Czy aplikacje wymagające pełnego dostępu do Internetu zastępują ustawienia sieciowe Androida?


9

Wszyscy wiecie, że niektóre aplikacje wymagają „pełnego dostępu do Internetu” i innych uprawnień. Niektóre używają go do reklam, niektóre używają go z innych powodów itp. Czy te aplikacje mogą uzyskać dostęp do Internetu, gdy moja sieć Wi-Fi i sieć komórkowa są wyłączone? Obawiam się dodatkowych opłat od mojego operatora za dodatkowe MB. Mam na myśli, że te aplikacje nadal wyświetlają reklamy, nawet jeśli jakiekolwiek połączenie sieciowe jest wyłączone - jak to możliwe? Innymi słowy - jak mogę się upewnić, że aplikacja nie używa jakiś ruch, gdy Wi-Fi i sieci komórkowe są wyłączone?

Odpowiedzi:


5

Cóż, jeśli wyłączyłeś 3G, to nie mogą uzyskać do niego dostępu, sugeruję, że jeśli go nie zastąpiłeś, użyj APNdroid z rynku, aby to zrobić, a także ma dobry widget. W każdym razie aplikacje nie mogą przesłonić ustawień Wi-Fi, jeśli są wyłączone, to nie mogą ich włączyć, ale jeśli pozostawiłeś 3G bez nadpisywania aplikacji, takich jak APNdroid, mogą z niego skorzystać, a to zepsuje plan danych.

Sugeruję, abyś korzystał z 3G Watchdog i APNdroid, oba są dostępne na rynku, aby jeździć i monitorować swój plan danych, a dla Wi-Fi masz widżet zasilania lub inny sposób jego włączania i wyłączania.

Pamiętaj, cały czas wyłączaj WiFi i 3G, dopóki TY nie zdecydujesz, że chcesz się połączyć. A jeśli włączyłeś 3G, włącz automatyczną synchronizację przed włączeniem 3G, synchronizacja trwa ponad MB, jeśli masz więcej niż dwa konta do synchronizacji tak jak ja.


4

Aplikacje używają pamięci podręcznej reklam, aby wyświetlać reklamy, gdy zarówno Wi-Fi, jak i sieć komórkowa są wyłączone.

Możesz użyć czegoś takiego jak DroidWall, aby uniemożliwić aplikacji dostęp do Internetu. Ale to wymaga zrootowanego telefonu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.