Czy mogę zobaczyć moją listę życzeń w Sklepie Play w Internecie?


20

Sklep Google Play zyskał ostatnio długo oczekiwaną funkcję listy życzeń w wersji 3.9.16 aplikacji. Zastanawiałem się, czy listę życzeń można zmodyfikować z internetowej wersji Sklepu Play, używając np. Komputera. Rozejrzałem się po witrynie, ale nie byłem w stanie znaleźć sposobu, aby to zrobić, ale być może czegoś mi brakuje.

Czy lista życzeń byłaby również zsynchronizowana ze wszystkimi urządzeniami z Androidem podłączonymi do tego samego konta Google, czy może jest tylko lokalna dla urządzenia, na którym została skonfigurowana?

Odpowiedzi:2

Zastanawiałem się, czy listę życzeń można zmodyfikować z internetowej wersji Sklepu Play, używając np. Komputera.

Jak dotąd nie jest to możliwe, musimy poczekać na nową wersję internetową Sklepu Play.

Czy lista życzeń byłaby również zsynchronizowana ze wszystkimi urządzeniami z Androidem podłączonymi do tego samego konta Google, czy może jest tylko lokalna dla urządzenia, na którym została skonfigurowana?

Tak, lista życzeń jest przechowywana w chmurze Google i jest synchronizowana między wszystkimi urządzeniami podłączonymi do tego samego konta Google.

Jestem bardzo zadowolony z tej funkcji i korzystam z niej szeroko. Mogę nawet automatycznie monitorować wszelkie przyszłe aktualizacje aplikacji na mojej liście życzeń za pomocą nowej funkcji „Obserwowane aplikacje” w aplikacji Changelog Droid (CD) . Jak to zrobić:

Nie można zsynchronizować dysku CD z listą życzeń, ponieważ sklep Google Play nie ma interfejsu API, więc aplikacje innych firm nie mogą z nim współpracować. Można jednak wypełnić ręcznie Obserwowane aplikacje na płycie CD bezpośrednio z samej płyty CD lub otwierając Google Play na swoim urządzeniu i udostępniając elementy listy życzeń pojedynczo na płycie CD. Wydaje się to być nudne, jeśli masz bardzo długą listę życzeń, ale zostaniesz nagrodzony. Oto prawdziwy przykład, w jaki sposób obserwowane aplikacje w Changelog Droid pomogły mi:

W moim kraju mamy niezależną organizację konsumencką dTest. Jakiś czas temu opublikowali w Google Play własną aplikację dTest. Ale działało tylko na telefonach, a nie na tabletach. Ponieważ nie chcę mieć tej aplikacji na telefonie, ale na tablecie, umieściłem tę aplikację na mojej liście życzeń i udostępniłem ją aplikacjom Obserwowane aplikacji Changelog Droid. Po pewnym czasie Changelog Droid poinformował mnie o nowej wersji dTest z obsługą tabletu, więc mogłem zainstalować ją na moim Nexusie 7 pierwszego dnia, gdy ta nowa wersja na tablety pojawiła się w Google Play :)


2

Aby uzyskać dostęp do listy życzeń z przeglądarki zalogowanej do Google Play, musisz kliknąć przycisk „Ustawienia” (prawy górny róg, ikona koła zębatego) i wybrać opcję „Moje zamówienia” z rozwijanej listy. Następnie po lewej stronie w „Aplikacje”, „Filmy”, „Muzyka” itp. Znajdziesz opcję „Moja lista życzeń”. Kliknij tę opcję, aby zobaczyć / zmodyfikować listę życzeń.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.