Dlaczego brakuje przycisku HDR?


Odpowiedzi:


11

Rzuciłem na to okiem teraz, gdy nie ma źródła Androida 4.2.

Okazuje się, że HDR nie jest wykonywany przez samą aplikację aparatu, jest to tryb sceny, który musi być obsługiwany przez implementację systemu operacyjnego i / lub sterowniki.

Aplikacja aparatu usunie przycisk HDR, jeśli:

  1. Nie jesteś na poziomie API 17 (Android 4.2) lub wyższym, lub;
  2. Camera.Parameters.getSupportedSceneModes () zwraca null lub listę, która nie zawiera ciągu „hdr”

Krótko mówiąc, tryb HDR jest implementowany przez sam sterownik aparatu systemu operacyjnego i nie można go dodać do standardowej aplikacji aparatu bez zagłębiania się w źródło systemu operacyjnego. Jeszcze tego nie zrobiłem, ale jeśli to wymyślę, opublikuję aktualizację.


O ile mi wiadomo, na XDA jest wątek wyjaśniający, w jaki sposób uzyskać wyciek z kamery 4.2.apk działający na Galaxy Nexus. Więc nie ma go w sterowniku, to jest trochę rzeczy z libcamera (więcej informacji znajduje się w .zip w wątku)
ce4

@ ce4 Aplikacja aparatu jest wstecznie kompatybilna z 4.1, ale tak jak powiedziałem, usunie przycisk HDR z ekranu, jeśli nie przejdzie jednego z dwóch powyższych testów. Aplikacja aparatu żąda tylko trybu HDR od systemu operacyjnego, jeśli jest dostępny, nie nurkowałem źródłami części C ++, aby sprawdzić, czy jest to w systemie operacyjnym, czy sterowniku, ale z pewnością nie jest to część aplikacji aparatu / galerii ani Java części Androida.
Gareth Davidson
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.