Czy Nexus 7 może wysyłać i odbierać SMS-y i połączenia?


14

Nexus 7 3G jest już dostępny i zastanawiam się, czy tablety z Androidem 4.2 nadal są urządzeniami tylko do przesyłania danych. Czy mogę zainstalować niestandardową pamięć ROM lub apk na tym tablecie, aby móc wysyłać i odbierać na nim połączenia GSM i SMS-y? Jeśli nie, dlaczego nie? Czego brakuje?

Dodano: Nexus 7 3G ma wiele funkcji sprzętowych telefonów, ale nie wszystkie: ma GPS, Bluetooth, gniazdo słuchawkowe, akcelerometr, żyroskop, czujnik światła otoczenia, kompas i NFC, ale nie ma odbiornika (słuchawki), dotykowego sprzężenia zwrotnego ( wibrować) lub tylny aparat. JEŻELI tablet 8 "x5" może być używany jako telefon, nie będziesz wyglądać śmiesznie, przykładając go do ucha, ponieważ nie ma słuchawki.

Dodano: Pytanie dotyczy połączeń GSM i SMS-ów, a nie połączeń VOIP lub SIP lub tetheringu.


Możesz rozważyć wysłanie SMS-ów za pomocą słuchawki. Jeśli tak, możesz zainstalować TabletSMS na tablecie i DeskSMS na telefonie (Android). Usługa DeskSMS kosztuje kilka dolarów rocznie, ale dla mnie jest tego warta. Możesz także użyć aplikacji przeglądarki na komputer. Wszystkie synchronizują się razem. play.google.com/store/apps/… play.google.com/store/apps/…
Mark Hewitt

@ MarkHewitt, który wymagałby dwóch kart SIM z dwoma planami danych i dwiema kieszeniami koszuli. Cieszę się, że to działa zarówno dla Ciebie, jak i dla innych użytkowników tabletów i telefonów. Chcę nosić tylko jedno urządzenie.
William C

Nie potrzebujesz ze sobą słuchawki, żeby to działało. Oba muszą być włączone i mieć połączenie z Internetem.
Mark Hewitt

Możesz zarejestrować numer Google Voice i uzyskać GrooVe IPaplikację na Nexusie 7. Aby móc dzwonić na Nexusie 7, korzystając z usługi Google Voice. Nie możemy jednak używać GrooVe IPdo wysyłania wiadomości SMS.
Jimmyk,

Odpowiedzi:


2

Tak i nie. Sprzęt jest w stanie wysyłać / odbierać połączenia i SMS-y GSM, ale nie można tego zrobić za pomocą oprogramowania podstawowego. Wątpię, czy jakakolwiek aplikacja po rynku też by to zrobiła, ponieważ wydaje się, że poprawki należy wprowadzić na poziomie systemu operacyjnego.

Jest kilku deweloperów pracujących nad tym na XDA. Nie ma eta, ale powinni to zrobić na czas. Możemy tylko czekać.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2025377


0

Zgodnie z tym artykułem zatytułowanym Jak wykonywać / odbierać połączenia na Nexusie 7 za pomocą Google Voice opublikowanym w sierpniu 2012 r .:

Nexus 7 jest bardzo podstawowym tabletem przeznaczonym do wykonywania zadań, takich jak surfowanie po Internecie, kontakty towarzyskie na Facebooku, Twitterze, wysyłanie / odbieranie wiadomości e-mail, granie w gry, rozmowy wideo przez Skype lub Google Talk itp. Innymi słowy, nie ma nic do zrobienia z rozmowami telefonicznymi.

Ale jeśli chcesz, istnieje sposób, aby Nexus 7 obsługiwał połączenia telefoniczne. Nie jest to szczególnie proste, ponieważ będziesz musiał skonfigurować wiele kont i aplikacji, a nawet zmodyfikować plik APK w jednej części przewodnika, ale jeśli wykonasz kopie zapasowe przed ścisłym przestrzeganiem instrukcji, powinieneś zrobić dobrze.

Oficjalny wątek jest dostępny u programistów XDA

Jeśli chodzi o wysyłanie SMS-ów do i z Nexusa 7, mySMS wydaje się działać. ( Sklep Google Play )

Alternatywnie aplikacja Mighty Text Tablet może być bardziej odpowiednia.


Cześć. Moje pytanie dotyczy połączeń GSM, a nie połączeń VOIP lub SIP lub tetheringu.
William C,

@William C: Jeśli odkryję więcej informacji, opublikuję je dla ciebie. A co z sytuacją SMS-ów?
Simon


0

Technicznie nie ma powodu, dla którego GSM Nexus 7 nie byłby w stanie wykonywać i odbierać połączeń oraz wysyłać / odbierać wiadomości SMS - ma odpowiedni sprzęt.

Mam AOKP ROM, który jest rozwidleniem ROMów Cyanogenmod, na moim Nexusie 7 bez GSM (tylko Wi-Fi) i jest dostarczany w pakiecie z telefonem i aplikacjami do przesyłania wiadomości.


Czy te aplikacje działają?
Mateusz

1
Mam tylko wersję WiFi, więc nie mogę przetestować. Może ktoś inny z wersją GSM mógłby spróbować?
Martyn

-2

Możesz używać Handcent SMS do wysyłania SMS-ów na Nexusie 7 3G.


Po prostu działa samodzielnie?
Mateusz

2
Na co wskazuje Matthew: o ile urządzenie obsługuje tylko połączenia danych (i nie ma głosu GSM itp.), W jaki sposób Handcent (lub inna aplikacja) będzie w stanie zapewnić takie funkcje? OP nie jest zainteresowany rozwiązaniami over-the-net, jak wyraźnie stwierdził.
Izzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.