Czy można ograniczyć listę kontaktów w WhatsApp?


10

Dzisiaj zainstalowałem WhatsApp i wiem, że chce przesłać moją pełną listę kontaktów na swoje serwery, aby zobaczyć, kto jeszcze ma WhatsApp, aby mógł utworzyć listę kontaktów. Nie podoba mi się to i wolę dać to, czego potrzebuje, może na razie tylko pięć kontaktów.

Mam zainstalowaną LBE Privacy, która blokuje listę kontaktów WhatsApp. W rezultacie WhatsApp nie działa. Teraz mogę oczywiście usunąć całą listę kontaktów oprócz tych pięciu kontaktów, a następnie odblokować ją, zezwolić WhatsApp na połączenie, a następnie zablokować WA ponownie i mam nadzieję, że zadziała.

Jeśli otworzę listę kontaktów i przejdę do ustawienia, które kontakty mają być wyświetlane, widzę kilka opcji: wszystkie kontakty, whatsApp, konto Gmail i telefon. Wybierając jeden z nich, tylko te kontakty są wymienione na liście kontaktów. Ale wydaje mi się, że whatsApp i tak nie będzie się tym przejmować i użyje wszystkich kontaktów. Na liście kontaktów mam setki kontaktów z adresami e-mail i bez numeru telefonu. Czy również je załaduje? A jeśli przyjrzę się bliżej tym listom, nie są one odpowiednio zorganizowane, więc ograniczają

Jeśli dodam kontakt później, czy whatsApp będzie wiedział?

Czy istnieje sposób, aby poradzić sobie z tym poprawnie, niech whatsApp ma adresy, których potrzebuje, bez podawania wszystkiego?

Odpowiedzi:


4

Przyglądałem się temu jakiś czas temu, a przynajmniej wtedy nie było to możliwe bardzo łatwo.

Najlepsza wskazówka, którą znalazłem (której sam nie wypróbowałem, ponieważ dotyczy to tylko urządzeń zrootowanych i jeszcze tego nie zrobiłem) pochodzi z wątku Reddit, który omawiał to pytanie.

Wątek wskazuje moduł Exposed Framework o nazwie DonkeyGuard . Deweloper wyjaśnia to całkiem dobrze na forum xda-developers .

Byłoby miło usłyszeć, jeśli to zadziała! .. I jestem również szczęśliwy, jeśli będzie sprawa w sprawie zbiorowej przeciwko WhatsApp (= Facebook) za rażące naruszanie prywatności ludzi, którą WhatsApp ćwiczy, przesyłając wszystkie kontakty każdego użytkownika na swój serwer i ujawniając te informacje innym użytkownikom WhatsApp (nawet jeśli częściowo ukrytym).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.