Czy mogę uruchomić serwer WWW na urządzeniu z Androidem?


11

Możesz zrobić serwer internetowy na swoim routerze, pod warunkiem, że przepisujesz jego oprogramowanie za pomocą darmowego DD-WRT, pomidora itp.

Możesz również uruchomić na Raspberry Pi , biorąc pod uwagę, że możesz uruchomić serwer WWW na dowolnym urządzeniu, pod warunkiem, że działa pod Linuksem. Czy mogę uruchomić serwer WWW na urządzeniu z Androidem, a jeśli tak, jak go skonfigurować?

Odpowiedzi:5

Książka Pro Android Python z SL4A zawiera darmowy kod źródłowy do pobrania, który można znaleźć na tej oficjalnej stronie. W przykładach kodu źródłowego znajdują się przykłady podstawowego serwera HTTP i podstawowego serwera ftpserver. Oba będą działać na urządzeniach z Androidem, wyobrażam sobie, że możliwe jest również stworzenie bardziej zaawansowanego serwera WWW za pomocą Pythona, a może nawet ponowne przeznaczenie tego, który już istnieje.


1
Czy Python jest domyślny w Androidzie?
Eduard Florinescu

2
@EduardFlorinescu O ile mi wiadomo, nie jest on wstępnie zainstalowany na żadnym urządzeniu. Można go zainstalować za pomocą SL4A lub własnego niezależnego instalatora apk.
FoamyGuy,1

Do dziś 22 października 2017 r. W sklepie Google Play jest co najmniej 20 aplikacji. Osobiście tworzę każdą aplikację internetową za pomocą mojego telefonu z Androidem. możesz rozważyć użycie serwera bitweb lub serwera kickweb. chociaż serwer bitweb jest płatny, a serwer kickweb jest bezpłatny. Link do serwera kickweb https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nokshaserver

Bitowy serwer internetowy: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andi.serverweb

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.