Zapobiegać całkowitemu ładowaniu?


13

Szukam sposobu, aby zapobiec całkowitemu ładowaniu telefonu za każdym razem, gdy jest on podłączony do komputera. Chcę zmniejszyć utratę pojemności akumulatora, ponieważ nie można go wymienić i wydaje mi się, że utrzymanie maksymalnego poziomu naładowania na poziomie około 50% do 60% byłoby idealne. Ta tabela z tej witryny sugeruje, że korzyść byłaby znacząca.

Capacity at  Discharge
full charge  cycles

100%      300 – 500
90%      600 – 1,000
70%      1,200 – 2,000
50%      2,400 – 4,000

1
Z pewnością będziesz ładować go częściej, jeśli nie naładujesz go w pełni?

Ładuję, kiedy mam szansę, a moja aktualnie obecna bateria nigdy nie spada poniżej 60%.
Zong

2
Ta tabela odnosi się do przechowywania, a nie użytkowania; zamiast tego możesz chcieć Tabela 4.
Reid

Dzieki za sugestie. Tabela 4 faktycznie lepiej przekazuje mój punkt widzenia.
Zong

Chociaż tak, ładowanie do maks. 50–60% wydłużyłoby cykle ładowania, należy również ładować wiele, wiele razy więcej, co czyni tę metodę nieskuteczną.
Michelfrancis Bustillos

Odpowiedzi:


1

SMART PLUG to inteligentne gniazdko, które może mierzyć zużycie energii i zapewnia podstawowe zarządzanie zasilaniem podłączonych urządzeń za pośrednictwem standardowego gniazdka elektrycznego.

Możesz kupić tę wtyczkę WiFi lub zbudować własną . Dostępne są wtyczki obsługujące ładowanie USB . Na rynku można znaleźć więcej wybranych wtyczek.

 • Teraz za każdym razem, gdy ładujesz urządzenie, ładuj je za pomocą tej wtyczki. Istnieje wiele alternatyw dla wtyczki, którą podałem w łączu. Wiele wtyczek ma dedykowane dla nich aplikacje Control na Androida i iPhone'a.
 • Następnie możesz skonfigurować aplikację Tasker, aby uruchamiała aplikację Control za każdym razem, gdy zostanie pobrane 50% (cokolwiek chcesz) ładowanie, aby po prostu wyłączyć wtyczkę.

Bibliografia:


tak, istnieją wtyczki, które obsługują ładowanie USB . Możesz znaleźć więcej swojego wyboru w Internecie.
Rahul Bali

0

Jedynym potencjalnym rozwiązaniem byłoby znalezienie sposobu na ograniczenie prądu kabla, aby telefon musiał rozładowywać się z baterii. Nie można po prostu odłączyć styków Vcc i uziemienia, ponieważ standard USB wymaga obecności tych połączeń elektrycznych, zanim będzie możliwe zasilanie styków D + i D-. Takie rozładowywanie baterii wydłużyłoby cykle ładowania, powodując zużycie, którego chcesz uniknąć.

Jeśli chodzi o aplikacje, nie ma możliwości programowego sterowania podsystemem ładowania baterii w ten sposób; BatteryManager wyświetla informacje, ale nie przyjmuje danych wejściowych z aplikacji użytkownika.


-1

Obecnie akumulatory nie mają już tego ograniczenia w odniesieniu do ładunków, mogą bez problemu pracować z obciążeniami na dowolnym poziomie, od 1% do 100%. Jednak zaleca się, aby nigdy nie zostawiać pobierania całkowicie, ponieważ każdy pełny cykl życia akumulatora jest tracony.


1
Być może przeoczyłeś obawy OP opracowane na odnośnej stronie, o której mowa, i zostały dodatkowo wzmocnione w komentarzach. Jeśli nie masz i nie masz źródeł, aby potwierdzić swoją odpowiedź, uprzejmie połącz je - w przeciwnym razie odpowiedź może zostać zanotowana i ostatecznie usunięta, co nie jest mile widziane przez nowego użytkownika
beeshyams
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.