Zrestartować połączenie danych po zablokowaniu?


13

Czasami połączenie danych mojego telefonu komórkowego się zatrzymuje, tzn. Nadal wygląda na to, że ma połączenie danych („H” lub „G”), ale nie można skontaktować się z żadnym serwerem.

(W szczególności, ponieważ mój ROM jest Cyanogenem, ikona danych zmieni kolor na szary, co oznacza, że ​​obecnie nie można się skontaktować z serwerami Google).

Zwykle łatwo to rozwiązać, wyłączając i ponownie włączając dane mobilne, co nie jest strasznym utrapieniem, z wyjątkiem tego, że ten stan utknięcia pozostaje niezauważony przez wiele godzin, narażając mnie na ryzyko utraty ważnej komunikacji.

  • Czy istnieje prosty sposób na wykrycie tego stanu „zawieszonego połączenia”? najlepiej sposób, który można wykorzystać w Tasker, aby uruchomić wyłączanie / włączanie cyklu danych mobilnych?

  • czy jest aplikacja do obsługi takich sytuacji? Znalazłem wielu, którzy wydają się mieć do czynienia z podobnym problemem, tj. Gdy połączenie danych jest całkowicie utracone (brak ikony „H” lub „G”), ale żaden nie dotyczy tej konkretnej sytuacji.

(Dzieje się tak na zrootowanym telefonie HTC Wildfire S z romem Cyanogen 9, ale moje pytanie nie jest specyficzne).


1
Interesujące pytanie, a ja właśnie to miałem. Znalazłem tylko aplikacje uruchamiające to w zależności od jakości sygnału; „zabawne” jest to, że miałem przeciągnięcie na pełnym sygnale, więc to nie działa. Ale jeśli zaakceptujesz to jako obejście lub coś do wypróbowania (w tym profil Tasker), łatwo znajdziesz długą odpowiedź na mojej stronie profilu. Obserwuj moje pytania dotyczące gotowości do pracy - nie martw się, nie prosiłem tutaj wielu :)
Izzy

Cześć Izzy, to była zdecydowanie interesująca lektura i dała mi kilka pomysłów :)
UncleZeiv,

Odpowiedzi:


3

Możesz okresowo sprawdzać stan rzeczywistego połączenia za HTTP GETpomocą Tasker . Możesz ponownie uruchomić Dane przez Tasker w przypadku, gdy połączenie zostanie przerwane.

Ale jego wadą jest to, że szybciej rozładuje baterię.


Chyba spróbuję tego. Czy sugerujesz wysłanie zapytania do losowego serwera, np. Google? Zastanawiam się, jaki wpływ miałby na akumulator sprawdzanie tego, powiedzmy, co 5 minut, biorąc pod uwagę, że moje dane mobilne są zawsze włączone z pełną synchronizacją. (Poza tym nie stanowi to większego problemu, biorąc pod uwagę, że zawsze utrzymuję kontrolę nad tym w pracy).
UncleZeiv

@UncleZeiv Tak, możesz zaufać Google. Jeśli nie, sprawdź z wieloma hostami. BTW, nie mam pojęcia, ile soku z baterii wyładuje HTTP GET (różni się w zależności od systemu). Sprawdź to na swoim urządzeniu. A jeśli zawsze utrzymujesz urządzenie w stanie ładowania, rozładowanie baterii nie powinno stanowić problemu.
Android Quesito,

@UncleZeiv Domyślam się, że jeśli jesteś w pełnej synchronizacji, nie powinno to mieć większego znaczenia - zwłaszcza jeśli twoje urządzenie jest zawsze na ładowarce. Jeśli to się powiedzie, rozważ opublikowanie tego profilu Taskera jako odpowiedzi - z pewnością są bardziej zainteresowani ludzie, którzy mogliby również uruchomić go z różnymi ustawieniami (np. Sprawdzając wszystkie 15 minut), jeśli nie będą ciągle ładować :) Możesz nawet mieć dwa profile z to samo zadanie, ale inny interwał, jeden z „dowolną podłączoną mocą” i jeden z tym samym, ale odwróconym, jeśli obawia się o rozładowanie akumulatora.
Izzy

1

Spójrz na aplikacje, takie jak Sprawdzanie połączeń lub Powiadomienia o stanie połączenia

YMMV, wydaje się, że działa dobrze dla niektórych osób, podczas gdy nie dla innych.


Cześć Sparx, wydaje się, że rozwiązują one nieco inny problem, którym jest całkowicie utrata połączenia danych lub zmiana typu połączenia. W moim przypadku jestem w kontakcie, ale każde żądanie internetowe kończy się niepowodzeniem. Dodatkowo, Connection Checker próbuje rozwiązać problem, wchodząc i wychodząc z trybu samolotowego, co jest dla mnie trochę zbyt drastyczne (wymaga ponownego wprowadzenia numeru PIN!), Biorąc pod uwagę, że wystarczy włączyć i wyłączyć dane mobilne.
UncleZeiv

Myślę, że działają one na tej samej zasadzie zasugerowanej przez Sachina - pingowanie wybranego serwera; jeśli nie ma odpowiedzi, połączenie danych jest cykliczne. Więc nawet jeśli masz połączenie danych (pokazane jako połączone), ale nie może ono dotrzeć do serwera, powinno je cyklicznie przełączać. Powiadamiający powinien przynajmniej pomóc, informując przynajmniej o problemach z łącznością, więc stuknięcie widżetu w celu wyłączenia / włączenia danych (dostępnych obciążeń) powinno być łatwe.
Sparx,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.