Jaka jest oficjalna nazwa trzeciego przycisku ekranowego?


68

Szukam oficjalnej nazwy trzeciego (prawego) przycisku ekranowego Androida.

Lewy i środkowy przycisk są wyraźne:

  • Po lewej: przycisk Wstecz
  • Środkowy: przycisk Początek
  • Dobrze: ???

Android 1 - 4.4 Przyciski ekranowe Androida Android 4.xi wcześniejsze Android 5.0 -? Android przyciski ekranowe Android od 5.0

Podaj odniesienie, w którym nazwa trzeciego / prawego przycisku jest podana w odpowiedzi.Dlaczego tego szukasz ... Zastanawiam się.
Liam W

Android 1.0 do 2.3.7 miał klucze fizyczne (sprzętowe). Android 3.0 do 3.2.6 zastąpił je „miękkimi przyciskami nawigacyjnymi” na „pasku systemowym”, o to właśnie chodzi w tym pytaniu. Android 4.0 do 4.4.4 nieznacznie zmienił wygląd tych przycisków oprogramowania. Wreszcie Android 5.0 do 8.1 jeszcze bardziej uprościł projekt. Można zobaczyć screeny z różnych wzorów tutaj . Nazwa prawego przycisku to „Przegląd” lub „Ostatnie” , tak jak nazywa się następujący ekran.
caw

Każdy może to powiedzieć, w którym pasku znajdują się te przyciski? Podobnie jak zegar i powiadomienia są wyświetlane na pasku stanu.
Aashish

@Aashish: Zakładam, że powinno to być coś w rodzaju „paska przycisków miękkich”, „paska przycisków miękkich” lub „obszaru przycisków miękkich”
Robert

Odpowiedzi:


34

To się nazywa przycisk Przegląd. Pierwotnie dowiedziałem się o tym z opisu ustawień przypinania ekranu.

Google na Poruszanie się po urządzeniu (patrz Poruszanie się za pomocą przycisków nawigacyjnych ) zauważył:

Omówienie : Otwiera listę miniatur obrazów aplikacji i kart Chrome, z którymi ostatnio pracowałeś. Aby otworzyć aplikację, dotknij jej. Aby usunąć miniaturę z listy, przeciągnij ją w lewo lub w prawo.

  • To wygląda tak

    IMG

  • Jeśli na urządzeniu działa system Android 4.4 lub nowszy, przycisk Przegląd wygląda następująco

    IMG


29

Nazywa się to „Ostatnie” - informacje na ten temat można znaleźć tutaj

EDYTOWAĆ

Jak zauważa Dan Dascalescu , teraz nazywa się „Przegląd”.


3
To jest przestarzałe. Nazywa się teraz Przegląd. Źródło: Pracuję w Google i zapytałem zespół Androida. Aktualizujemy wystąpienia „Ostatnie”, aby przeczytać „Przegląd”.
Dan Dascalescu,

Czasami nieaktualne odpowiedzi są warte pochwały. :)
Stephen Hosking

1

Nie wiem, czy istnieje oficjalna nazwa, ale zwykle nazywa się to przełącznikiem zadań lub przyciskiem Ostatnie zadania. Jeśli piszesz instrukcje / instrukcję, możesz uniknąć nazywania tego przycisku, ponieważ starsze urządzenia z Androidem nie mają dedykowanego przycisku przełączania zadań (dostęp do przełącznika zadań na moim starym telefonie był możliwy po długim naciśnięciu przycisku Home, ponieważ przykład). Zamiast tego spróbuj wyrazić to tak, aby było jasne, że chcesz, aby przeszli na inne zadanie i pozostawić specyfikę na kilka typowych sposobów na różnych urządzeniach na bocznej ścieżce.


0

Różne sprawiają, że nazywają to różnymi rzeczami.

Android nazywa ją listą najnowszych aplikacji (naciśnij, powiedz, że najnowsze aplikacje).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.