Jak uruchomić WindowsXP jako maszynę wirtualną na Androidzie?


23

Chciałbym uruchomić system Windows XP jako maszynę wirtualną na moim tablecie z Androidem. Ponieważ Android oparty jest na Linuksie, czy można skompilować VirtualBox, aby działał na Androidzie? Jeśli nie jest to możliwe, czy możliwe jest uruchomienie WinXP jako maszyny wirtualnej w jakikolwiek sposób na tablecie z Androidem?Nie wszystkie procesory są równe. Jest coś o nazwie ARM.
neverMind9,

Odpowiedzi:


12

Spójrz na qemu . Podobno działa na ARM. Uruchamianie XP (jeśli w ogóle działa) prawdopodobnie nie będzie przyjemnym doświadczeniem ze względu na to, co zauważył Chris Herbert i prawdopodobny brak sterownika ekranu / wskaźnika. Jeśli naprawdę chcesz to zrobić, może poczekaj na tablety z procesorem Intel Atom (x86). Powinny być teraz dostępne tablety z systemem Windows 8 oparte na Atomie. Androidy już wkrótce .


19

VirtualBox korzysta z wirtualizacji, co nie jest możliwe, gdy urządzenie hosta (tablet z Androidem) korzysta z innej architektury procesora niż urządzenie gościa (komputer z procesorem x86 i systemem Windows XP). Ponieważ twój tablet z Androidem prawie na pewno ma procesor ARM, procesor x86 musiałby zostać emulowany, co jest znacznie wolniejsze niż wirtualizacja. Wydaje się, że nie byłoby to w ogóle praktyczne.


Dziękuję za to wyjaśnienie. Pracowałem z Google TV, zapomniałem, że tablety nie używają x86.

Co z uruchomieniem innego Androida (lub Debian ARM)?
f.ardelian

@ f.ardelian Tak, aplikacje takie jak Nonroot Debian i Complete Linux Installer umożliwiają uruchamianie przestrzeni użytkownika GNU na Androidzie bez emulacji.
Revetahw mówi: Przywróć Monikę

W rzeczywistości wiele urządzeń z Androidem ma teraz x86, więc jest to technicznie możliwe. @ f.ardelian
Revetahw mówi: Przywróć Monikę

Nie zgadzam się z założeniem, że wirtualizacja wymaga w ogóle czegoś na temat architektury procesora. Mam na myśli, że w javascript jest emulator x86 i może on działać w98 i MSDOS.
Tomáš Zato - Przywróć Monikę

0

Możesz użyć dowolnego emulatora QEMU (x86) dla Androida. Działa na komputerze, tablecie i smartfonie. Emulator nie istnieje w Google Play. Pobierz go z oficjalnej strony emulatora (.apk).


3
Czy chciałbyś wyjaśnić, dlaczego Twoja odpowiedź różni się od tej odpowiedzi ? A jeśli tak, rozważ szczegółowo opisanie swojej odpowiedzi wraz z linkiem produktu i krokami do osiągnięcia pożądanego celu.
Firelord

0

Cóż, możesz wypróbować DOSBox , emulator MS-DOS, emulator Windows 95/98 / XP oparty na QEMU. Będzie emulować coś zbliżonego do Pentium 1. generacji, więc nie oczekuj, że będzie szybki, nawet jeśli uruchomisz go, powiedzmy, na Nexusie 9 (ale może być użyteczny). XDA ma pewne sztuczki, aby nieco poprawić wydajność.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.