Nazwa „Alicia Han” wydaje się wzywać!


29

Myślę, że w Androidzie jest błąd, do którego dzwoni jakaś Alicia Han . Zdarza się to czasami, gdy rozłączasz się z osobą dzwoniącą lub masz nieodebrane połączenie. Nazwa pojawi się w chwili, gdy na telefonie pojawi się poprawna nazwa dzwoniącego. Mówiąc konkretnie: W międzyczasie ekran telefonu włącza się, a zawartość jest ładowana na ekran.

Wszystkie trafienia, które dostaję na ten temat, to ten tweet. Więc nie jestem szalona!

Czy ktoś z was to widział i czy wiesz, co się dzieje / kim jest Alicia Han? Stało się to przypadkowo, odkąd rok temu dostałem HTC Sensation XE.

Edycja: Myślę, że problem może polegać na tym, że istnieje standardowy tekst etykiety dla wpisu osoby (taki jak te na liście osób), który jest ustawiony na „Alicia Han”, a tekst etykiety jest zastępowany po pełnym załadowaniu informacji o osobie .

Edycja: bugJest odtwarzalna (przynajmniej dla mnie) przez rozłączenie połączenia przychodzącego. Nazwa Alicia Han pojawia się na kilka milisekund przed załadowaniem prawdziwego imienia.


5
Czy możesz do niej oddzwonić? Czy z wpisem jest związany numer?
RR

9
Widzę, jak programiści chichoczą, wstawiając nazwę współpracownika do wersji Androida. :) Ale sam tego nie doświadczyłem.
Śmigło

5
Cóż, nie znalazłem nic o Alicii w oficjalnym kodzie źródłowym Android Contacts lub ContactsProvider. Może jest w kodzie HTC Sense.
Siebe

13
Głośnik wysokotonowy w twoim pytaniu potwierdził, że był na Sense. Znalazłem 2 inne osoby w Sense z tym problemem. Skontaktowałem się z zespołem programistów HTC. Czekam teraz na odpowiedź.
Siebe

4
Wysłałem wiadomość z pytaniem o to do przedstawiciela HTC na Reddit, który był dość aktywny i wydaje się być miłym facetem, być może może w tym pomóc.
Peanut

Odpowiedzi:


2

Szukałem odpowiedzi na to pytanie, odkąd przeczytałem je rok temu. Szukałem kilka razy i zawsze znajduję to samo pytanie na wielu forach, ale nie ma odpowiedzi. Jedyną pewnością jest to, że nie jest to błąd Androida jako takiego, ponieważ zdarza się to tylko użytkownikom marki HTC, ale nigdy nie znalazłem niczego produktywnego, co mogłoby pochodzić od pracowników HTC w tym zakresie. To pytanie zostało zadane ponad rok temu i nadal nie ma odpowiedzi, więc chciałbym być pierwszym, który udzieli odpowiedzi, nawet jeśli jest to przypuszczenie.

Z komentarzy na tym i innych forach mogę wyciągnąć wniosek, że „Alicia Han” jest symbolem zastępczym dla nazwy kontaktu, którą programiści HTC zastąpili rzeczywistymi danymi kontaktowymi po odebraniu połączenia (w ten sam sposób ten symbol zastępczy może być „John Doe” w języku angielskim lub „Fulano de Tal” w języku hiszpańskim), chociaż wydaje się to wykonalne według komentarza @qdoe (będąc chińską korporacją HTC), nie wiem, jak losowy może być taki wybór imienia , to może być nawet imieniem współpracownika, jak sugeruje @ Propeller, a może ma brzmieć mniej chińsko, biorąc pod uwagę, że „Alice” to zachodnie imię .

Problem polega na tym, że prawdopodobnie z powodu błędu w programowaniu takiej funkcjonalności symbol zastępczy jest pokazywany zamiast rzeczywistych danych, gdy aktywny jest ekran blokady lub podczas zawieszania połączenia przychodzącego. Prawdopodobnie do tego czasu błąd został już naprawiony, dlatego HTC oferuje bezpłatną „naprawę” telefonu, tak jak stało się z @Siebe.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.