Jaki jest sekret super trwałości najnowszego programu ADW Launcher EX? [Zamknięte]


19

Aktualizacja ADW Launcher EX powraca po długim czasie. Przynosi wiele poprawek wizualnych, a także wzrost wydajności. Po kilku dniach doświadczenia natknąłem się na jeszcze jedną ciekawszą rzecz: nie jestem w stanie go zabić, zwiększając obciążenie systemu (co jest bardzo dobrą rzeczą).

Po uruchomieniu aplikacji pierwszego planu system Android zabija aplikacje działające w tle na podstawie minfreewartości. Aplikacje z uruchomionymi usługami i powiadomieniami mają wyższy priorytet niż zwykłe aplikacje w tle, ale mają mniejszy priorytet niż aplikacje pierwszego planu.

Najnowsza wersja ADW Launcher EX ma działającą usługę (ale nie powiadomienie o wyższym priorytecie), która jest taka sama jak starsze wersje i inne aplikacje uruchamiające. Używałem Go Launcher EX, LauncherPro, starej wersji ADW Launcher EX itp. Wszyscy giną podczas uruchamiania aplikacji na pierwszym planie, ale najnowsza wersja ADW Launcher EX nie ginie. Zamiast tego aplikacje na pierwszym planie są zabijane, gdy obciążenie systemu jest wysokie.

Wcześniej gorący restart był w stanie zabić ADW Launcher EX, ale teraz nawet ten nie działa.

Jaka jest magia tego wszystkiego? Jestem po prostu ciekaw...


Masz na myśli wartość oom_adj? Jak opisano w Oswajanie zabójcy OOM ?
Izzy

3
@Izzy Nie. Nie oom_adjmoże tak być, ponieważ ADW Launcher EX w ogóle nie żąda uprawnień roota.
Android Quesito,

Byłoby interesujące, że można powiedzieć, jaka wersja Androida uruchomić, ponieważ polityka zarządzania zadanie może być różna na tym froncie
RDS

@rds To samo doświadczenie w GB i ICS zarówno ..
Android Quesito,

4
To pytanie wydaje się nie na temat, ponieważ nie dotyczy problemu do rozwiązania.
ale

Odpowiedzi:


-1

Aplikacje mogą uzyskać wyższe uprawnienia. Na przykład watchdog 3G (aplikacja do monitorowania zużycia danych) prosi użytkowników o wyższe uprawnienia, aby nie można było ich zabić. Może być tak samo w przypadku programu uruchamiającego ADW.


Czy wymaga roota, aby ustawić wątek wspomnianej aplikacji na wyższy poziom uprawnień?
t0mm13b,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.