Jak uruchomić aplikację internetową „offline” na moim Androidzie?


9

Mam aplikację internetową napisaną przy użyciu HTML5, która wykorzystuje pamięć podręczną aplikacji w celu uzyskania dostępu „offline”.

Na iPodzie touch mogę przejść do Internetu w trybie online, kliknąć ikonę „+” i ustawić skrót na ekranie głównym. Spowoduje to uruchomienie aplikacji internetowej na pełnym ekranie i uruchomienie aplikacji, nawet gdy nie ma połączenia z Internetem.

Czy na moim urządzeniu z Androidem można zastosować podobny proces, czy może różnić się w zależności od producenta?


To brzmi jak pytanie do StackOverflow
ale

2
hehe, najpierw SU je zamknęło, teraz AE odeśle mnie do SO? Myślałem, że to prostsze! 8 ^ D
Dillie-O

Odpowiedzi:


7

Zapisywanie danych offline jest obsługiwane na Androidzie, możesz to zobaczyć, jeśli przejdziesz do przeglądarki, wybierzesz Ustawienia, Ustawienia zaawansowane, Ustawienia strony i możesz zobaczyć, które strony internetowe używają twojej pamięci podręcznej offline, a także które korzystają z innego zaawansowanego dostępu, takiego jak GPS .

Aby utworzyć ikonę strony internetowej na ekranie głównym: po utworzeniu zakładki w przeglądarce dla tej strony możesz przejść do ekranu głównego, przytrzymać trochę wolnego miejsca, wybrać Skróty, Zaznaczyć i wybrać ten. To powinno dać Ci ikonę bezpośrednio do tej strony.


Dzięki! Tryb „pełnoekranowy” może być tylko iPhone'em, ale byłem w stanie sprawdzić, czy aplikacja działała na ikonie, gdy telefon był w trybie samolotowym.
Dillie-O

2

Z mojej wiedzy HTML5 wynika, że ​​treści offline i dostęp, nawet jeśli są zaimplementowane przez stronę internetową, będą działały tylko wtedy, gdy przeglądarka, z której korzysta klient, je obsługuje. Przeglądarka iOS wydaje się obsługiwać aplikacje offline, ale Android jeszcze tego nie robi, na podstawie tego, co powiedziałeś. Musisz więc poczekać, aż przeglądarka zostanie zaktualizowana.


Zapisywanie danych offline jest obsługiwane na Androidzie, przejdź do przeglądarki, Ustawienia, Ustawienia zaawansowane, Ustawienia strony i możesz zobaczyć, które strony internetowe używają twojej pamięci podręcznej offline, a także które korzystają z innego zaawansowanego dostępu, takiego jak GPS.
GAThrawn

@GAThrawn Udało mi się to sprawdzić i zweryfikowałem, że aplikacja działała wczoraj w trybie „samolotowym” na urządzeniu Samsung Fascinate. Szukałem więcej, jak uruchomić link „ekran strony głównej” i czy istnieje sposób, aby otworzyć aplikację w „trybie pełnoekranowym”, tak jak na iPhonie / iPodzie touch.
Dillie-O

@ Dillie-O Po utworzeniu zakładki w przeglądarce dla strony, możesz przejść do ekranu głównego, przytrzymać trochę wolnego miejsca, wybrać Skróty, Zakładkę i wybrać tę. To powinno dać Ci ikonę bezpośrednio do tej strony. Nie posiadam iPhone'a Nie jestem pewien, co rozumiesz przez pełny ekran, wszystkie strony internetowe są pełnoekranowe, prawda?
GAThrawn

@GAThrawn Powinieneś przenieść swoje komentarze do odpowiedzi. Tego właśnie szukałem. Jeśli chodzi o tryb „pełnego ekranu”, działa on podobnie do trybu „aplikacji internetowej” w Chrome, w którym usuwa elementy nagłówka / stopki nawigacji i po prostu uruchamia aplikację w ten sposób.
Dillie-O

0

Możesz użyć tej aplikacji: Link do przeglądarki offline : możesz pobrać część strony internetowej na kartę SD, a następnie przeczytać ją offline

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.