Czy możesz korzystać z Nexusa 4 bez karty SIM?


9

Obecnie mam iPoda Touch, chcę kupić Nexusa 4, ale nie chcę przez jakiś czas dostawać abonamentu (karty SIM). Czy urządzenie będzie działać jak iPod Touch / Wi-Fi, ale nie będzie mieć dostępu do danych z dala od Wi-Fi / połączeń / SMS-ów.


2
Dlaczego więc nie Nexus 7?
Flow

Odpowiedzi:


12

Tak - wszystkie urządzenia z Androidem będą działać bez karty SIM i mogą być podłączone do Wi-Fi w celu połączenia z Internetem.

EDYCJA: Aby ludzie wiedzieli, w pliku build.prop znajduje się ustawienie, które określa, czy urządzenie może być używane bez karty SIM, czy nie.

W większości przypadków jest to dozwolone, jednak w rzadkich przypadkach może być niedozwolone.


Tak, miałem to zrobić. Musiałem poczekać kilka minut, a potem zapomniałem.
Josiah

Nie martw się;) Nie powinienem był zamieszczać tego komentarza!
Liam W

2
Używam mojej od 3 dni bez karty SIM, czekam na wiadomość, która zostanie wysłana pocztą, potwierdzając specjalnie dla N4.
jamuraa,

Tak. Mogę teraz potwierdzić, mam swój, działa świetnie bez karty SIM.
Josiah

5

Niektóre urządzenia z Androidem, głównie starsze i CDMA2000, będą próbować pozwolić ci nie używać ich bez aktywacji.

Zwykle aplikacja „zaopatrzenia” ma tajny kod, który może ominąć „obowiązkową” aktywację - np. W Motorola Droid 2 Global jest to lewy górny róg, prawy górny róg, prawy dolny róg, lewy dolny róg (dolne rogi są powyżej przyciski programowe, a nie absolutny róg ekranu) - zrób to i możesz użyć telefonu nieaktywnego (ze względu na żywotność baterii przełącz telefon w tryb samolotowy).

Nowsze urządzenia, w tym N4, powinny po prostu całkowicie pominąć aktywację; jednak wiele aplikacji Google będzie ciągle prosić o poświadczenia Google, jeśli się nie zalogujesz.


1
Dziękuję również za komentarz. Bardzo interesujące. W każdym razie widziałem rozpakowywanie i widziałem, jak facet pomija wkładkę karty SIM i działało, więc teraz wiem, że to działa. Po prostu nie miałem czasu na sprawdzenie, ponieważ Nexus 4 szybko się wyprzedał.
Josiah
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.