Dlaczego pojedyncza wiadomość MMS pojawia się jako trzy osobne przyciski pobierania?


9

Za pomocą domyślnej aplikacji do przesyłania wiadomości, CyanogenMod 6.1, T-Mobile Pay As You Go, ilekroć ktoś wyśle ​​mi MMS, wyświetla się jako 3 osobne wiadomości, wszystkie z przyciskami Pobierz. Jeśli kliknę pierwszy przycisk Pobierz, obraz zostanie pobrany. Jeśli kliknę pozostałe dwa, nie będą działać i nie znikną, dopóki wiadomość nie wygaśnie kilka dni później.

Za pomocą menedżera SQLite, aby spojrzeć na tabelę pdu mmssms.db, wszystkie oczekujące wiadomości mają mtype 130. Po pobraniu stają się mtype 132.

https://github.com/jberkel/sms-backup-plus/issues/issue/80

Dlaczego 3 wiadomości? Czy mogę zmienić to zachowanie? Czy to błąd?


Czy próbowałeś używać aplikacji do przesyłania wiadomości innych firm?
Daniel

2
dostaję to samo za pomocą Handcent SMS ...
Savvas Dalkitsis,

Odpowiedzi:


4

Sugerowałbym, że jest to jedna z 3 rzeczy:

  1. błąd w CM6. Używałem Handcent regularnie w CM7 i nie widziałem tego zachowania.

  2. Prawdopodobnie związane z zainstalowaniem Handcent / innej aplikacji MMS. Wszystkie aplikacje zostały zarejestrowane, aby otrzymywać powiadomienia o nadejściu wiadomości, a wszystkie aplikacje przechwytują ją i wstawiają do bazy danych MMS / SMS telefonii. Wydaje się to mało prawdopodobne, ponieważ aplikacje zwykle polegają na wbudowanej aplikacji w celu wstawienia wiadomości do bazy danych.

  3. Może to być problem z interakcją z siecią i potwierdzaniem wiadomości, co powoduje, że jest ona wielokrotnie powiadamiana.

Myślę, że najlepszą rzeczą do zrobienia w tym przypadku jest przechwycenie niektórych dzienników za pomocą ADB i logcat oraz opublikowanie ich na forach Cyanogen, gdzie możemy je obejrzeć i dowiedzieć się, czy to błąd. Jeśli nie masz doświadczenia w korzystaniu z zestawu programistycznego, na rynku dostępna jest aplikacja o nazwie aLogCat, która pobierze dziennik za Ciebie i umożliwi wysłanie go na adres e-mail.


-1

Wyłącz automatyczne pobieranie w aplikacjach MMS, których nie używasz.


1
Mam tylko jedną znaną mi aplikację MMS, domyślną.
endolith
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.