Jak mogę ustawić automatyczne tagowanie moich zdjęć?


18

Czy istnieje sposób, aby zdjęcia zrobione aparatem były automatycznie i niezawodnie oznaczone tagami geograficznymi, aby lokalizacja była rozpoznawana po przesłaniu ich do Flickr?

Mam włączony „GPS” w aparacie, ale wydaje się, że jeśli GPS nie jest włączony lub nie jest „gotowy”, nie jest rejestrowany (kiedy sprawdzam szczegóły zdjęcia w Galerii, lokalizacja jest „Nieznana”).

Czy jest też sposób, w jaki mogę oznaczyć zdjęcie tagami geograficznym po jego zrobieniu? (edytuj: uczyniono z tego osobne pytanie )

Jeśli to istotne, mój telefon to Samsung Galaxy S.

Odpowiedzi:


10

Tak długo, jak masz włączony GPS w telefonie (w Galaxy S najłatwiej to zrobić za pomocą przycisków, które pojawiają się, gdy pociągasz pasek powiadomień w dół od góry ekranu) i masz włączony GPS w aparacie , powinna zostać wyświetlona ikona GPS „odbiornik satelitarny” i zacznij migać po otwarciu aplikacji aparatu. Tak długo, jak to widzisz, Twój telefon próbuje geotagować twoje zdjęcia.

Pamiętaj, że nawet w najlepszych warunkach telefon może zająć 30 sekund lub dłużej, aby zablokować przyzwoitą pozycję GPS, więc zanim zrobisz zdjęcie, poczekaj chwilę po otwarciu aplikacji aparatu.

Możesz także przyspieszyć blokadę GPS, upewniając się, że masz włączone wspomagane funkcje GPS. Zobacz poprzednie pytanie, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat włączania tych funkcji.


Dzięki. Szkoda, że ​​aplikacja Camera nie przekazuje żadnych informacji zwrotnych, czy uzyskała blokadę pozycji, czy nie ...
pfctdayelise

1
Migająca ikona odbiornika satelitarnego przestaje migać, gdy zaczyna uzyskiwać blokadę w dowolnej aplikacji GPS za pomocą aplikacji.
GAThrawn

1
aplikacja Aparat ma własną ikonę i nie wiem, czy kiedykolwiek przestaje migać (jeśli przez miganie masz na myśli animację typu „promieniowanie”). Właśnie zrobiłem zdjęcie po odczekaniu około 15 sekund, ikona wciąż migała, ale oznaczało to geotag.
pfctdayelise

4

Możesz zainstalować Tasker aplikacji i używać go, aby zawsze włączać GPS po uruchomieniu aparatu. Włączanie GPS dla aplikacji, które go potrzebują, jest jednym z najczęstszych zastosowań Taskera, ale robi o wiele więcej.

Oto artykuł z informacjami: http://lifehacker.com/5599116/how-to-turn-your-android-phone-into-a-fully+automated-superphone


Dlaczego w ogóle miałbyś wyłączać GPS? To nie jest tak, że w ogóle zużywa energię, dopóki nie uruchomisz aplikacji korzystającej z GPS?
GAThrawn

1

Po przetestowaniu mojej aplikacji dla systemu Android podczas opracowywania zauważyłem, że znalezienie lokalizacji może trwać wiecznie, gdy GPS jest włączony. Po włączeniu opcji „Lokalizacja przez sieć” lokalizacja pojawia się w ciągu kilku sekund. Użyj tej odpowiedzi, gdy odpowiedź GAThrawn cię nie zadowoli.


Wydaje mi się, że aparat nie używa „lokalizacji przez sieć”, gdy GPS jest wyłączony / wolny, co jest wstydem.
pfctdayelise,

Och zbyt źle. Lokalizacja za pośrednictwem sieci nie jest zbyt dokładna. Może bezużyteczne do oznaczania zdjęć ...
OneWorld,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.