Przenieś miejsce na pocztę z pamięci wewnętrznej telefonu na kartę SD


9

Nie jestem zbytnio zainteresowany aspektem bezpieczeństwa umieszczania mojej poczty na karcie SD, jestem jednak bardzo zainteresowany przeniesieniem magazynu poczty z pamięci wewnętrznej telefonu na kartę SD.

Patrzyłem na aplikację Gmail i standardową aplikację Mail i żadna z nich nie wydaje się być ruchoma na kartę SD, więc czy ktoś wie, czy można to zrobić?

Mówiąc ściślej, naprawdę nie muszę przenosić samej aplikacji, tylko miejsce na pocztę, więc jeśli istnieje sposób na przeniesienie miejsca przechowywania wiadomości z pamięci wewnętrznej na kartę SD, bardzo chciałbym wiedzieć, jak to zrobić skończone.


1
AFAIK Nie możesz tego zrobić. :(
Suraj Bajaj

1
Która wersja Androida ? Jaka marka / model telefonu?
david6,

1
Suraj Bajaj: Tak też myślę, ale chciałbym być pewien. David6: HTC Desire Z A7272 Android 2.3.3 HTC 2.1 (jeśli to robi jakąkolwiek różnicę)
Erik

Odpowiedzi:


3

K-9 Mail obsługuje przechowywanie poczty na karcie SD. Więc jeśli nie jesteś związany z Gmailem ani innymi wstępnie zainstalowanymi aplikacjami poczty, warto spróbować.

Szczegóły można znaleźć np. W artykule TechnosAmigos Jak zapisać dane e-mail na karcie SD zamiast w pamięci wewnętrznej na telefonach / tabletach z Androidem . Zasadniczo wymaga następujących kroków:

  • Przejdź do Ustawienia → Ustawienia konta .
  • Sprawdź opcję Storage
  • Wybierz kartę SD zamiast pamięci wewnętrznej

Gotowy.


czy mogę pobrać @ all @ z moich e-maili na kartę SD? Opcjonalnie bez obrazów większych niż X - nie potrzebuję zdjęć, ale chciałbym, aby cała moja poczta była dostępna offline. Biorąc pod uwagę rozmiar kart SD, dlaczego nie?
Mawg mówi o przywróceniu Moniki

1
@Mawg zapytaj dewelopera. IMAP jest oparty na serwerze. Ale pamięć podręczna może być zsynchronizowana, tak jak robią to klienci na PC. Technicznie
Izzy

Tak; dzięki twojej pomocy przy nagrywaniu s / w, jestem teraz bez Gmaila, korzystam z Thunderbirda na PC, gdzie mam wszystko offline, a K9 - jak
sugeruję


1

Opcja K-9 Mail Ustawienia konta> Pamięć umożliwia zapisywanie wiadomości na pierwszej karcie SD. Większość smartfonów nie ma wewnętrznej karty SD, tylko zewnętrzną. Tak więc mój (Android 4.1.2) smartfon przechowuje /sdcard/Android/data/com.fsck.k9/. Większość tabletów ma wewnętrzną i zewnętrzną kartę SD, a K-9 korzysta z wewnętrznej. Mój tablet (także 4.1.2) zapisuje w /storage/sdcard0/Android/data/com.fsck.k9/. AFAIK K-9 nie może przechowywać na wymiennej karcie SD sdcard1.


0

Możliwość przechowywania wiadomości e-mail domyślnie na autonomicznej madii, takiej jak karta SD, stała się niezbędna w dobie rzekomego hasking. W końcu jest to jedyny sposób, aby skutecznie zachować swój e-mail, być może niezbędny do późniejszych celów prawnych i jeśli nie chcemy pozostać na łasce niektórych gigantów technologicznych. Biorąc to pod uwagę, możliwość zapisywania wiadomości e-mail bezpośrednio na karcie SD w aplikacji e-mail K-9, jak opisano powyżej, ZNIKAŁA w drugim tygodniu czerwca 2019 r., Która według mojej wiedzy była ostatnią aplikacją e-mail oferującą tę funkcję (Prawdziwa powód, że znika wszędzie!)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.