Jak połączyć się jednocześnie z siecią Wi-Fi AP i 3G?


16

Po włączeniu Wi-Fi moje połączenie 3g wyłącza się, co w większości przypadków jest w porządku, ale muszę połączyć się z siecią LAN w pracy, która nie jest połączona z Internetem, i wolę nie utracić połączenia danych po podłączeniu do praca w intranecie.

Jak mogę utrzymać oba połączenia aktywne?

Idealnie mógłbym ograniczyć to pożądane zachowanie do tego jednego identyfikatora SSID, ponieważ chcę, aby nadal działał z domyślnym zachowaniem dla wszystkich innych połączeń Wi-Fi. Jeśli nie da się tego zrobić, to jest to rozwiązanie, które można łatwo włączać i wyłączać.

Używam VZW Galaxy Nexus na CM9.


Zobacz tę odpowiedź Krótko mówiąc, nie możesz mieć obu na sobie, ponieważ wzajemnie się wykluczają.
t0mm13b

@ t0mm13b, czy to ograniczenie Android? Rozumiem, że w systemie iOS APNS jest zawsze włączony i zawsze korzysta z połączenia danych. Wydaje się, że w Androidzie po prostu przechodzisz do trybu offline z niektórymi aplikacjami, gdy następuje przełączanie między połączeniami?
cnst

Na przykład muszę być w stanie być zawsze dostępny w SIP , wydaje się, że włączenie Wi-Fi wyklucza taki wymóg; z drugiej strony, gdy nie masz włączonego WiFi, GPS nie działa. WTF?
cnst

@ cnst jest ograniczeniem Androida, głównie sposobu programowania sterownika RIL w połączeniu z Ts TelephonyManager Androida (PhoneManager). Możliwość korzystania zarówno z WiFi, jak i 3G wymagałaby modyfikacji sterownika RIL i TelephonyManager / PhoneManager znajdujących się w trzewiach dolnej warstwy obsługi mechanizmu telefonii po stronie Java . Wspomniałeś o APN dla iOS, które zdecydowanie mają zastosowanie do transmisji danych przez warstwę 3G telefonii.
t0mm13b

Również w przypadku GPS nie wymaga WiFi, w rzeczywistości może działać przez 3G, jeśli jest to wymagane, ale Google Maps zaleca korzystanie z Wi-Fi w połączeniu z GPS, aby nie wyczerpać abonamentu 3G. Jeśli masz nieograniczony pakiet danych, to świetnie. Ale powiedziawszy to, co powiedziałem, nie ma znanej modyfikacji RIL w sieci, aby włączyć / ominąć wzajemnie wykluczający się mechanizm flip-flop. Jestem w 100% pewien, że to samo dotyczy iOS - włącz Wi-Fi, 3G zostanie wyłączony. Nie ma tam wtf z tego co widzę.
t0mm13b

Odpowiedzi:


8

Pomimo rozpowszechnionej informacji o jej niemożliwości, aplikacja o nazwie Super Download twierdzi, że jest w stanie to zrobić, jak można przeczytać w artykule Połącz 3G 4G Mobile Data + WiFi razem, aby zwiększyć prędkość pobierania w Geeknizer.

Super pobieranie

Zgodnie z oczekiwaniami, pochodzi od jednego z programistów XDA ( elban ) - i, jak można się spodziewać, wymaga zrootowania urządzenia (nie jest to problemem, ponieważ używasz CM9;)).

Zgodnie z artykułem należy dodatkowo pamiętać o kilku sprawach:

  • Korzystanie z obu połączeń nie jest obsługiwane we wszystkich kombinacjach urządzeń / ROM.
  • Niektóre serwery WWW mogą zapewniać niewystarczające funkcjonalności żądanych plików.
  • Wersja Lite ma limit rozmiaru plików wynoszący 50 megabajtów. Aby przejść dalej, musisz kupić pełną wersję. Ale jeśli pobierzesz go stąd (używając kodu kreskowego poniżej), jest bezpłatny, z pełnymi funkcjami, dzięki uprzejmości XDA ).

EDYCJA: t0mm13b był tak zszokowany, że kopał głębiej, więc mogę teraz dodać link do FAQ o Super Download ...


Jestem zszokowany, widząc to - jak, do diabła, multipleksuje tcpip zarówno przez Wi-Fi, jak i [3 | 4] g .... wygląda interesująco, spodziewałbym się, że wymaga to niestandardowego jądra z konkretnym chipsetem Wi?
t0mm13b

@ t0mm13b Jak już napisałem w mojej odpowiedzi: Używanie obu połączeń nie jest obsługiwane we wszystkich kombinacjach urządzeń / ROM. To wszystko, co wiem o tym ...
Izzy

Jestem ciekawy, jak dobrze to działa - sam tego nie próbowałem, bo jeszcze nie miałem takiej potrzeby. Ale na wszelki wypadek ... Daj nam znać;)
Izzy

Nie działało. Uruchomiłem aplikację i miałem na pasku powiadomień zarówno ikony 3G, jak i Wi-Fi, ale nie mogłem uzyskać dostępu do Internetu. Sprawdziłem status mojego połączenia w elikserze i pokazało, że pomimo ikony moje dane komórkowe zostały rozłączone. W każdym razie dzięki.
Matt

Prawdopodobnie dotyczyło to nieobsługiwanych wszystkich kombinacji urządzeń / ROM . Przepraszam, że to przeczytałem. Ale warto było spróbować.
Izzy

0

Istnieje przełącznik powiadomień , który może wyświetlać przyciski na pasku powiadomień, aby szybko przełączać Wi-Fi i wiele innych rzeczy. Czy CM nie ma tego wbudowanego?


Przełączniki wydają się nie zastępować ani jednego, ani ograniczenia.
Matt

@Matt: masz rację, jest to odpowiedź na tę część pytania. If that can't be done is like a solution that is easy to toggle on and off.Nie sądzę, aby dostępna była jeszcze praktyczna implementacja podwójnej sieci podobnej do SuperDownload dla dowolnych połączeń, a więc i tak.
Lie Ryan,

0

To bardzo dziwne. Istnieje kilka aplikacji, takich jak Livestream, które umożliwiają połączenie przez Wi-Fi z GoPro lub inną kamerą sportową i przesyłanie strumieniowe za pomocą połączenia 4g telefonu komórkowego.

Mam galaktykę Grand Prime i mogę przesyłać strumieniowo z kamery WiFi FPV. Musiałem zrootować urządzenie, więc jeśli nie chcesz zrootować telefonu ... przepraszam!

Wiem FAKT, że aplikacja Livestream działa do strumieniowego przesyłania wideo Wi-Fi przez 4g zarówno w Galaxy S3, jak i Grand Prime. Mam nadzieję że to pomoże!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.