Dlaczego Mapy Google informują mnie, że Mapy offline są niedostępne?


26

W ciągu ostatnich kilku miesięcy dużo podróżowałem po całym świecie, a jedną z rzeczy, które robiłem, aby uniknąć dużych opłat za transmisję danych w roamingu na moim telefonie osobistym, było korzystanie z funkcji buforowanych map offline w Mapach Google . Działa to bez żadnych problemów w Chinach, Australii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Jestem teraz w Brazylii i nagle stwierdzam, że nie mogę pobrać map offline lokalnych obszarów.

Kiedy przechodzę do menu w Mapach Google i wybieram Udostępnij dostępny offline, dostaję zwykłą kwadratową nakładkę, aby wybrać obszar, a następnie zmienia kolor na czerwony i mówi „Mapy offline nie są dostępne w wybranym obszarze”.

Mapy offline nie są dostępne w wybranym obszarze

Próbowałem powiększać i pomniejszać oraz przesuwać obszar zaznaczania, ale bez powodzenia.

Odpowiedzi:


29

Okazuje się, że tylko dlatego, że możesz zobaczyć mapę i korzystać z niej online, nie oznacza to, że Google pozwoli ci udostępnić ten obszar offline.

Mapy offline są obecnie dostępne tylko dla niektórych krajów, a Brazylia nie jest obecnie jednym z nich, w rzeczywistości wydaje się dość dziwnym wyborem.

Google opublikowało pełną listę krajów, w których jest ona dostępna tutaj: Maps for Mobile - dostępność offline


EDYCJA: pamiętaj, że w aktualizacji Map Google z lipca 2013 r. Google przekształciło mapy offline w ukrytą funkcję bez opcji menu. Więcej informacji na temat udostępniania map tutaj: Pobierz mapy offline w nowych Mapach Google


3

Odkryłem, że byłem w stanie usunąć wersję map Google, którą zainstalowałem (czyli 6.11.1), oraz pobrałem i zainstalowałem starszą wersję (6.6.0) , co pozwoliło mi wstępnie buforować obszar, w którym wcześniej nie byłem mający pozwolenie na. Ale w starszej wersji musiałem przejść do ustawień, laboratoriów i włączyć opcję wstępnej pamięci podręcznej, a następnie długo nacisnąć mapę, kliknąć balon, a następnie przewinąć w dół, aby wyświetlić opcję wstępnej pamięci podręcznej.

Nie rozumiem, dlaczego pobieranie map niektórych obszarów nie jest dozwolone w nowszych wersjach. Oczywiście nie jest to powód techniczny. Czy istnieje jakiś powód polityczny lub prawny? Inne aplikacje do map mogą pobierać mapy dla całego świata. To naprawdę nie ma dla mnie żadnego sensu ...


Pewnie, że zamiast tego „inne aplikacje map” nie używają różnych źródeł map (np. OSM)?
Izzy

0

Wczesne wersje map Google możesz zapisywać duże mapy offline w dowolnym miejscu. Nowsze wersje pozwoliły na zapisanie mniejszego obszaru, a najnowsza wersja utrudnia znalezienie funkcji zapisywania i nie można zapisać niektórych krajów.

Wydaje się, że wszystko się pogarsza w nowszej wersji, chyba tylko z pieniędzmi. Reklamy można oglądać tylko w trybie online. Straszny.


1
Jak dawno to się zmieniło? W jakim wieku aplikacji Google Maps musisz znaleźć, aby móc zapisać dowolny obszar offline? (Pamiętając, że to pytanie zostało zadane 2 lata temu, a w niektórych obszarach nie było możliwe w obecnej wersji aplikacji)
GAThrawn
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.