Jak ponownie skalibrować baterię telefonu?


14

Po roku korzystania z telefonu zauważyłem, że bateria rozładowuje się zbyt szybko, ale po wyłączeniu udało mi się sprawić, że znów będzie działać przez kilka minut, zanim wyłączy się automatycznie.

Przeczytałem, że w celu ponownej kalibracji baterii należy ją całkowicie naładować i za pomocą różnych środków usunąć plik batterystats.bin . (przykłady z trybem zegarowym lub korzystaniem z aplikacji )

Rzecz w tym...

„Postępując zgodnie z instrukcjami, aby ponownie skalibrować baterię i usunąć plik batterystats.bin z telefonu, pozbywasz się więcej niż myślisz… Przechowywany w tym pliku batterystats.bin, telefon przechowuje szczegółowe dzienniki pojemności baterię i wykorzystuje ją w celu lepszego wykorzystania ”. Przeczytaj pełny

lub przeciwnie, cytując Dianne Hackborn

„To (odnoszące się do batterystats.bin) nie ma wpływu na żywotność baterii.”

Wiem, że nie jest możliwe, aby był tak dobry, jak nowy, ale przynajmniej zresetować go w taki sposób, aby dokładnie odczytał ostatni fragment energii?


Wyłączanie przed całkowitym rozładowaniem akumulatora odbywa się zgodnie z projektem. Więc nie traci całego ładunku. Nie jestem pewien, czy to może spowodować jakiekolwiek szkody, ale powinieneś być ostrożny.
RR

Odpowiedzi:


5

Android wyłącza system operacyjny, zanim stanie się całkowicie płaski, aby mieć pewność, że ma wystarczająco dużo mocy, aby zrobić to bezpiecznie i całkowicie (dlatego możesz go ponownie włączyć, ale potem ponownie się wyłącza). Z biegiem czasu, bateria ma potrzeby ponownej kalibracji jako statystyk systemowych na zużycie baterii get wonky a sam akumulator nie będzie przechowywać tyle opłatą, jak mógł.

W przypadku większości telefonów właściwa procedura to:

  1. Pozwól telefonowi działać, dopóki się nie wyłączy.
  2. Bez włączania telefonu podłącz go i pozwól, aby całkowicie się naładował.
  3. Odłącz, włącz telefon i pozwól, by znów się rozłożył.
  4. Bateria i statystyki baterii są teraz ponownie skalibrowane.

Usunięcie pliku batterystats.bin nie jest ogólnie konieczne.

Bateria powinna działać teraz znacznie dłużej (wiem, że działa to dobrze na moim telefonie Samsung SK4G - przechodzę od niemożności wytrzymania dnia do możliwości wytrzymania całego dnia i nocy)

Jeśli pamięć służy, należy ponownie tak skalibrować swoją baterię co 30-90 dni.


3
Logos czy zacytowałbyś jakieś źródło?
DeLiK,

1
Większość instrukcji obsługi telefonu gdzieś to ma, a jeśli google, znajdziesz mnóstwo referencji. Kroki różnią się nieco między nimi, ale te, które przedstawiłem, są najważniejsze. Oto kilka: mugen.tv/2012/06/… batteryfaq.net/battery-tips/… forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1616598
Logo

5

Ponowna kalibracja baterii nie wydłuży jej dłużej. To, co może zrobić, to upewnić się, że wskaźnik poziomu naładowania baterii jest dokładniejszy, tak że gdy mówi, że jest na poziomie zerowym, faktycznie jest na poziomie zerowym.

Osobiście korzystałem z aplikacji takiej jak Battery Calibration (wymaga rootowania) i wydaje się, że to pomaga. Szczerze mówiąc, sam nie testowałem rzeczywistych poziomów, więc jest to jakościowy osąd.

Jeśli masz problemy z żywotnością baterii, bardziej prawdopodobne jest, że aplikacje działające (w tle lub w inny sposób) wyczerpują baterię. Albo przejść do Ustawienia> Bateria i sprawdzić, które aplikacje są opróżniania baterii najbardziej - zazwyczaj będzie to ekran, następnie Radia komórka / WiFi.

Niestety jedynym prawdziwym „resetem” jest wyjście i kupienie sobie nowej baterii. Przepraszam!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.