Czy mogę używać mojego urządzenia z Androidem jako adaptera Wi-Fi na komputerze (tj. Tethering do komputera przez USB, ale używając Wi-Fi, a nie sieci telefonicznej)?


37

Chcę użyć mojego telefonu z Androidem, aby podłączyć komputer stacjonarny (Windows 7) do Internetu za pośrednictwem Wi-Fi (tj. Niewiele w moim abonamencie Data). Czy jest to możliwe przy różnych dostępnych opcjach tetheringu?

Powód, dla którego pytam, to większość suppot Wi-Fi na odwrót, tj. Telefon jest hotspotem Wi-Fi, a połączenie internetowe odbywa się przez sieć telefoniczną. Chcę połączyć się z istniejącą siecią Wi-Fi i udostępnić to komputerowi.

Tło - z różnych powodów nasza biurowa sieć LAN jest zwarta i bardzo powolna. Z kolei biurowa sieć WiFi jest szczęśliwa i szybka. Ale mój komputer stacjonarny jest tylko przewodowy. Jeśli mogę używać mojego telefonu jako klucza / modemu / adaptera Wi-Fi i połączyć się z biurowym Wi-Fi, uzyskam znacznie szybsze połączenie.

Edycja: Mam HTC Desire HD, do tej pory go nie zrootowałem.


Zależy to od posiadanego telefonu i używanej wersji systemu operacyjnego. Froyo ma o wiele więcej opcji tetheringu, w tym współdzielenie niektórych połączeń telefonu przez USB z komputerem.
GAThrawn

Odpowiedzi:


24

Możesz to osiągnąć natywnie na niektórych wersjach Androida (dla mnie działa na KitKat 4.4.4). Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć telefon do Wi-Fi jak zwykle, a następnie podłączyć kabel USB i zrobić tethering przez USB. Komputer powinien wykryć nowy sprzęt - „Ethernet USB” lub podobny, może być konieczne zainstalowanie sterowników, ymmv. Następnie zachowuje się jak każda inna karta sieciowa. Działa to dla wszystkich popularnych systemów operacyjnych, w tym Windows (gdzie może obowiązywać część sterowników).

Dla pewności możesz na razie wyłączyć mobilną transmisję danych w telefonie, ale telefon powinien być wystarczająco inteligentny, aby automatycznie kierować ruchem przez Wi-Fi, gdy jest dostępny.

Nie wymaga rootowania.


1
Jedynym problemem jest połączenie przez ssh z komputerem, ponieważ tethering USB jest na innej masce sieci. Czy jest na to jakieś południe?
Talespin_Kit

Musisz tylko mieć ustawione prawidłowe trasy i bramę.
mikky

Czy należy to zrobić na telefonie z Androidem?
Talespin_Kit

Dla mnie to nie działało. Kiedy zaznaczę przełącznik tetheringu, wyłącza się on automatycznie. Po wyłączeniu WiFi działa dobrze. Jestem prawie pewien, że mam
zapasowego

8

Możesz to zrobić za pomocą PdaNet .

Od KnowYourMobile.com :

Aby używać Milestone jako mobilnego klucza szerokopasmowego, potrzebujesz:

Krok I:

  • Stuknij strzałkę skierowaną w górę na ekranie głównym Milestone, aby przejść do menu aplikacji
  • Naciśnij ikonę Ustawienia
  • Stuknij Aplikacje
  • Stuknij opcję Rozwój
  • Zaznacz pole debugowania USB

Krok II:

  • Zainstaluj oprogramowanie PDANet zarówno na komputerze, jak i Milestone - po zainstalowaniu na pulpicie powinien automatycznie zainstalować sterownik USB, ale jeśli nie, musisz użyć sterownika pobranego powyżej.
  • Podłącz Milestone do komputera PC przez USB, a następnie uruchom PDANet na swoim urządzeniu Kliknij „Włącz PdaNet” na Milestone Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę PDANet na pasku zadań na komputerze, a następnie kliknij Połącz

7

PDANet twierdzi, że jest w stanie to zrobić. Inne telefony, takie jak mój Sidekick, robią to po wyjęciu z pudełka.


Otrzymuję błąd podczas pobierania nie powiodło się, treść nie jest obsługiwana w tym telefonie. Używam Sanyo Zio Android 2.2
Xitcod13

0

Zakładając, że twój komputer nie ma jeszcze karty Wi-Fi i nie jesteś zrootowany, prawdopodobnie po prostu kupiłbym kartę USB Wi-Fi. Prawie na pewno można go kupić za mniej niż koszt PDANet.

Jeśli jesteś zrootowany, Cyanogenmod już od jakiegoś czasu ma wbudowane tethering w menu Ustawienia sieci bezprzewodowej i sieci . Możesz włączyć tethering przez USB i podłączyć telefon do hotspotu, aby zasadniczo działał jak karta Wi-Fi USB.

Do moich innych potrzeb związanych z tetheringiem, które nie są objęte ROM (np. Tethering przez sieć Bluetooth), wolałem Tethering Wi-Fi Android , który jest bezpłatny, chociaż nie wiem, jak dobrze działa na Milestone.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.