wykorzystuje rozmiaru ekranu.

Panel szybkich ustawień

Odpowiedzi:


9

Obecnie mogę znaleźć opcje dostosowywania tylko poprzez mody lub inne aktualizacje ROM. Na przykład: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1999125

Byłoby naprawdę wspaniale, gdyby zapasowy system Android 4.2 zapewniał funkcję dodawania płytek, zmiany kolejności płytek lub zmiany funkcji długich / krótkich dotknięć płytek. Ten problem zawiera niektóre z tych wniosków o ulepszenie funkcji: http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=40285


1
Zasadniczo znaczy nie, nie można go dostosować za pomocą samego Androida.
ZnewmaN,

1

Można to zrobić w Androidzie 4.1.2, szczególnie w Samsungu Galaxy Note 2 Settings-> Display-> Notification Panel. Następnie przeciągnij i dostosuj wymagane kombinacje.


2
Wierzę, że jest to funkcja tylko dla Samsunga, nie jest dostępna na standardowym Androidzie.
Peanut

1

Jeśli nadal jest ktoś zainteresowany uzyskaniem odpowiedzi, najlepiej wiem, że używam przełącznika powiadomień j4velin . Można go dostosować, aby wyświetlał przełączniki (Wi-Fi, Bluetooth itp.) Lub uruchamiał aplikacje.


Wygląda na przydatną aplikację! Wygląda jednak na to, że dodaje powiadomienie za pomocą własnych przycisków zamiast dostosowywania menu szybkich ustawień systemu. Czy to prawda?
Sam

0

Moje standardowe urządzenia z Androidem 4.2 i 4.4 nie pozwalają na dostosowywanie szybkich ustawień. Aby go dostosować, musiałem zadowolić się Gravitybox [JB], który potrzebuje Xposed Framework i dostępu do roota.

Moje początkowe szybkie ustawienia były mniej więcej podobne do tego, który opublikowałeś. Po moich ulubionych poprawkach wygląda (zobacz też ikonę aplikacji):

                                                           IMG - Poprawki

Użycie jest proste. Instalujesz, aktywujesz, uruchamiasz tę aplikację → Poprawki na pasku stanu → Zarządzanie QuickSettings i wykonuj poprawki zgodnie z własnymi potrzebami.

I nie martw się, że jego opis dotyczy tylko urządzeń Mediatek. Działa również na Qualcomm.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.