Galaxy S GT-I9000: jak naprawić rozruch do odzyskiwania za pomocą Volume up + Power?


9

Mam Samsung Galaxy S (GT-I9000) i zainstalowałem Cyanogenmod 10 M2. Mogę zrestartować się w celu odzyskania z Cyanogenmod (przytrzymaj przycisk Power, wybierz Reboot and Recovery). Nie mogę jednak uruchomić się bezpośrednio do odzyskiwania, przytrzymując Zwiększenie głośności + Zasilanie lub Zwiększenie głośności + Dom + Zasilanie, gdy telefon jest wyłączony.

Czy muszę coś zrobić ze sprzętem telefonu, aby uzyskać kombinację przycisków, aby uruchomić system w trybie odzyskiwania? O ile wiem, kombinacja przycisków, którą wypróbowałem, jest odpowiednia dla tego urządzenia. Mogę uruchomić system w trybie pobierania za pomocą zmniejszania głośności + zasilania.

Odzyskiwanie jest instalowane wzdłuż oficjalnej wersji Galaxysmtd Cyanogenmod 10 M2 („Odzyskiwanie oparte na CWM v6.0.1.4”).

Chciałbym rozwiązać ten problem, ponieważ teraz boję się flashować aktualizacje pamięci ROM, ponieważ odzyskanie w przypadku pętli rozruchowej jest znacznie trudniejsze, jeśli nie mogę uruchomić normalnej kombinacji klawiszy.


Spróbuj wyjąć baterię, a następnie przytrzymując przyciski podczas jej ponownego wkładania. Spróbowałbym także innych kombinacji, takich jak oba przyciski głośności + moc.
Mateusz przeczytał

1
Teraz podejrzewam, że z moim obrazem odzyskiwania jest coś nie tak. Kiedy włożę baterię z głośnością + moc, wygląda to na coś w rodzaju pętli rozruchowej podczas przywracania: pojawia się domyślne logo rozruchowe galaktyki, następnie ekran na chwilę staje się czarny, a następnie pojawia się logo cyjanogenmod, ekran staje się czarny za chwilę, a po chwili pojawia się domyślne logo startowe galaktyki. Pętla trwa, dopóki nie zwolnię głośności. Następnie uruchamia się do pełnego Cyanogenmd 10 M2 po czarnym błysku lub dwóch.
Mikko Rantalainen,

Nie rozumiem, w jaki sposób nadal może przejść do odzyskiwania po ponownym uruchomieniu z Cyanogenmod - być może sprzęt jest w innym stanie w tym przypadku i jądro odzyskiwania jest w stanie sobie z tym poradzić.
Mikko Rantalainen,

Ciekawy. Polecam flashowanie odzyskiwania za pomocą Odina. (Nawiasem mówiąc, Odin cię też uratuje, jeśli nie będziesz mógł uruchomić się z ROM-u. To zależy tylko od bootloadera.)
Matthew Czytaj

1
Inną próbą może być: Wyłącz telefon. Przytrzymaj przycisk Power, Vol Up i Home. Poczekaj na logo galaxyS, a następnie zwolnij przycisk zasilania! Dla mnie to właściwa kombinacja.
minicookie

Odpowiedzi:


11

OK. Znalazłem poprawną kombinację. Wygląda na to, że odzyskiwanie rozprowadzane za pomocą Cyanogenmod 10 M2 for galaxysmtdjest naprawdę wybredne w kwestii przycisków sprzętowych.

Oto jak możesz uruchomić system do odzyskiwania:

  1. Zacznij od wyłączenia Galaxy S
  2. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zwiększania głośności + Home
  3. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania
  4. Poczekaj, aż pojawi się ekran rozruchowy Galaxy S GT-I9000 (ustawienie fabryczne)
  5. Zwolnij przycisk zasilania, zanim pojawi się drugi ekran rozruchowy z tekstem „Cyanogen (mod)”. Przytrzymaj przyciski zwiększania głośności + Home.
  6. Poczekaj na rozpoczęcie odzyskiwania. Po wyświetleniu menu odzyskiwania możesz zwolnić przyciski zwiększania głośności i ekranu głównego.

Jeśli nie zwolnisz przycisku zasilania przed drugim wyświetleniem rozruchowym, nie możesz go wprowadzić w tryb odzyskiwania. Zamiast tego przejdzie do normalnej sekwencji rozruchowej, która wydaje się nie działać, jeśli przytrzymasz przycisk zasilania. Z drugiej strony, jeśli nie przytrzymasz przycisków wystarczająco długo, ponownie wejdzie w normalną sekwencję rozruchową. Nie zorientowałem się, czy przytrzymanie przycisku Home jest naprawdę wymagane, ale przynajmniej nie uniemożliwia przejścia do trybu odzyskiwania.


Okazuje się, że przynajmniej na moim sprzęcie wymagane jest przytrzymanie przycisku Home. Jeśli nie nacisnę przycisku Home, bootloader wydaje się zatrzymać. Przytrzymanie zasilania przez 5-10 sekund powoduje ponowne uruchomienie urządzenia, w przeciwnym razie nic się nie stanie.
Mikko Rantalainen,

Warto również wspomnieć, że Galaxy S (wersja międzynarodowa GT-I9000) ma wbudowane zachowanie do resetowania sprzętowego, jeśli przycisk zasilania jest przytrzymany przez 5-20 sekund (opóźnienie wydaje się losowe). System operacyjny (Android) nie może tego anulować, więc nie ma znaczenia, czy masz aktywną blokadę ekranu lub telefon. Przypadkowo zrestartowałem telefon trzymając rękawiczki (przycisk zasilania znajduje się z boku telefonu i zostanie przypadkowo bardzo łatwo aktywowany, jeśli ktoś złapie telefon w rękawiczce, ponieważ na zewnątrz jest za zimno, aby się bez niego obejść). Po raz pierwszy tak się stało, myślałem, że system operacyjny się zawiesił.
Mikko Rantalainen

próbowałem, ale nie działało :( cm 9
numediaweb

@ numediaweb: czy jesteś pewien, że masz sprzęt GT-I9000, a nie np. GT-I9000M lub GT-I9000B? Czy mógłbyś wyjaśnić, jak to „nie działało”? Czy zamiast tego restartował się ciągle, czy zamiast tego wszedł w normalną sekwencję rozruchową?
Mikko Rantalainen

3

Dla każdego, kto przybywa tutaj przez Google, tak jak ja, oto, jak przeszedłem do trybu odzyskiwania:

Urządzenie: Galaxy S i9000M (wersja międzynarodowa i9000) ROM: CyanogenMod 10 (CM10)

Kombinacja trzech przycisków, która kiedyś działała (Vol Up + Power + Home) nie działała. Jednak przytrzymanie ZARÓWNO przycisku głośności, jak i zasilania (bez domu) uruchomiło mnie w trybie odzyskiwania.

Mam nadzieję, że pomoże to innym podróżnikom Google.

Twoje zdrowie.


GT-i9000M lub „Samsung Galaxy S Vibrant” to inny telefon niż GT-i9000 (znany jako międzynarodowa wersja „Samsung Galaxy S”). Patrząc na specyfikację, GT-i9000M wygląda na lepszy sprzęt, ponieważ zawiera żyroskop - zakładając oczywiście, że działa inaczej z galaxysmtdCM ROM.
Mikko Rantalainen

0

Dla mnie praca: vol up + home + power (zwolnij moc po wyświetleniu ekranu rozruchowego Galaxy S GT-I9000 i kontynuuj z vol up + home)


-2

Przytrzymaj przycisk zasilania, jak zwykle w przypadku „wyłączania zasilania”. Następnie wybierz opcję „odzyskiwanie”; przejdzie w tryb odzyskiwania.


1
Pytanie brzmi, jak uruchomić odzyskiwanie, gdy telefon jest wyłączony. OP wie, że mogą to zrobić, gdy telefon jest włączony. „Zrestartuj w celu odzyskania z Cyanogenmod (Przytrzymaj przycisk zasilania, wybierz Uruchom ponownie i odzyskiwanie)”
Peanut

Tak, przeczytanie więcej niż pierwszego zdania pytania bardzo pomogłoby w przyszłości. Chodziło o to, jak przejść do odzyskiwania w przypadku, gdy system operacyjny zapętla się / ulega awarii podczas uruchamiania, ponieważ w takim przypadku nigdy nie widać żadnego menu dostarczonego przez system Android.
Mikko Rantalainen
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.