Dlaczego system Android zawsze nie zasypia mojego telefonu?


9

Obudziłem się dziś rano i odkryłem, że bateria mojego telefonu ma 70% pojemności, mimo że była w pełni naładowana, kiedy poszedłem spać. Poszedłem do ustawień baterii i odkryłem, że to przede wszystkim system Android jest odpowiedzialny za to, że mój telefon nie zasypiał przez cały czas. Szukałem trochę, a to nie wydaje się normalne zachowanie. Odbiór i Wi-Fi są w porządku, a oszczędzanie energii jest włączone. Mam nadzieję, że istnieje wyjaśnienie i rozwiązanie tego problemu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
„System Android” może oznaczać wiele rzeczy. Sugeruję zainstalowanie BetterBatteryStats i sprawdzenie, kto jest naprawdę odpowiedzialny za „Wake Locks”. Możesz znaleźć aplikację w Playstore i na XDA.
Izzy

Zatem jest to właściwie dość powszechne. Dzięki za sugestię, przyjrzę się jej więcej.
Zong,

Odpowiedzi:


9

Typowy przepływ pracy w celu śledzenia problemów z głębokim snem / budzeniem:

 1. Zainstaluj CpuSpy
 2. Zainstaluj BetterBatteryStats
 3. Wyłącz swój telefon
 4. Naładuj go całkowicie, gdy jest wyłączony
 5. Odłącz kabel
 6. Uruchom telefon, odblokuj go i otwórz niektóre aplikacje, takie jak e-mail, przeglądarka, facebook i zamknij je ponownie
 7. Nie dotykaj telefonu, pozwól mu leżeć na stole przez godzinę
 8. Otwórz CpuSpy
  • „Głęboki sen” powinien być najdłuższym paskiem ze wszystkich. Jeśli nie, procesor działa, ponieważ proces (aplikacja, usługa) stale budzi telefon lub używasz niestandardowego jądra / ROM, który ma problem z głębokim uśpieniem
 9. Otwórz BetterBatteryStats
  • Ustaw pierwszą listę rozwijaną na „Kernel Wakelock”, a drugą na „Odłączono”, a następnie sprawdź, czy jakakolwiek zainstalowana aplikacja pojawia się na liście, używając dużej liczby% (budzenie telefonu)
  • Następnie ustaw pierwsze dropdwon na „Częściowe Wakelocks” i sprawdź ponownie, czy żadna aplikacja nie budzi twojego telefonu z wysoką liczbą%
 10. Odinstaluj aplikację, która powoduje blokady budzenia (zapobiegając głębokiemu uśpieniu telefonu)
 11. Jeśli problem nadal występuje, w Google znajdziesz dalsze instrukcje z następującym wzorcem:
  • „wakelock + [nazwa aplikacji]” bez nawiasów, wpisz nazwę aplikacji lub usługi, co powoduje wysoki odsetek w BetterBatteryStats, i google bez cudzysłowów!

1
To jest świetne, to miły i prosty sposób na zdiagnozowanie problemu. Wydaje się, że jedynym rozwiązaniem jest odinstalowanie, co nie pomaga, gdy odpowiedzialne są aplikacje systemowe.
Zong

1
@ZongLi - Nawiasem mówiąc, zazwyczaj jest tak, że jeśli odpowiedź jest wystarczająco dobra, aby ją zaakceptować (tik), powinna być wystarczająco dobra, aby zasłużyć na głosowanie w górę (ta odpowiedź jest przydatna), więc możesz kliknąć na strzałce w górę za każdym razem, gdy klikniesz haczyk, aby ludzie byli mile widziani. * 8 ')
Mark Booth

INFORMACJE: Istnieją aplikacje, które działają poprawnie, ale nie działają z powodu specjalnego przypadku. Na przykład mój Google+ miał stałe wakelocks, które stale rozładowały moją baterię na maksimum 1600 MHz! W ustawieniach widziałem, że aktywowałem automatyczne tworzenie kopii zapasowej / przesyłanie zdjęć w Google+. 2 dni temu kliknąłem „Utwórz kopię zapasową wszystkich zdjęć z tego urządzenia”, aby uruchomić pełne przesyłanie wszystkich zdjęć. Jedno ze zdjęć miało problem i Google+ stale próbował przesłać to zdjęcie w nieskończonej pętli. Rozwiązaniem tutaj nie było odinstalowanie aplikacji, ale w celu dalszego zbadania, DLACZEGO aplikacja uruchomiła wakelock.
Podkreśla

1

Osobom nietechnicznym polecam opracowaną przez siebie aplikację o nazwie Wakelock Detector .

Zapoznaj się z prezentacją Android Wakelock Objaśnienie , aby uzyskać więcej informacji na temat „mechanizmu wakelock” w Androidzie.


1
Masz tylko dwie odpowiedzi na Stack Exchange, obie w celu promowania tej aplikacji. Jeśli jest to Twoja aplikacja, musisz ujawnić to w odpowiedzi, w przeciwnym razie zostanie ona usunięta jako spam.
Dan Hulme

-2

Nie musisz koniecznie odinstalowywać aplikacji. Są chwile, w których istnieje dobry powód, aby aplikacja uniemożliwiała zasypianie telefonu. Na przykład zmieniłem login na służbowy adres e-mail, ale zapomniałem zaktualizować aplikację e-mail na telefonie, która uzyskuje dostęp do mojego służbowego adresu e-mail. Próbowałem się zalogować, aby zsynchronizować i to zużywało moją opłatę za bitwę.


2
Jak to odpowiada na pytanie? Mówi, że system Android wyczerpał baterię. Zong nawet nie wspomniał o odinstalowaniu aplikacji. W jaki sposób ta „odpowiedź” jest pomocna?
ZnewmaN,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.