Jak rozwiązać problem, że hotspot Wi-Fi i tethering przez USB wymagają ponownego uruchomienia do działania?


9

Używam urządzenia Huawei Honor z oficjalną Ice Cream Sandwich. Używam modemu Wi-Fi dość często, aby uzyskać dostęp do mojego komputera w trybie online, i zauważyłem następujące zachowanie:

 • Jestem połączony z Wi-Fi. Wszystko dziala.
 • Po przypadkowej chwili, od 15 minut do 4 godzin, połączenie internetowe na moim komputerze przekroczyło limit czasu.
 • Jednak Internet nadal działa na samym urządzeniu.
 • Mój notebook jest pokazany jako podłączony na liście przeglądów przez jego adres MAC
 • Wyłączenie, włączenie modemu Wi-Fi nie rozwiązuje tego problemu.
 • Jedyna przyczyna działania: uruchom ponownie cały telefon, a następnie ponownie uruchom tethering Wi-Fi.

Zastanawiam się, czy jest to problem znany wielu urządzeniom z Androidem, czy może to problem sprzętowy. Jeśli jest to związane z oprogramowaniem, zastanawiam się również, co mogę zrobić, aby rozwiązać ten problem. Przywracanie ustawień fabrycznych powinno być ostatecznością i mam nadzieję tego uniknąć.

AKTUALIZACJA: Dzieje się tak również w przypadku modemu USB. To sprawia, że ​​myślę, że problem nie jest związany ani z Wi-Fi ani USB, ale leży gdzieś w sposobie, w jaki Android obsługuje połączenie z Internetem. Po prostu nagle traci połączenie.


Tylko strzał w dziesiątkę: ponieważ niektóre inne problemy z połączeniem WiFi / sieci, które słyszałem, można rozwiązać w ten sposób, czy próbowałeś tymczasowo przełączyć się w tryb samolotowy iz powrotem (zamiast uruchamiania)? Nie policzyłbym również tego rozwiązania, ale jeśli zadziała, nadal jest lepszy niż pełne ponowne uruchomienie.
Izzy

@Izyzy Niestety, przejście do trybu samolotowego i wstecz nie rozwiązało problemu.
k0pernikus,

Przykro mi to słyszeć - ale warto było spróbować. Kolejna próba, która jest nieco krótsza niż pełne ponowne uruchomienie: Fast Reboot . Zamiast pełnego ponownego uruchomienia powoduje to tylko ponowne uruchomienie serwera systemowego - i powinno być dwa razy szybsze niż pełne ponowne uruchomienie. Założę się, że musiałbyś zrestartować tylko jedną usługę, ale nie mogę powiedzieć, która ...
Izzy

Czy ten sam problem występuje podczas korzystania z modemu USB lub Wi-Fi na innych urządzeniach, np. Na innym laptopie lub drugim urządzeniu mobilnym?
Pan Buster,

@ Mr.Buster Tak, ten problem nie zależy od konkretnego komputera.
k0pernikus,

Odpowiedzi:


1

Korzystam z telefonu jako modemu 3G, a czasem dzieje się tak, gdy zepsułem niektóre ustawienia telefonu. Po prostu usuwam Settingsdane z telefonu i wraca do normy.

 1. Otwórz Settingsaplikację
 2. Iść do Apps
 3. Idź do ALLzakładki
 4. znajdź Settingsaplikację
 5. otwórz i Clear Data
 6. spróbuj ponownie udostępnić tethering

zazwyczaj rozwiązuje to problem z zrzucaniem Wi-Fi podczas tetheringu w mojej Xperii Play. Jeśli Twój Internet nie przestaje działać, gdy jesteś podłączony, może to być także problem z siecią lub telefon automatycznie rozłącza się z siecią z powodu braku aktywności. Jeśli często robisz sobie przerwę w korzystaniu z Internetu, ale lubisz utrzymywać połączenie przy życiu, zalecam użycie palca

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.