W moim Samsungu Galaxy S w Ustawieniach - Status - Numer telefonu brzmi „nieznany”: Dlaczego?


24

Tytuł mówi wszystko (tak mi się wydaje), jeśli spojrzę pod „ Ustawienia - Stan - Numer telefonu ” na moim telefonie komórkowym Samsung Galaxy S, to powie „ nieznane ”.

Co to znaczy ? Czy muszę gdzieś wpisać numer? A jeśli tak, to czy go potrzebuję lub dlaczego mam to zrobić?

Odpowiedzi:


19

Pokazuje to tylko, czy Twój numer telefonu jest zapisany we właściwości opisu numeru telefonu na karcie SIM. Niektóre sieci zawsze programują to za Ciebie, wiele nie. Niektóre telefony pozwalają pisać do tej właściwości, niektóre nie, niektóre ją czytają, niektóre nie.

Nie ma to nic wspólnego z tym, jaki faktyczny numer telefonu jest dołączony do tej karty SIM przez operatora telefonicznego.

Możesz tam podać swój numer telefonu i jest to łatwiejsze niż myślisz:

Przejdź do Kontaktów -> [Menu] -> Więcej -> Ustawienia -> Własne numery -> [Menu] -> Utwórz i wpisz swój numer telefonu w polu Numer, teraz Zapisz.

Następnie wyłącz telefon i włącz go ponownie. Powinien on teraz wyświetlać poprawny numer (lub inny wprowadzony numer) w statusie.


niestety nie działa to na galaktyce s2
yincrash

5
Nigdzie w aplikacji Kontakty nie ma żadnych „własnych numerów”, a przynajmniej nie na standardowym Galaxy S4 Mini.
RomanSt

2

Niektóre telefony z Androidem nie obsługują tak zaawansowanych funkcji, jak „ustawianie własnego numeru telefonu”. W takim przypadku spróbuj ustawić go na innym telefonie , najlepiej na głupim telefonie.


1

Istnieje również problem z niektórymi kodami 2.2-Froyo dla Galaxy S, które mogą powodować, że tak się dzieje, nawet jeśli twój numer został pokazany w 2.1. (Tak jest w moim przypadku).


1

W moim telefonie też nie było wyżej sugerowanej ścieżki. Zamiast tego działało dla mnie:

Przejdź do ustawień połączeń (przycisk połączenia, a następnie ustawienia) Przewiń w dół i znajdź Ustawienia dodatkowe. Następnie jest ustawiony Mój numer telefonu, na którym możesz ustawić swój numer.


2
Pamiętaj, że „powyżej” nie ma kontekstu w odpowiedziach, ponieważ odpowiedzi można sortować na wiele różnych sposobów.
ale

1
Nie mogę znaleźć Ustaw mój numer telefonu w Dodatkowych ustawieniach na moim magazynie SGS3 ...
ADTC

1

Po pierwsze, z jakiej firmy telefonicznej korzystasz, ponieważ pomogłoby to przynajmniej dowiedzieć się czegoś więcej niż tylko nazwy telefonu? Gdyby to był telefon zintegrowany, tacy dostawcy sieci Sprint, Verizon itp. Z telefonami 3G, ponieważ 3G z takimi dostawcami działali bez kart SIM. Jeśli tak, oznaczałoby to, że telefon nie jest zaprogramowany i musi być, i uważam, że to samo dotyczy firm, które wymagały kart SIM używanych w telefonach do obsługi takich jak AT&T, T-Mobile itp.

Jeśli karta SIM, której używasz, nie została aktywowana, nie wyświetli żadnego numeru lub jeśli karta SIM nie jest preferowaną kartą SIM dla telefonu, numer nie zostanie wyświetlony. Istnieje kilka innych powodów, dla których otrzymujesz ten nieznany odczyt swojego numeru, ale głównie z powodu błędów w kompatybilności karty SIM i telefonu. Gdybym był tobą, znalazłbym WiFi, z którym można się połączyć przez telefon z włożoną kartą SIM, a następnie pobrać aplikację menedżera SIM, aby można było znaleźć i rozwiązać ten błąd przy wyświetlanym numerze.


Czy masz jakieś dowody na to, że jest to spowodowane błędem karty SIM lub kompatybilności telefonu, lub że oznacza to, że telefon nie jest zaprogramowany i musi być? Wszyscy inni, w tym sugerowana odpowiedź, mówią, że to tylko ustawienie na karcie SIM i nie ma znaczenia.
Dan Hulme

Mam dowody, że przyczyną problemu może być inaktywowana karta SIM. Zajęło mi trochę czasu, aby uświadomić sobie, że karta SIM musi zostać zasilona. Miałem inaktywowaną kartę SIM w Galaxy S5. Zaczęło wyświetlać numer telefonu po aktywacji karty SIM i wyłączeniu zasilania telefonu.
ShawnFeatherly

1

Najprostszym sposobem na to jest włożenie karty SIM do iPhone'a, przejdź do Settings > Phone > My Number. Tutaj możesz ustawić swój numer telefonu i zapisać go.

Teraz, jeśli włożysz kartę SIM do telefonu z Androidem, będziesz mógł zobaczyć swój numer.


1

Aby edytować zawartość karty SIM (w tym własny numer), otwórz telefon i wprowadź kod, ∗#∗#4636#∗#∗a następnie przejdź do „Informacje o telefonie” -> ⋮ (menu) „Wyświetl książkę adresową karty SIM” i tam zmień wpis na początek numeru z AA_. Następnie uruchom ponownie telefon (testowany na Androidzie 6)


1
Taki kod nic nie robi. Kiedy stukam przycisk Zadzwoń, po prostu próbuje wybrać taki numer, który oczywiście nie istnieje. Testowane na Samsung Galaxy S8 + (Android 8.0.0).
Dawid Ferenczy Rogožan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.