Bezpieczeństwo płatnych aplikacji w Google Play?


25

Jakie środki podejmuje Google, aby upewnić się, że pobrane płatne aplikacje nie zostaną rozpowszechnione za darmo? Obecnie widzę możliwość wyciekania dużej liczby aplikacji:

  1. Ktoś płaci, aby pobrać aplikację na swój telefon komórkowy.
  2. Tworzy kopię zapasową aplikacji.
  3. Daje kopię zapasową znajomym / rodzinie lub rozpowszechnia ją przez Internet.
  4. Wiele osób korzysta z płatnej aplikacji za darmo.

Nie próbowałem tego. Moje pytanie brzmi: czy to możliwe? Jaki jest obecny stan zabezpieczeń płatnych aplikacji w Google Play?


1
Czy to naprawdę ma znaczenie? Większość ludzi tego nie robi i jest mało prawdopodobne, aby uzyskać większą sprzedaż, zapobiegając temu.
Przywróć Monikę

Odpowiedzi:


23

Oprócz odpowiedzi Martyn na temat szyfrowania.

Może to być trochę po stronie programisty, jednak Google oferuje licencjonowanie aplikacji :

Dzięki licencjonowaniu Google Play Twoja aplikacja może wysyłać zapytania do Google Play w czasie wykonywania, aby uzyskać status licencji dla bieżącego użytkownika, a następnie odpowiednio zezwolić lub zabronić dalszego używania.


18

Masz rację, że piractwo aplikacji w Androidzie jest problemem i jest to powód, dla którego wielu programistów zdecydowało się na model zakupu aplikacji zamiast sprzedawać swoje aplikacje na rynku Play. Masz również poprawną metodę - zgrywanie pliku APK z zrootowanego telefonu jest banalne. Firma Google rozpoznała to i odpowiedziała dodanym szyfrowaniem aplikacji, które będzie dostępne dla wszystkich urządzeń z Jelly Bean i nowszymi:

Szyfrowanie aplikacji

Począwszy od Androida 4.1, Google Play pomaga chronić zasoby aplikacji, szyfrując wszystkie płatne aplikacje kluczem specyficznym dla urządzenia, zanim zostaną one dostarczone i zapisane na urządzeniu.

http://developer.android.com/about/versions/jelly-bean.html

Oznacza to, że każda aplikacja będzie dostępna tylko dla tego urządzenia, więc wspomniane obejście nie będzie działać. Nie jestem pewien, jak wpłynie to na urządzenia z dowolnym systemem operacyjnym przed Piernikiem.


7
Podobnie jak w przypadku wszystkich programów zapobiegania kopiowaniu, można bezpiecznie założyć, że w najlepszym wypadku ograniczy to rozprzestrzenianie się prywatności i nie usunie go całkowicie.
Joachim Sauer

Każde szyfrowanie jest tak silne, jak używany szyfr.
Martyn

@JachachimSauer, zniechęci duży procent, ponieważ teraz nie jest to żaden lnoger warty wysiłku, aby zaoszczędzić jedno lub dwa dolary. A dla tych, którzy wciąż go kradną, i tak by go nie kupili.
CaffGeek

1
Czy to rzeczywiście pomoże w dłuższej perspektywie? Urządzenie musi mieć klucz, aby odszyfrować aplikację i uruchomić ją. Aplikacja do znalezienia klucza i użycia go do utworzenia odszyfrowanego pliku APK nie wydaje się zbyt trudna dla tłumu warezów do napisania i udostępnienia zwykłym piratom do działania na zrootowanych urządzeniach.
Dan Neely

5
@Martyn: to nie ma znaczenia. masz już klucz (w przeciwnym razie nie możesz uruchomić programu). więc wygrywasz już z definicji. I nie, nie utrudni to piracenia programów (chyba że policzysz wpisanie dodatkowych 2 wierszy w terminalu „trudniej”). To jest po prostu marketing, aby zachęcić głupich programistów (którzy martwią się o swoje bezwartościowe IP) do tworzenia dla Androida.
megazord
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.