Jak mogę dodać skrót do konkretnego dokumentu Dysku Google na ekranie głównym Androida?


59

Jak mogę dodać skrót do konkretnego dokumentu Dysku Google na ekranie głównym Androida?

To jest Android analogowy do tego pytania . Użycie adresu URL nie działa, ponieważ nie chcę otwierać przeglądarki i chcę uzyskać bezpośredni dostęp do pliku Dysku Google, który udostępniłem offline.

Czy można użyć QuickShortcutMaker ? Przeglądając go krótko ( patrz tutaj ), nie wydaje się to możliwe, ponieważ „zamiary” używane przez QuickShortcutMaker nie przyjmują argumentów takich jak nazwa pliku.


Istnieje pokrewne pytanie, które omawia również starszą wersję aplikacji, ale od tego czasu aplikacja uległa znacznej zmianie, więc myślę, że pytania mogą współistnieć.
eldarerathis

Odpowiedzi:


54

Powinieneś być w stanie to zrobić natywnie.

Android 3.0 (i poniżej):

W programie uruchamiającym naciśnij i przytrzymaj pusty obszar, a następnie kliknij „Skróty”. Wybierz „Skrót do napędu”, a następnie dokument, a utworzy on link do Ciebie.

Android 4.0 (i wyżej)

Otwórz szufladę aplikacji i przejdź do sekcji Widżety. Szybko przesuwaj, aż pojawi się „Skrót do napędu”. Naciśnij długo i upuść na pulpicie. Wybierz konto, którego chcesz użyć (w razie potrzeby), a następnie wybierz dokument.


2
Wygląda na to, że nie wszędzie to działa. :( Nie jestem pewien, co jest inne, ale widżet wydaje się być dostarczany przez aplikację Dysk Google, jednak na jednym urządzeniu (telefon ZTE z 4. czymś) nie ma go na liście widżetów.
dash-tom-bang

16

Oto nieco inne spojrzenie na odpowiedź Mike'a z zrzutami ekranu:

(Kliknij obraz, aby go powiększyć)

  1. Otwórz aplikację Dysk ( nie aplikację dla określonego typu dokumentu; nie będzie działać w aplikacjach Dokumenty, Arkusze, Prezentacje itp.)
  2. Kliknij 3 kropki (lub dotknij i przytrzymaj), aby otworzyć menu kontekstowe w dokumencie

    IMG:

  3. W razie potrzeby przewiń w dół i kliknij „dodaj do ekranu głównego”

IMG:


Jeśli dokument nie ma trzech kropek, ponieważ jest wyświetlany w „ostatnio otwartym”, trzeba będzie spróbować wyświetlić go jako część innej listy (np. Wyników wyszukiwania), zanim będzie można wykonać krok 2.
Kieszenie i

2
@Pocketsand Możesz długo przytrzymać dokument w „ostatnio otwartym”, aby uzyskać (to samo?) Menu kontekstowe.
hBy2Py

1

Zrozumiałem to ... Idź do dysku, przytrzymaj dokument, skopiuj link, skopiuj do schowka. Otwórz przeglądarkę internetową i wklej adres URL, a następnie skopiuj stronę do ekranu głównego. W celach informacyjnych miałem włączone kopiowanie na urządzenie.


1
Czy możesz wyjaśnić lepiej? Próbowałem i nie działałem.
Lombas,

1

Ostatnio (sierpień 2016, aplikacja Dysk Google w wersji 2.4.311.34.34 na moim Moto Moto X 2013 z systemem Android 5.1) dostępna jest teraz funkcja „Dodaj skróty ekranu głównego do ulubionych plików”. Naciśnij menu z trzema kropkami po prawej stronie dokumentu (w moim przykładzie „Fodder na Facebooku”):

IMG:

następnie przewiń w górę, aż zobaczysz element „Dodaj do ekranu głównego”. Spowoduje to umieszczenie łącza do dokumentu na bieżącym ekranie głównym.

IMG:

(Do Twojej wiadomości, gdy próbowałem tego po raz pierwszy, Dysk Google nie otworzył dokumentu. Zabiłem aplikację Dysk Google, spróbowałem ponownie i pomyślnie otworzyłem dokument. Nie mam pojęcia, jak często ten problem może występować.)

Edycja : dodawanie zrzutu ekranu głównego

IMG:


Oto wynik na moim ekranie głównym
user10543

0

Ludzie tutaj mylą to, że można to zrobić z Dysku Google, a nie z ekranu głównego telefonu. Więc otwórz aplikację Dysk w telefonie, otwórz plik Dysku, do którego chcesz utworzyć skrót, a następnie przejdź do menu ustawień / opcji. Zobaczysz opcję „Dodaj skrót do ekranu głównego” i możesz ją kliknąć, aby to zrobić. Następnie wyjdź z aplikacji Dysk i rozejrzyj się po ekranach telefonu, gdziekolwiek położysz znaczek skrótu i ​​przenieś go tam, gdzie chcesz.


-1

Dodaj do ekranu głównego już się nie pojawia.

obejście było takie, jak ktoś sugerował powyżej, aby utworzyć skrót za pomocą programu uruchamiającego -> wybierz dysk Google z listy -> a następnie google driveed otwiera, pozwalając nam wybrać folder i plik, naciśnij WYBIERZ i voila shorcut do określonego pliku dysku Google na ekranie Androida .

mam nadzieję że to pomoże.


-1

Błąd, który popełniłem, polega na tym, że przycisk „Dodaj do ekranu głównego” istnieje tylko w aplikacji Google DRIVE. Próbowałem dodać dokument bezpośrednio z aplikacji Google DOCS / SHEETS. Jeśli obecnie używasz Google SHEETS, Google DOCS lub Google SLIDES, ten przycisk nie będzie istniał. Musisz wyjść z tej aplikacji i przejść do Google DRIVE (każdy Android powinien ją pobrać) i stamtąd przytrzymaj plik, który chcesz dodać do ekranu głównego, pojawi się menu rozwijane i pojawi się przycisk „dodaj do ekranu głównego”.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.