Błąd sterownika „Urządzenie MTP USB” (zrzut ekranu) podczas podłączania Galaxy S do komputera w trybie Kies - Jak rozwiązać ten problem?


18

alternatywny tekst

Ten błąd zawsze pojawiał się podczas próby połączenia Galaxy S z komputerem w trybie Kies. Bez problemu mogę go podłączyć jako „Mass Storage”. Ale muszę połączyć się z trybem Kies, aby uzyskać 2.2 (froyo), ale zawsze pojawia się ten błąd. Co to za błąd i jak go naprawić?

Mam Windows 7, Galaxy S 2.1, a Kies już przesłałem do najnowszej wersji. Jeśli to pomaga, komputer próbuje na chwilę zainstalować „Urządzenie USB MTP” (około 3-5 minut), aw tym czasie telefon wyświetla komunikat „Inicjalizacja bla bla, naciśnij przycisk home, aby wyjść”.

Jak to naprawić? A jeśli jest to możliwe, czy istnieje inny sposób aktualizacji do wersji 2.2?

Odpowiedzi:


14
 1. Przejdź do oprogramowania Samsung Kies, w lewym górnym rogu okna kliknij menu> Odzyskiwanie sterowników.
 2. Pozwól mu ponownie zainstalować sterowniki
 3. Po zakończeniu instalacji sterownika przejdź do telefonu, Ustawienia> Aplikacja> Programowanie, zaznacz tryb debugowania USB.
 4. W trybie debugowania USB podłącz telefon do komputera za pomocą USB.
 5. Instaluje się poprawnie!
 6. Odłącz od komputera
 7. Odznacz tryb debugowania USB
 8. Połącz ponownie

i to działa!


Dziękuję bardzo za udostępnienie, ale ta sprawa SGS MTP staje się denerwująca i istnieje kilka sposobów, aby to naprawić, ale nie ma konkretnego sposobu, aby to zrobić, co dla mnie nie zadziałało, twój sposób działał ze słuchawką mojego przyjaciela i moja droga nie :)
Omar Al Barahamtoshey

tak. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź, niestety nie zadziałała dla mnie :( Nadal ją głosowałem
Fitri

Jak postępować zgodnie z tym procesem za pomocą najnowszego oprogramowania Kies? btw i OT: to jest moje pierwsze doświadczenie z
Androidem

Dla mnie zadziałało odinstalowanie sterownika Windows 7 w menedżerze urządzeń, a następnie ponowne podłączenie urządzenia i ponowne zainstalowanie sterownika urządzenia. wtedy Kies widzi urządzenie - tak
CVertex

6
 1. Odinstaluj Kies i wszystkie sterowniki, a następnie uruchom ponownie.

 2. Pobierz i zainstaluj odpowiednie sterowniki z tego postu XDA .

 3. Pobierz i zainstaluj Kies Mini z Samsung.com (Wsparcie u góry, a następnie wybierz model telefonu i przejdź do oprogramowania).

 4. Podłącz swój telefon!


6
 1. Utwórz kopię zapasową wszystkich danych, wewnętrznej i zewnętrznej pamięci SD.
 2. Podłącz telefon do komputera, wybierając opcję Mass Storage (najpierw zapytaj, jak się połączyć), a następnie przejdź przez wszystkie aplikacje, sprawdzając folder o nazwie cache lub coś podobnego, a następnie usuń wszystko, co się w nim znajduje.

Jeśli natrafiłeś na inny rodzaj pliku, który jest cache lub jest powiązany z cache, usuń go.

Ten problem występuje, ponieważ niektóre, w większości z nich, pliki pamięci podręcznej mają bardzo długie rozszerzenie, co uniemożliwia nawiązanie połączenia MTP.

Dla mnie wypróbowałem to na dwa sposoby, pierwszy sformatowałem pamięć SD, zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną, i to się nie opłaciło, a potem wypróbowałem metodę, o której wspomniałem powyżej, i zadziałało, jeśli nie proszę powiedz tak.


Jak mogę wykonać kopię zapasową, jeśli nie mogę połączyć się z komputerem? Skąd wiesz, który plik jest powiązany z pamięcią podręczną i powinien zostać usunięty?
Fitri,

wykonaj kopię zapasową wszystkich kontaktów na karcie SD, możesz to zrobić w ustawieniach lub tak dalej. na rynku jest wiele aplikacji do tworzenia kopii zapasowych kontaktów, wiadomości tekstowych itp.
Omar Al Barahamtoshey

Połącz w trybie pamięci masowej, skopiuj wszystkie dane na komputer, pamiętaj, że nie utworzy to kopii zapasowej aplikacji ani kontaktów, służy jedynie do zapisywania plików, a następnie przeglądasz foldery telefonu, pliki pamięci podręcznej znajdują się w folderach o nazwie „pamięć podręczna”, np. masz aplikację o nazwie XYZ, otwórz jej folder, najprawdopodobniej znajdziesz folder o nazwie pamięć podręczna, usuń pliki z folderu pamięci podręcznej.
Omar Al Barahamtoshey

ok skopiowałem cały folder o nazwie pamięć podręczna i to nie działało. Stworzyłem nawet program, który przenosi wszystkie pliki o długości pliku> 16 na zewnątrz karty SD i nadal nie działa. Czy muszę również usunąć foldery o długich nazwach?
Fitri,

1
przepraszam, próbowałem usunąć wszystkie podejrzane pliki, ale to nie działa. Znalazłem jednak inny sposób, który działa. Opublikuje to jako odpowiedź
Fitri,

4

Odkryłem, że problem jest taki, jak jeden z facetów powiedział w innym wątku. To była zewnętrzna karta SD mająca najprawdopodobniej nierozpoznane znaki (przynajmniej dla Samsung Kies) lub znaki, które są zbyt długie.

Usunąłem zewnętrzny SD i uruchomiłem Kies i działa. Może to nie być bardzo użyteczne, aby to zrobić, ale potrzebowałem go tylko do aktualizacji oprogramowania i zarządzania kontaktami, aby znaleźć.


3

Wskazówka od Omara okazała się dla mnie najlepsza. Dowiedziałem się, że aplikacja do tapet zainstalowała na mojej karcie SD długie pliki i zdarzyło mi się znaleźć podfolder o nazwie „cache” w folderze z nazwą aplikacji. Po usunięciu go i ponownym podłączeniu kabla USB do telefonu „voilá” komputer rozpoznał go ponownie w trybie MTP !!


2

Rozwiązałem problem z połączeniem Galaxy S w systemie Windows XP w wersji 32-bitowej, instalując Microsoft_User-Mode_Driver_Framework_Install-v1.0-WinXP.exe.

Edycja: Myślę, że został zastąpiony przez Windows Driver Kit .


1

Zrobiłem wiele, w tym odinstalowanie aplikacji telefonicznych firmy Nokia, przejście do trybu debugowania i trybu pamięci masowej USB w celu uzyskania różnych sterowników. Plik exe 18 MB znajdujący się w sterowniku Samsung \ Kies \ USB rozpakowuje wiele folderów, w tym .inf, ale żaden nie dotyczy sterownika MTP. Opcja ponownej instalacji sterownika z Kies również nie pomaga.

AŻ DO

Wracam do domyślnego ekranu głównego, nie uruchamiania programu uruchamiającego, nie HeLaunchera, ale TwLaunchera, na ekranie pojawia się ekran „Aplikacja MTP” z komunikatem „Połączony”. Jeśli ten ekran się nie pojawi, jest to niemożliwe.

Więc moja ostatnia rada to przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych i sprawdzenie, czy jest to problem związany z tym, co masz w wewnętrznej pamięci SD. (oczywiście usunięto zewnętrzny SD)


1

Miałem ten sam problem z urządzeniem. Problem polegał na uruchomionych aplikacjach, które uniemożliwiały telefonowi przejście w tryb gotowości (dla mnie był to np. Mój klient poczty e-mail K-9).

Dlatego zamknąłem te aplikacje, ponownie podłączyłem telefon do laptopa i wszystko było w porządku.


1

Nie ma potrzeby tworzenia kopii zapasowych ani formatowania kart SD.

Wszystko, co musisz zrobić, to

 1. Podłącz swój telefon. Gdy wyświetli się komunikat „błąd”, przejdź do Menedżera urządzeń i stamtąd odinstaluj go.
 2. Odłącz telefon, przejdź do Kies, otwórz narzędzia → zainstaluj sterowniki.
 3. Po instalacji podłącz telefon.

Testowane tylko w systemie Windows 7 x64 Ultimate.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.