Jak zaimportować trasę KML do OsmAnd?


12

Utworzyłem trasę za pomocą Google Maps i wyeksportowałem ją jako plik KML. Chciałbym teraz zaimportować ten plik KML do OsmAnd, aby sprawdzić, gdzie jestem.

Do tej pory dowiedziałem się, że można utworzyć mapę z pliku KML za pomocą programuOsmAndMapTileCreator. Jednak nie mogę go znaleźć, wszystko, co mam, to OsmAndMapCreator - a ten program w ogóle nie pozwala mi importować KML (przynajmniej nie widzę takiej opcji). Dlatego nie mogę przygotować mapy dla OsmAnd (z KML; ogólnie przygotowałem zwykłą mapę OSM dla OsmAnd przy użyciu tego programu).

Ponieważ nie znalazłem żadnego działającego rozwiązania z zaimportowaną prawdziwą trasą KML offline, korzystam z Map Google z wstępnie załadowaną trasą. Jest jednak pewien haczyk - jeśli zapomnę, że jest zapisany w pamięci podręcznej i zmienię wszystko w Mapach Google, stracę tę trasę podczas jazdy na rowerze. Więc nie jest wystarczająco wiarygodny - wystarczy obejść.

Najważniejsze jest to - mam plik KML, mam OsmAnd, chciałbym zaimportować ten pierwszy do drugiego. Jak mam to zrobić?


1
Przepraszamy, ale dowolne pogrubienie i kursywa utrudniają czytanie postów . Nie ma powodu, aby robić to wszędzie tak jak Ty, zwłaszcza mając cały akapit pisany kursywą. Ludzie doskonale potrafią dobrze czytać i rozumieć tekst normalnie sformatowany, ale jeśli zamierzasz używać formatowania, przynajmniej staraj się być trochę rozsądny. Proszę również powstrzymać się od zamieszczania komentarzy / dyskusji w swoim pytaniu.
eldarerathis

@eldarerathis, „dowolne pogrubienie i kursywa sprawiają, że posty są trudniejsze do odczytania” - czy są jakieś twarde dane, które mogłyby stanowić kopię zapasową tego oświadczenia?
greenoldman

1
Nie wiem o „twardych faktach”, ale ogólnie przyjętą konwencją jest unikanie używania dużych obszarów kursywą, ponieważ nie pomaga to czytelnikowi (nie oznacza kluczowych fraz, jest czysto stylistyczne) i często jest szczególnie trudne dla osób niedowidzących osoby do przeczytania. Jedna opinia , druga opinia ...
eldarerathis

1
... oraz z Wikipedii : „Stwierdzono, że zwykły typ pionowy (rzymski) jest bardziej czytelny niż kursywa”. Nie zdziwiłbym się, gdyby były na ten temat badania naukowe, ale być może będziesz musiał zapłacić za informacje, ponieważ wielu badaczy i publikacji wymaga subskrypcji lub innych opłat.
eldarerathis

Odpowiedzi:


6

Prawie zapomniałem o swoim własnym pytaniu, tymczasem znalazłem doskonale działające rozwiązanie - po prostu przekształcając KML w GPX za pomocą GPSBabel: http://www.gpsbabel.org/

Jest to oprogramowanie typu open source, co jest dla mnie wielkim plusem.


Czy wynikowy plik .gpx ma dokładne punkty śledzenia co kilka metrów, czy też jest bardzo rzadki (zawiera tylko podstawowe punkty zakręt po zakręcie i tym podobne)? Pomyślałem, że może tak być w przypadku regularnego eksportu Google w formacie kml.
ce4

@ ce4, nie jestem ekspertem, jednak pojechałem na rowerze i czułem się ze mną w 100%. Pomogło mi nawigować w lesie (prawie żadnych śladów na drzewach) i na zwykłych drogach.
greenoldman

Nie mam nic przeciwko tej odpowiedzi! Wygląda na to, że domyślny eksport jest wystarczająco dokładny lub Osmand dobrze sobie z nim radzi (blokując brakujące części trasy do wewnętrznych sposobów bazy danych). Spróbuję sam i opublikuję swoje wyniki ...
ce4

1

Spróbuj użyć wtyczki JOSM i OpenData . Aby go zainstalować, przejdź do preferencji (F12) -> wtyczki-> wyszukaj „opendata” i zainstaluj. Po zaimportowaniu możesz (o ile wiem) zapisać go jako * .osm, a następnie użyć OsmandMapCreator


1

Używam GMap2GPX .

Ładuje trochę JavaScript do zakładki uruchamiania, aby wykonać całą pracę. Jest dość łatwy w użyciu, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami na stronie. Użyj „wypakuj pełny”, aby wygenerować dość dokładny plik .gpx (plik podstawowy zawiera tylko instrukcje krok po kroku i niewiele innych danych).

Uwaga: używaj go tylko w instancji incognito w celu zwiększenia prywatności. Nie możesz być zalogowany w Google przy użyciu Chrome (inaczej nie będzie działać ze względów bezpieczeństwa). Po prostu uruchom instancję incognito za pomocą „ctrl + shift + N” i zrób to jeszcze raz.


1

Ponieważ osmand dotyczy map offline, chciałbym również zapewnić rozwiązanie „offline”. Zasadniczo chcesz przekonwertować plik kml do formatu gpx i udostępnić plik gpx osmandowi.

Możesz użyć gpsbabel do konwersji pliku kml na gpx, który jest darmowy / open-source i jest dostępny na większość platform i prawdopodobnie znajduje się w głównym repozytorium twojej ulubionej dystrybucji Linuksa. W systemie Linux jest to tak proste, jak uruchomienie następującego polecenia, zmieniając file.kml i file.gpx dla twoich nazw plików:

gpsbabel -i kml -f file.kml -o gpx -F file.gpx

Następnie możesz umieścić plik GPX w /sdcard/osmand/tracks/katalogu na urządzeniu z Androidem, a osmand udostępni go do wyświetlania itp.


0

Właśnie próbowałem Globalmapper v17 do konwersji KML na GPX. Jak to zrobić: Otwórz plik KML w Globalmapper. Następnie przejdź do „Plik> Eksportuj> Eksportuj format wektorowy / lidar” Zmień opcje w razie potrzeby. Zapisz w wybranym katalogu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.