Pozostawienie profilu do pracy dla Taskera


12

Korzystam z Taskera i może po prostu próbuję zbyt mocno, ale nie mogę skonfigurować wielu warunków tak, jak chcę. Oto, co próbuję zrobić:

W trybie M - F (8:00 - 17:00) ustaw telefon w tryb cichy ... co jest dość łatwe. Jednak po godzinie 17:00 chcę uruchomić odbiornik lokalizacji GPS / sieci.

Jeśli opuściłem biuro, chcę iść dalej, wyłączyć profil cichy i wrócić do normy. Jeśli jeszcze nie opuściłem biura, chciałbym, aby zadanie spało przez 15 minut, a następnie spróbuj ponownie (czasem pracuję do późna).

Jest to połączenie tych dwóch oddzielnych zadań, których nie wydaje mi się, by mogły ze sobą współpracować. Czy ktoś może mi pomóc tutaj?


1
Po pierwsze, możesz mieć problemy z uruchomieniem GPS bez rootowania. Czy Twoje urządzenie jest zrootowane, a jeśli tak, na jakiej pamięci ROM (magazynowej lub niestandardowej?) Korzystasz? Wszystko inne nie powinno być takie trudne. Mógłbym dać ci surowy szkielet po tym, jak podałeś te szczegóły, więc pozostaniesz tylko z dopracowaniem. PS: Pozwoliłem sobie na trochę sformatowanie twojego pytania, aby ułatwić czytanie - mam nadzieję, że dobrze to zrozumiałem. Jeśli nie, możesz to poprawić ponownie :)
Izzy

Dziękuję za aktualizację mojego pytania, jest teraz trochę prostsze. Mój telefon jest zrootowany. Prowadzenie akcji JB, który jest deodeksowany (GSM Galaxy Nexus)
RyanInBinary

Odpowiedzi:


9

Teraz z najnowszymi szczegółami, surowe podejście. Ponieważ jesteś w magazynie ROM, przełączanie GPS może nie działać od razu po wyjęciu z pudełka. Jeśli to nie zadziała, spójrz na wtyczkę Bezpiecznych ustawień , która powinna być w stanie pomóc.

Zakładam, że twoja surowa koncepcja brzmi: od 8:00 do 17:00 jest czas pracy, a chcesz inne ustawienia w godzinach pracy i po zakończeniu pracy, biorąc pod uwagę ewentualne problemy z późną pracą. Więc powinno to najlepiej zwrócić się jako jednego profilu: W pracy zrobić ... i Po włączeniu do pracy ... . Oto, co właściwie powinno działać:


Profil „Praca”:

Stan:

  • Czas od 8 rano do 5 po południu

Zadanie:

  • Audio -> Tryb cichy: Wł

Wyjdź z zadania:

  • Różne -> GPS: Włączone (może być konieczne zastąpienie Bezpiecznymi ustawieniami , patrz wyżej)

Teraz wchodzimy do drugiego profilu i prawdopodobnie nie potrzebujesz nawet GPS:

Profil: „AfterWork”:

Stan:

  • Stan -> Tasker -> Profil aktywny: „Praca” [x] Odwróć
  • Stan -> Telefon -> Komórka w pobliżu: (Skanuj komórki robocze) [x] Odwróć

Zadanie:

  • Audio -> Tryb cichy: Wyłączony

Widzisz więc, że nie potrzebujesz GPS ani 15-minutowej pętli oczekiwania. O 8 rano profil „Praca” uaktywnia się i przełącza telefon w tryb cichy. Ponieważ tak naprawdę nie potrzebujesz GPS, możesz tutaj zdefiniować manekina Wyjdź z zadania (np. Ponownie włączając Tryb cichy), ponieważ w przeciwnym razie Tasker automatycznie powróci do trybu „przed”.

Drugi profil nawet nie sprawdza warunków przed zakończeniem „Pracy”, ponieważ Tasker pamięta, które Profile są aktywne. Następnie zaczyna monitorować otaczające komórki mobilne - które są albo telefonem znane jako potrzebne do telefonii. Jeśli żadna z otaczających komórek nie pasuje do żadnej ze zeskanowanych komórek, dołączone zadanie zostanie wykonane, a tryb cichy zostanie wyłączony.

Ale dlaczego tak skomplikowane? Znacznie łatwiej zrobić to tak:


Profil „Praca”:

Stan:

  • Cell Near (zeskanuj komórki w miejscu pracy)

Zadanie:

  • Audio -> Tryb cichy: Wł

Gotowy. Bez względu na to, kiedy jesteś w pracy, Twój telefon będzie cichy. Bez względu na to, czy wyjdziesz z pracy wcześniej czy później, tryb cichy zostanie wyłączony.


Świetna odpowiedź i wyjaśnienie. Gdybym mógł zaakceptować to dwukrotnie dla dodatkowego powtórzenia, zrobiłbym to. Dziękujemy za pomoc i zwięzłą odpowiedź
RyanInBinary

1
Wygląda na to, że wróciłem do domu - cieszę się, że mogłem w każdej chwili pomóc :)
Izzy

@RyanInBinary Właśnie odkryłem, że można przyznać nagrody za już istniejące odpowiedzi, jeśli czuje się, że zdobywa dodatkowe punkty ... xD Szczerze: Nie błagam, tylko wspominam o tym, jeśli któregoś dnia otrzymasz nadzwyczajną odpowiedź; )
Izzy

5

Chociaż na to pytanie już udzielono odpowiedzi i zostało ono przyjęte, chciałbym je dodać.

Wygląda na to, że to, czego chcesz, to profile oparte wyłącznie na lokalizacji. Tasker jest bardzo potężny, ale jeśli chcesz spróbować alternatywy, jest Lama . Jest to mniej więcej to samo co Tasker, z tym wyjątkiem, że prawie każda akcja jest oparta na lokalizacji. „Uczy się” lokalizacji, którą chcesz skonfigurować (np. Domu), skanując anteny sieci komórkowej w bezpośrednim sąsiedztwie. Jest to o wiele bardziej energooszczędne niż korzystanie z GPS.

W przypadku rzeczy, które chcesz skonfigurować, Lama będzie znacznie łatwiejsza do skonfigurowania. Pozwól telefonowi poznać miejsca, których chcesz używać w swoich warunkach, i dodaj jedno lub więcej działań. Np. „Wyjdź z domu” -> włącz „włącz bluetooth”, „wyłącz wifi”.

Nie będziesz musiał martwić się o czas, ponieważ profile zmieniają się tylko wtedy, gdy fizycznie faktycznie przenosisz się do lub z lokalizacji.

Spróbuj.

PS: Nie jestem związany.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.