Jak mogę uzyskać aktualizację lokalizacji w widżecie Wiadomości i pogoda?


9

W mojej galaktyce Galaxy Nexus Jellybean 4.1.1 widżet Wiadomości i pogoda myśli, że jestem na lotnisku w Hongkongu, i to przez ostatni tydzień.

Widget Wiadomości i Pogoda pokazujący złą lokalizację

Byłem na lotnisku w Hongkongu 3 razy w ciągu ostatniego miesiąca (jest to lotnisko hub dla Australii), ale nigdy nie byłem tam dłużej niż 3 godziny. Jestem obecnie w Londynie i przez ostatnie 7 dni byłem tutaj lub gdzie indziej w Anglii.

Jeśli stuknę widżet i stuknę ikonę odświeżania (kółka-strzałki), pokaże on prawidłową lokalizację do następnego interwału automatycznego odświeżania (mam ustawiony na 6 godzin), kiedy to przełączy się z powrotem na „Chek Lap Kok Airport” w Znowu Hongkong.

Postępując zgodnie z instrukcjami w poprzednim pytaniu Wiadomości i pogoda Nie aktualizuję Widżet usunąłem z ekranu głównego, wyczyściłem pamięć danych i wyczyściłem pamięć podręczną w aplikacji Wiadomości i pogoda na liście aplikacji, a następnie ponownie dodałem do ekranu głównego . To załatwiło to początkowo, a następnie 6 godzin później ponownie wróciło do Hongkongu.

Mam włączone wszystkie usługi lokalizacyjne w ustawieniach Androida, Mapy Google pokazują mi prawidłową lokalizację, niezależnie od tego, czy jestem na zewnątrz (za pomocą GPS), czy w pomieszczeniu (za pomocą lokalizacji sieciowej). Wi-Fi pozostawiam włączone przez większą część dnia, a dzieje się tak w ciągu dnia w pracy, gdy korzystam z danych mobilnych, oraz w nocy w domu, gdy jestem podłączony do mojego Wi-Fi.


Dziwnie, nic nie zadziałało, aby to naprawić podczas pobytu w Wielkiej Brytanii, ale odkąd wysiadłem z samolotu w Chicago 2 dni temu, lokalizacja działa do tej pory bez problemów w Stanach Zjednoczonych. Spróbuję ustalić, co go naprawiło, i zobaczę, czy znowu się zepsuje w jednym z moich kilku kolejnych krajów (lub kiedy wrócę do domu).
GAThrawn

Odpowiedzi:


4
  • Stuknij widżet, aby otworzyć aplikację Wiadomości i pogoda .
  • Dotknij menu przelewu i przejdź do Settings.
  • Kran Weather settings
  • W razie potrzeby zaznacz lub odznacz „Użyj mojej lokalizacji”. W razie potrzeby wyczyść wartość w „Ustaw lokalizację”

Dzięki, zaznaczyłem opcję „Użyj mojej lokalizacji” i niezależnie od tego, czy jest ona zaznaczona, czy nie, nic nie jest ustawione w „Ustaw lokalizację”, po naciśnięciu pojawia się puste pole „Wpisz miejscowość / kod pocztowy”. Spróbuję pozostawić opcję „Użyj mojej lokalizacji niezaznaczoną przez kilka godzin, a następnie przełącz ją z powrotem, aby zobaczyć, czy coś wróci do życia.
GAThrawn

1
Bałam się tego. Myślę, że Google nie przywiązuje dużej uwagi do swoich standardowych aplikacji na Androida, z wyjątkiem wielkich hitterów. Istnieje kilka innych aplikacji widgetów pogodowych, które możesz wypróbować zamiast tego. Lubię 1Weather.
ale

Niestety zaczynam myśleć, że masz rację i będę musiał rozejrzeć się za innymi widżetami. Denerwujące, kiedy byłem w różnych częściach Wielkiej Brytanii i co najmniej 6 różnych krajów, a lokalizacja działała dobrze przez większą część ostatniego roku, dopóki nie wróciłem do domu w zeszłym tygodniu!
GAThrawn

Piękne widżety to także kolejna dobra alternatywa
Bryan Denny
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.