Przesuń zamek, aż blokada wzoru zostanie aktywowana po upływie określonego czasu


14

Korzystając z Jelly Bean, 4.1.1, na Galaxy Nexus, chcę tego: Zablokuj telefon. Przez pierwsze 5 minut, jeśli spróbujesz odblokować, możesz po prostu przesunąć i odblokować; potem musisz wprowadzić wzór.

Nie wiem, jak uzyskać slajd, aby odblokować, aby był aktywowany na 5 minut w środku. Mam go teraz skonfigurowany, aby odblokował się od razu w ciągu pierwszych 5 minut, a następnie poprosi o wzór. Czy to w ogóle możliwe?


Podejrzewam, że to niemożliwe.
offby1

1
@ offby1: Właściwie to prawie możliwe. Zobacz moją odpowiedź.
Scott Severance

Dzięki za to pytanie. Początkowo pracowałem nad tym, ponieważ nie wierzyłem, że druga odpowiedź (że jest niemożliwa) jest poprawna. Skończyło się to użyteczną konfiguracją dla siebie.
Scott Severance

Dziwię się, że nie jest to możliwe :( To zachowanie działało na moim Galaxy S3 i iPhone 3GS. W rzeczywistości działa na wszystkich produktach Apple. Jestem tutaj, ponieważ nie działa na moim HTC One M9 ... szkoda, bo jeśli chcesz na kilka minut
nieautomatycznej

Odpowiedzi:


10

Udało mi się ustawić to, co chcesz, z jednym zastrzeżeniem: musisz użyć kodu PIN lub hasła, a nie wzoru. Moje rozwiązanie zależy od aplikacji Tasker ( tutaj wersja próbna ) i Secure Settings . Bezpieczne ustawienia wymagają roota dla niektórych jego funkcji. Nie wiem czy to jeden z nich. Jeśli nie jesteś zrootowany, możesz spróbować i sprawdzić, czy działa.

Publikowanie pełnego poradnika w Tasker wykracza poza zakres mojej odpowiedzi. Zamiast tego oto oficjalna dokumentacja i linki do przewodników tworzonych przez użytkowników . Moje rozwiązanie polega na skonfigurowaniu dwóch profili Tasker. Pierwszy ustala kod PIN lub hasło po upływie limitu czasu. Drugi usuwa kod PIN / hasło po odblokowaniu ekranu.

Oto moje profile:

Profile: Screen Locked (98)
  Event: Display Off
Enter: Anon (106)
  A1: Wait [ MS:0 Seconds:0 Minutes:5 Hours:0 Days:0 ] 
  A2: If [ %SCREEN ~ off ]
  A3: Secure Settings [ Configuration:Set Pin Package:com.intangibleobject.securesettings.plugin Name:Secure Settings ] 
  A4: End If 

Profile: Screen Unlocked (107)
  Event: Display Unlocked
Enter: Anon (108)
  A1: Secure Settings [ Configuration:Clear Password Package:com.intangibleobject.securesettings.plugin Name:Secure Settings ] 

Po skonfigurowaniu Taskera przejdź do ustawień telefonu i ustaw odblokowanie slajdów (i ustaw limit czasu, który będzie odpowiedni dla uruchomienia blokady slajdów). Pamiętaj, że gdy hasło / PIN jest włączone, najpierw musisz przesunąć suwak, a następnie wprowadzić kod PIN / hasło.


Działa bez konieczności rootowania mojego telefonu. Dzięki!
Some Guy

2
Był z tym jeden problem, który chciałbym wskazać innym. Jeśli zablokujesz telefon, odblokujesz go od razu, użyjesz go przez chwilę i zablokujesz ponownie, telefon poprosi o podanie kodu PIN / hasła wcześniej niż upłynął limit czasu, ponieważ „czekanie” pierwszej blokady zakończyło się po jej zablokowaniu na drugi raz. Można to naprawić, dodając zmienną na czas zablokowania telefonu i ustawiając pin tylko wtedy, gdy czas upływający od zmiennej jest wystarczająco długi.
Some Guy

2

To nie jest możliwe. Najlepsze, co możesz zrobić, to:

 1. Iść do Security
 2. Odznacz Power button instantly locksopcję
 3. Powyżej, które należy ustawić limit czasu na Automatically lockcelu5 minutes

Teraz za każdym razem, gdy blokujesz telefon za pomocą przycisku zasilania, nie poprosi o podanie hasła, chyba że pozwolisz, aby był nieaktywny. Ekran wyłączy się, ale jeśli ponownie naciśniesz przycisk zasilania, włączy się i nie poprosi o hasło, dopóki nie upłynie 5 minut.

UWAGA: Przy tym ustawieniu dowolny przycisk może odblokować urządzenie na określony czas, w tym przycisk głośności.


Tak, właśnie tak to skonfigurowałem. W każdym razie dzięki.
Some Guy

1
W rzeczywistości jest to w większości możliwe, o ile chcesz zaakceptować PIN lub hasło zamiast wzoru.
Scott Severance

2

Dodając do odpowiedzi Scotta, powinno to być nawet możliwe bez dodania Bezpiecznych ustawień , tylko z samym Taskerem:

 • Zdarzenie
  • Wyłaczony ekran
 • Zadanie
  • Blokada klawiatury wyłączona
  • Poczekaj [MS: 0 sekund: 0 minut: 5 godzin: 0 dni: 0]
  • Keyguard On
 • Zderzenie: Zatrzymaj uruchamianie zadania

Co to robi? Za każdym razem, gdy ekran jest wyłączany, Blokada klawiatury zostanie wyłączona (to ta blokuje ekran). Następnie zaczeka 5 minut i ponownie włączy Blokadę Kluczową (ponownie aktywuje blokadę). Jeśli zadanie jest już uruchomione (tj. Wyłączyłeś ekran po raz drugi w ciągu 5 minut), uruchomione (czekające) zadanie zostanie przerwane (kolizja), a licznik rozpocznie się od nowa.

A jaki jest haczyk? Ten profil wygląda na prostszy, musi być jeden. I jest: Prawdopodobnie wyłącza to również „suwak, aby odblokować” - więc po włączeniu ekranu nie ma ochrony przed niepożądanym wejściem. Więc co robimy? Dodanie drugiego warunku:

 • State: Sensor -> Orientation -> Face Up

W porządku. Prawdopodobnie nigdy nie wkładasz go do kieszeni twarzą do góry, chyba że leżysz na plecach :) Więc jeśli położysz go na stole i wyłączysz ekran (często robię to, czytając moje wiadomości podczas śniadania), jest w porządku i proste.


1
Taki był też kierunek, z którego najpierw zmierzałem, dopóki nie zdałem sobie sprawy, że faktycznie było tak samo, jak to, co robił OP w pytaniu: ustawienie limitu czasu blokady ekranu.
Scott Severance

Przyznaję, że jest dość podobny - tyle, że w tym profilu Taskera uruchamia się dodatkowy warunek: blokada ekranu nie zostanie aktywowana, jeśli np. Przytrzymasz urządzenie twarzą do siebie, wyłączysz je i włożysz do kieszeni. Przy zwykłym limicie czasu blokady ekranu nadal istnieje ryzyko przypadkowego włączenia ekranu i niechcianego uruchomienia niektórych działań. Więc moje rozwiązanie zapewnia pewną ochronę, choć niewielką.
Izzy

2

tylko komentując, bo znalazłem to, szukając odpowiedzi w Google i faktycznie osiągnąłem dokładnie to, czego chce OP, z ustawieniami Tasker i Secure. Brak ostrzeżeń, działa dobrze. Używanie go zarówno na Nexusie 4, jak i N7 na CM 10.1.

Przede wszystkim włącz slajd, aby odblokować, a następnie włącz swój wzór. Gdy Bezpieczne ustawienia wyłączają odblokowywanie wzoru, następuje powrót do ustawień telefonu wcześniej.

Profile: display off (7)

Event: Display Off

Enter: Slide/pattern (12)

Abort Existing Task

A1: Secure Settings [ Configuration:Pattern Lock Disabled/Wait For Unlock Package:com.intangibleobject.securesettings.plugin Name:Secure Settings Continue Task After Error:On ]

A2: Wait [ MS:0 Seconds:0 Minutes:5 Hours:0 Days:0 ]

A3: Secure Settings [ Configuration:Pattern Lock Enabled Package:com.intangibleobject.securesettings.plugin Name:Secure Settings Continue Task After Error:On ] If [ %SCREEN ~ off ]

A4: Wait [ MS:0 Seconds:1 Minutes:0 Hours:0 Days:0 ]

A5: Secure Settings [ Configuration:Pattern Lock Disabled/Wait For Unlock Package:com.intangibleobject.securesettings.plugin Name:Secure Settings Continue Task After Error:On ] If [ %SCREEN ~ off ]

Ustawienie „kontynuuj zadanie po błędzie” prawdopodobnie nie jest wymagane, właśnie testowałem i zostawiłem je tam. Dwa kluczowe ustawienia znajdują się w Tasker, wyłącz tryb dla początkujących w ustawieniach, aby uzyskać ikonę właściwości zadania, a następnie zmień obsługę kolizji na „przerwij istniejące zadanie”. W Bezpiecznych ustawieniach musisz zainstalować i włączyć pomocnika, inaczej odblokowanie wzoru będzie działać, ale może być niestabilne (było to na moim N4).

Zauważ, że w A3 i A5 włączam wzór i wyłączam go ponownie. Odbywa się to, ponieważ jeśli go włączysz, poprosi o wzorzec dwa razy z rzędu, ponieważ ustawisz odblokowanie wzorca w Bezpiecznych ustawieniach, aby pytać o wzorzec po raz pierwszy. Jeśli nie ustawisz go tak, aby o to prosił, wzór można ominąć, po prostu dwukrotnie wyłączając ekran.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.