Jak ukryć wydarzenia w Kalendarzu Google


11

Firma, dla której pracuję, lubi dla nas korzystanie z programu Outlook do planowania wszystkiego. Jeśli nie będziemy w pracy w określonym czasie, proszą nas o utworzenie wydarzenia obejmującego ten czas i oznaczenie go jako „Poza biurem”. W ten sposób, jeśli ktoś spróbuje umówić się na spotkanie z Tobą lub sprawdzi Twój harmonogram, poinformuje go, że Cię nie będzie.

Pracuję w niepełnym wymiarze godzin, aby dopasować harmonogram do mojego harmonogramu szkolnego; w rezultacie mam wiele zablokowanych wydarzeń w moim kalendarzu. Zasadniczo za każdym razem, gdy jestem w klasie, są zablokowane. Synchronizuję swój Outlook i Kalendarz Google z telefonem z Androidem.

Teraz wszystkie te zablokowane przedziały czasowe są dla mnie raczej denerwujące, ponieważ powoduje to, że wszystko inne w tych czasach jest zepsute. Trudno jest po prostu spojrzeć na mój kalendarz na telefonie i powiedzieć, co się dzieje. Zasadniczo chcę, aby zdarzenia „Poza biurem” zostały usunięte z ekranu kalendarza mojego Androida bez usuwania ich z Outlooka.

Do tej pory próbowałem usunąć wydarzenie z mojego telefonu, ale synchronizuje się ono z programem Outlook i powoduje, że jest ono usuwane z mojego konta Outlook. Następnie próbowałem utworzyć nowy kalendarz w programie Outlook o nazwie „Poza biurem” i dodać do niego wszystkie wydarzenia, a następnie ukryć to w moim telefonie. Jednak kiedy to robię, nie będzie blokować ludziom planowania spotkań ze mną. Domyślam się, że Outlook używa do tego głównego kalendarza.

Ukrywanie całego kalendarza przed moim telefonem nie jest tak naprawdę opcją; Wciąż muszę zobaczyć inne wydarzenia na telefonie, na przykład kiedy muszę być na spotkaniu.

Zasadniczo moje pytanie brzmi: w jaki sposób mogę ukryć wybrane wydarzenia w moim kalendarzu Outlooka przed kalendarzem Android?


Czy używasz innego Gmaila do celów osobistych i służbowych? Dlaczego po prostu nie powiesz telefonowi z Androidem, aby nie wyświetlał harmonogramu pracy? Wiele aplikacji kalendarza na Androida pozwala dodawać więcej niż jedno konto i filtrować elementy według kont.
jmort253

1
Tak, używam innego Gmaila do celów osobistych, takich jak zajęcia, spotkania grupowe itp. Jednak w moim kalendarzu pracy są wydarzenia, które chciałbym zobaczyć w moim kalendarzu, takie jak spotkania z moim zespołem, jednostka spotkania itp. Chciałbym móc przeglądać wydarzenia zarówno z kalendarzy osobistych, jak i służbowych, z wyłączeniem cyklicznych wydarzeń „Poza biurem”.

Jakie urządzenie i wersja systemu operacyjnego? Czy korzystasz z aplikacji kalendarza giełdowego?
ale

Urządzenie: Motorola Atrix 4G. System operacyjny: Android 2.3.6. Tak, korzystam z aplikacji kalendarza giełdowego, pobrałem też i wypróbowałem Kalendarz biznesowy oraz Jorte. Ale żadne z nich nie miało funkcji ukrywania wybranych wydarzeń.
Alex

Jestem zainteresowany rozwiązaniem, ponieważ mam ten sam problem. Skończyło się na tym, że nie zsynchronizowałem swojej pracy, kalendarza programu Outlook z telefonem i po prostu synchronizowałem je raz w tygodniu. Dalekie od optymalnego.
Alex B

Odpowiedzi:


1

Prawdopodobnie może to dać ci wskazówkę:

mamy 3 konta:

  1. firma@gmail.com

  2. buddy1@gmail.com

  3. buddy2@gmail.com

buddy1 i buddy2 dodały kalendarz company@gmail.com jako kalendarz zewnętrzny (przyznane przez company@gmail.com)

  • buddy1 dodaje wydarzenie i ustawia je jako „Prywatne” i „Dostępne” -> firma i buddy2 nic nie widzą!
  • buddy1 dodaje wydarzenie i ustawia je jako „Prywatne” i „Zajęte” -> firma i buddy2 widzą spotkanie, ale nie mogą odczytać jego tytułu ani treści, buddy1 oczywiście może zobaczyć własne spotkanie!

Wygląda na to, że może działać. Może mógłbym napisać program do łączenia się z służbowym adresem e-mail, pobierania kalendarza i dodawania wszystkich wydarzeń do kalendarza. Następnie, którekolwiek z wydarzeń, których nie chcę oglądać, mógłbym opublikować je jako „Prywatne” (a może po prostu nawet nie umieścić ich w nowym kalendarzu). Powinno to działać, być może jako aplikacja, jeśli mogę uzyskać dostęp do interfejsu API Kalendarza Google z telefonu, w przeciwnym razie mogę ustawić go jako program do codziennego uruchamiania na moim komputerze. Jakieś rekomendacje dla tego podejścia?
Alex

-3

Możesz wejść do kalendarza Google, za pomocą komputera lub telefonu komórkowego, i kliknąć „Wyświetl kalendarze” powyżej ustawień, a następnie wybrać, które mają być wyświetlane. Jeśli nie jest zaznaczone, oznacza to, że ukryjesz określony kalendarz.


Ukrywanie całego kalendarza nie jest celem (a poza tym zostało zasugerowane). Celem jest możliwość ukrywania poszczególnych wydarzeń.
ale

Chcę ukryć wszystkie zdarzenia w określonym zestawie kalendarzy, których nie chcesz widzieć, nie cały kalendarz. Twój kalendarz google może mieć wiele zestawów kalendarzy, takich jak urodziny znajomych, harmonogram pracy i tak dalej.
Raju yourPepe

1
Tak. Wiem. Nie tego szuka pytający.
ale
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.