Zastąpić ustawienia języka dla niektórych aplikacji?


10

Czy istnieje sposób na zastąpienie ustawień regionalnych dla niektórych aplikacji? Mój Android jest ustawiony na niemiecki, ale chcę na przykład, aby wszystkie aplikacje, które nie mają odpowiedniego tłumaczenia, były w języku angielskim - czytanie rzeczy przetłumaczonych przez Google jest okropne.

Wiem, że nie ma natywnego sposobu, ale może jest na to aplikacja, której po prostu nie mogłem znaleźć ...

Moje urządzenie działa w wersji 4.1 i jest zrootowane.


Być może możesz użyć Tasker do utworzenia makra, które zmieni język systemu, po którym zostanie uruchomiona żądana aplikacja. A następnie użyj tego skrótu do zadań, aby uruchomić aplikację. Nie jest użytkownikiem Tasker, ale jest kilku Guru Tasker, którzy mogą pomóc.
Sparx,

Niektóre aplikacje pozwalają zastąpić ustawienia narodowe w aplikacji ... np. Plume and Handcent
Bryan Denny

Odpowiedzi:


5

Ktoś wspomniał o Taskerze ? A więc jestem tu. W rzeczywistości możesz to zrobić za pomocą Tasker i pomocy Secure Settings Plugin:

  1. Utwórz nowe zadanie:
    • Wtyczki -> Bezpieczne ustawienia -> Wybór ustawień regionalnych (wybierz tutaj docelowe ustawienia regionalne)
    • Aplikacja -> Uruchom (wybierz aplikację do uruchomienia)
    • Wtyczki -> Bezpieczne ustawienia -> Wybór ustawień regionalnych (tutaj wybierz oryginalne ustawienia regionalne)
  2. Przypisz ikonę do tego zadania
  3. W wolnym miejscu ekranu głównego naciśnij i przytrzymaj, dodaj widżet zadania, wybierz to zadanie

Nie testowałem tego, ale tak powinno działać.


Wypróbowałem to z Mapami Google i to nie działa dla mnie. Kiedy uruchamiam zadanie z poziomu Tasker, uruchamiane są Mapy Google ze zwykłymi ustawieniami narodowymi. Kiedy tworzę skrót na ekranie głównym i klikam go - nic się nie dzieje. Jakakolwiek rada?
Joe

Nigdy tak się nie stało. Nie ma żadnych warunków, które mogłyby „zawieść”. Dlatego podczas tworzenia skrótu zgodnie z opisem, mając przypisane zadanie, należy je uruchomić. Może logcatmoże dać tutaj wskazówkę?
Izzy


-1

Zmiana ustawień regionalnych systemu może spowodować odświeżenie niektórych zadań. Oznacza to bardziej niechciane spowolnienie urządzenia, większe zużycie baterii i powolne uruchamianie oryginalnej aplikacji. Są do tego aplikacje, ale myślę, że potrzebują rootowania lub nie działają na każdym urządzeniu lub wersji Androida. Najlepszym rozwiązaniem byłaby zmiana naszej aplikacji.


[potrzebne źródło], dlaczego spowodowałoby to zauważalne zużycie baterii
redukując aktywność
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.