Czy istnieje sposób na zablokowanie urządzenia z Androidem za pomocą klawiatury?


11

Nieco niedoskonałe porównanie: w systemie Windows wystarczy nacisnąć Win + L, aby zablokować system Windows.

Czy istnieje podobny skrót klawiaturowy w systemie Android?


3
Nie, nie ma skrótu, jedynym sposobem na zablokowanie Androida jest naciśnięcie przycisku zasilania, który jest zaprogramowany w rdzeniu Androida, aby to zrobić, tj. Wykonać blokadę ekranu. Jestem pewien, że gdzieś jest profil zadania, który po prostu uruchomiłby blokadę ekranu po dotknięciu ikony :)
t0mm13b

I jestem pewien, że @ t0mm13b chciał mnie skłonić do wspominania o Taskerze. Tak samo jak w przypadku Plug'n'play: Działa tylko w przypadku 50% (wtyczka działa). W rzeczywistości istnieje opcja Wyświetl -> Blokada systemu, aby włączyć wyświetlanie i aktywować blokadę klawiatury. I tak, możesz użyć ikony, aby to uruchomić. Niestety nie ma zdarzenia „naciśnięcia klawisza” na klawiaturze.
Izzy

@Izyzy: czy przypadkiem wiesz, kiedy dodali tę opcję Wyświetlanie -> Blokada systemu ? Wydaje się, że mój 2.3.4 go nie ma.
CB

@CB Źle zinterpretowałeś mój komentarz. Miałem na myśli działanie Tasker .
Izzy

@Izyzy: och, przepraszam za to, jestem „droid noob”. Jednak teraz, gdy znam więcej kontekstu, myślę, że „można użyć ikony, aby ją wyzwolić”, co stanowi wystarczającą odpowiedź, ponieważ skrót na ekranie dotykowym byłby równoważny z naciśnięciem klawisza IMO. Dzięki za wkład (i link wyjaśniający).
CB

Odpowiedzi:


3

Możesz wpisać „adb shell 26 keyevent input”, który z kolei zablokuje ekran

W tym celu potrzebujesz włączonego debugowania USB w telefonie, a adb powinien być zainstalowany na twoim komputerze

Kompletny instalator adb w 15 sekund dla systemu Windows można znaleźć tutaj

Odniesienie: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2588979

A dla Linux Machine jest skrypt napisany przez Corbina Davenporta. po prostu wykonaj poniżej podanego wiersza bez cudzysłowu w terminalu Linux do zainstalowania

„bash <(curl https://raw.githubusercontent.com/corbindavenport/nexus-tools/master/install.sh )”

Mam nadzieję, że to ci pomoże, chociaż nie jest to klawisz skrótu


1

Niektóre klawiatury zewnętrzne (bluetooth) mają przycisk funkcyjny, który to robi, ale jeśli go nie znalazłeś, prawdopodobnie nie ma go.


1

nie ma sposobu na zablokowanie za pomocą klawiatury. Jeśli chcesz uzyskać taki sam efekt, jaki ma komputer, gdy blokuje się w telefonie (np. Potrzebujesz hasła przy następnym logowaniu), przejdź do ustawień, ekranu blokady i ustaw, aby wymagał hasła (lub innego używanego) za każdym razem budzisz swój telefon.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.