Jak preferować sieci z określonego kraju, aby uniknąć opłat roamingowych?


21

Niedawno przeprowadziłem się do Genewy na granicy między Francją a Szwajcarią. Mieszkam we Francji, gdzie mam francuską umowę na telefon komórkowy (i domowy), ale pracuję tuż za granicą (w promieniu mili!) W Szwajcarii.

Sieci szwajcarskie są silniejsze w pobliżu mojej pracy niż sieci francuskie, ale zwykle mogę uzyskać francuski sygnał. Mogę korzystać z kilku francuskich sieci bez ponoszenia opłat roamingowych za korzystanie z telefonu / SMS-ów / Internetu, ale każda ze szwajcarskich kosztuje mnie niewielką fortunę.

Do tej pory próbowałem w Androidzie (właściwie wersje Cyanogenmod oparte na Gingerbread i ICS) Wydaje mi się, że mam dwie opcje:

a) Pozwól tylko dołączyć do mojej sieci domowej i zignoruj ​​wszystkie inne, zarówno francuskie, jak i szwajcarskie. W tym przypadku często nie mam żadnego połączenia.

b) Połącz się z dowolną siecią, w którym to przypadku telefon często decyduje się na połączenie z siecią szwajcarską i dlatego ponosi koszty. (I w praktyce uniemożliwi mi korzystanie z mobilnego połączenia danych, ponieważ wyłączyłem roaming danych).

Czy istnieje sposób, w jaki mogę uszeregować sieci według preferencji, aby sieci francuskie (jeśli można je połączyć) będą preferowane od szwajcarskich, nawet jeśli istnieją sieci szwajcarskie o silniejszym sygnale? Szukałem ustawień i aplikacji, aby to zrobić, ale bez powodzenia ... innych niż dość niebezpieczne rzeczy z listą preferowanych roamingów (PRL), która nie wydaje się być narażona na normalny interfejs użytkownika.

Wydaje mi się, że większość ludzi nie mieszka / nie pracuje na granicach, więc ta funkcja nie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem - ale operatorzy sieci niestety nie mają żadnych umów między krajami, aby pomóc mieszkańcom granic, więc rozwiązanie technologiczne jest prawdopodobnie potrzebne!


Co powiesz na zastosowanie ręcznej metody wyboru sieci? Jednym minusem jest to, że musisz ręcznie zmienić sieć, gdy przenosisz się do innego obszaru, w przeciwnym razie spadnie siła sygnału sieci do zera, a twój telefon będzie offline.
Narayanan

@Narayanan Oczywiście, ale powoduje to, że często jest offline (i zwykle nie zdaje sobie sprawy, że tak jest). Zgadzam się, że czasami będę musiał korzystać z sieci zagranicznej, ale chciałbym, aby mój telefon zawsze preferował natywną, niezależnie od siły sygnału (niezerowej).
andybuckley,

Odpowiedzi:


2

Chociaż w ogóle nie rozumiem Twojego problemu, myślę, że ta aplikacja (wersja próbna kontroli roamingu - INSADCO GmbH) może ci w jakiś sposób pomóc.

To jest wersja próbna, ale jeśli działa na twoich testach, możesz ją kupić - będzie kosztować mniej niż ta mała fortuna ...

Dzięki temu myślę, że nie utworzysz listy priorytetów sieciowego połączenia danych, ale możesz po prostu odrzucić wszystkie dane od szwajcarskich operatorów ...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.