Co mówi „Wykorzystanie baterii” i jak to się realizuje?


11

Mam kilka pytań dotyczących „Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Używanie baterii”, głównie dlatego, że nie rozumiem, co dokładnie oznaczają te elementy.

(1) Czy „Czuwanie komórki” wskazuje energię zużywaną przez komunikację radiową z wieżami, gdy nie ma komunikacji głosowej / danych?

(2) Co oznacza „Bezczynność telefonu”?

(3) Co oznacza „System Android”, energia zużywana przez kod systemu operacyjnego?

(4) Co oznacza „Mediaserver”?

(5) Co oznacza „Podstawowe aplikacje na Androida”?

(6) Wymienia także energię zużywaną przez poszczególne aplikacje. Zastanawiam się, czy te elementy obejmują tylko energię zużywaną przez CPU + RAM + Flash, ponieważ energia zużywana przez wyświetlacz + komórkę + Wi-Fi jest już wymieniona osobno, bez podziału na aplikacje. Mam rację?

(7) W jaki sposób Android mierzy energię zużywaną przez poszczególne komponenty sprzętowe? Na przykład, aby zmierzyć energię zużywaną przez wyświetlacz, czy mierzy on napięcie i prąd, czy po prostu mierzy do czasu włączenia wyświetlacza i / lub podświetlenia? Jeśli tak jest, to jak radzi sobie z innym sprzętem?

(8) W jaki sposób Android mierzy energię zużywaną przez procesor / pamięć RAM / Flash każdego procesu? Sądzę, że w przypadku procesora może korzystać z próbkowania i sprawdzać, jak długo każdy proces zajmuje procesor, podobnie jak wiele profilujących wydajności. Ale w przypadku RAM i Flash mierzenie go online jest bardzo drogie.

(9) Czy informacje w „Użytkowaniu ciasta” są dokładne? :-)

Każda pomoc byłaby bardzo mile widziana. Dzięki!

Odpowiedzi:


6

Kliknięcie każdego z nich da więcej informacji. Nie znam odpowiedzi na wszystkie pytania, ale podzielę się tym, co wiem ...

(1) Czy „Czuwanie komórki” wskazuje energię zużywaną przez komunikację radiową z wieżami, gdy nie ma komunikacji głosowej / danych?

Tak.

(2) Co oznacza „Bezczynność telefonu”?

Jest to moc, z której urządzenie korzysta, aby pozostać włączone, gdy go nie używasz. Procesor nadal działa, a pamięć jest zasilana ...

(3) Co oznacza „System Android”, energia zużywana przez kod systemu operacyjnego?

Istnieje osobna opcja dla systemu operacyjnego Android, która dotyczy wykonywania aplikacji. System Android to energia używana do uruchamiania niektórych usług w tle, takich jak AutoSync, oraz oprogramowania do komunikacji z wieżami komórkowymi ...

(4) Co oznacza „Mediaserver”?

Wierzę, że to wszystko przetwarzanie audio i wideo. Nie sądzę, aby odzwierciedlał całkowity czas odtwarzania muzyki, ale zamiast tego całkowity czas przetwarzania, jaki procesor użył do jej odkodowania.

(5) Co oznacza „Podstawowe aplikacje na Androida”?

Nie mam tego na swoim telefonie. Zastanawiam się, czy to właśnie dla mnie jest to „Android OS”.

(6) Wymienia także energię zużywaną przez poszczególne aplikacje. Zastanawiam się, czy te elementy obejmują tylko energię zużywaną przez CPU + RAM + Flash, ponieważ energia zużywana przez wyświetlacz + Wi-Fi + komórkę jest już wymieniona osobno, bez podziału na aplikacje.

Świetne pytanie. Nie wiem


Cześć Matt. Dzięki za odpowiedzi (+1). Jeśli chodzi o (5), masz rację, że widziałem zarówno „Aplikacje Android Core”, jak i „Android OS”. Na przykład ta strona, geardiary.com/2009/12/29/... , zawiera „Aplikacje Android Core”. Czy energia zużywana podczas wykonywania kodu w jądrze jest podzielona na „system Android” lub „system operacyjny Android”? Wspomniałeś, że system operacyjny Android odnosi się do wykonywania aplikacji. Czym dokładnie są te „aplikacje”?
zimozielony
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.