Jak sprawdzić klasę karty micro SD? [Zamknięte]


12

Zastanawiam się nad uzyskaniem nowej karty SD i przeczytałem, że klasa z nich naprawdę ma znaczenie. Czekam na uzyskanie 16 GB z klasą nie mniejszą niż 6. Jak mogę sprawdzić klasę?


3
Jest on wyświetlany na opakowaniu lub na karcie, najprawdopodobniej na obu. Jeśli kupujesz online, sprawdź opis.
RR

3
Chociaż urządzenia z Androidem używają kart SD, tak naprawdę nie jest to „pytanie na Androida”.
ale

Nawet klasa 10 jest naprawdę wolna. Oznacza to minimum 10 MB / s. Karty mogą być znacznie szybsze. Kup renomowaną markę (taką, której można zaufać) i spójrz na reklamowaną prędkość.
Rolf,

Odpowiedzi:


12

Klasa karty SD to w zasadzie minimalna prędkość sekwencyjnego zapisu obsługiwana przez kartę SD. Testowanie klasy SD jest dość łatwe, wystarczy skopiować plik 1 GB na pustą kartę i zmierzyć czas potrzebny na kopię. Karta SD klasy 6 powinna obsługiwać co najmniej 6 MB / s.

Sprawdź także oznaczenia na karcie SD, powinno być takie logo jak poniżej:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

liczba w logo opisuje klasę prędkości.


9

Specyfikacja arkusze leżeć , pakowanie kłamstwa , znak wybity na samej karcie leży .

Zgubiłem liczbę kart SD „klasy 10”, które działają tylko z prędkością kilku MB / s, lub liczby kart 8/16/32 GB o rzeczywistej pojemności 2 GB!

Jeśli naprawdę chcesz wiedzieć, jak szybka jest karta (i czy zostałeś oszukany kartą, która jest mniejsza niż zgłasza, a tym samym spowoduje uszkodzenie danych, gdy się zapełni) , zdecydowanie zaleciłbym przetestowanie każdej kupionej karty SD .

Nawet markowe produkty można sfałszować. Kupiłem coś, co wydaje się być marką wysokiej klasy, w przekonująco autentycznie wyglądających opakowaniach, które w rzeczywistości były podrobione i zawiodły podczas testów.

Testowanie pod Windows

Najlepszym narzędziem do testowania systemu Windows jest h2testw , od Heise .

Ta strona jest w języku niemieckim, wersja Google Translate jest czytelna, mimo że formatowanie jest słabe.

To zapisuje unikalny, weryfikowalny wzór na dysku, całkowicie go wypełniając. Ponieważ wzorzec jest unikalny, może zweryfikować, że odczytane dane są w rzeczywistości takie same, jak zapisane, i że karta nie zgłasza, że ​​ma większą pojemność niż faktycznie ma.

Ponieważ klasa jest związana z minimalną prędkością zapisu, a karty SD stają się wolniejsze w miarę zapełniania się, zapewnia to również, że testujesz prędkość w najgorszych warunkach. Utrata jednego kompletnego przepisania dysku to niewielka cena za spokój.

Wymagany sprzęt

Aby uzyskać dokładny odczyt prędkości, potrzebujesz czytnika kart, który obsługuje interfejsy na karcie micro-sd.

Moim czytnikiem kart jest Kingston MobileLite G4, ponieważ jest niezawodny, tani i szybki. G4 może w pełni wykorzystać interfejs USB3 i obsługuje karty pamięci o rozdzielczości do UHS-II (do 312 MB / s pół dupleksu). Będzie to oczywiście ograniczone do prędkości USB2 (około 60 MB / s), jeśli zostanie użyte na porcie USB2 w twoim komputerze.

Jeśli chcesz przetestować urządzenie UHS-III (do 624 MB / s), potrzebujesz lepszego czytnika kart.

Testowanie w systemie Linux i OSX

Istnieje projekt open source o nazwie F3 (skrót od Fight Flash Fraud lub Fight Fake Flash ), który jest bardzo podobny do h2testw dla Linuksa i Maca, ale nie mam z tego osobistego doświadczenia. Może jednak stanowić podstawę dla portu Androida ( kod źródłowy znajduje się na github ).

Istnieją również niektóre GUI dla F3:

F3 QT to graficzny interfejs użytkownika systemu Linux korzystający z QT. F3 QT obsługuje f3write, f3readi f3probe. Autor: Tianze.

F3 X to graficzny interfejs użytkownika OS X, który korzysta z Cocoa. F3 X obsługuje f3writei f3read. Autor: Guilherme Rambo.

Testowanie w systemie Android / IOS

Jeśli ktoś wie o podobnie solidnej i niezawodnej aplikacji na Androida do bezpośredniego testowania karty SD w tablecie / telefonie, chętnie zaktualizuję swoją odpowiedź.


To nie jest moje doświadczenie. Trzymam się z daleka od marek ogólnych, kupuję znane marki, którym do pewnego stopnia mogę zaufać. Być może twój czytelnik jest wolny, a nie karta.
Rolf,

Nie jestem pewien, jak twój komentarz pomaga mi poprawić moje pytanie. W tej chwili kupiłem produkty, które wydają się markowe, w przekonująco autentycznie wyglądających opakowaniach, które w rzeczywistości były podróbkami. Dlatego zawsze testuję każdą kupioną kartę pamięci lub kartę pamięci, ponieważ dbam o integralność moich danych. Myślę, że utrata jednego kompletnego zapisu na dysku jest warta bezpieczeństwa, wiedząc, że nie zostałeś oszukany na zakup fałszywego.
Mark Booth,

3

Możesz przetestować prędkość karty SD w linii poleceń:

adb shell
dd if=/dev/zero of=/mnt/sdcard/test bs=512 count=2048000
rm -f /mnt/sdcard/test

, który zapisze plik 1GB z bitami zerowymi w sdcard.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.