Dlaczego niektóre moje aplikacje wyświetlają „Aktualizacja”, a niektóre „Aktualizacja (ręczna)”?


18

Kiedy wchodzę do aplikacji Market i na listę pobrań, widzę, że 5 moich aplikacji ma dostępną aktualizację.

Trzy aplikacje mówią „Aktualizacja” w kolorze pomarańczowym, a dwie z nich mówią „Aktualizacja (ręcznie)” w kolorze ciemnoczerwonym. Po przejściu do aplikacji dostaję zwykły przycisk „Aktualizuj” zarówno dla „instrukcji”, jak i innych.

Zakładam, że jest to coś nowego w wersji Froyo Market, ale nie możesz zrozumieć, na czym polega różnica?

Odpowiedzi:


19

Po zmianie uprawnień aplikacji zobaczysz Aktualizację (ręczną). Dlatego podczas ręcznej aktualizacji należy zapytać, czy akceptujesz nowe uprawnienia. Oto referencja z forum Android Market . Przeczytałem to gdzie indziej, ale wydaje się, że jest to jedyne miejsce, w którym mogę je teraz znaleźć. Cytując link:

Froyo dodał funkcję automatycznej aktualizacji dla twoich aplikacji. Jeśli aplikacja ma aktualizację i nie ma nowych uprawnień, zostanie oznaczona jako pomarańczowa „aktualizacja”. Jeśli aplikacja zmieniła swoje uprawnienia, jest czerwona i trzeba ją ręcznie zaktualizować (oczywiście po sprawdzeniu i zweryfikowaniu nowych uprawnień).

...

Jeszcze jedno, możesz to zweryfikować podczas aktualizacji aplikacji. Jeśli aplikacja była normalną „pomarańczową” aktualizacją, po kliknięciu aktualizacji rozpocznie się pobieranie. Jeśli aplikacja była ręczną „czerwoną” aktualizacją, po kliknięciu aktualizacji musisz zaakceptować nowe uprawnienia, a następnie rozpocznie się pobieranie.


1
Ahhh, więc „Manual” oznacza po prostu, że aktualizacja działa w taki sam sposób, w jaki wszyscy używali wersji wcześniejszych niż Froyo. Nic strasznego (zakładając, że zmiana uprawnień nie jest oburzająca).
GAThrawn

Tak, na przykład Google Sky Map ma teraz aktualizację (ręczną) na moim telefonie. Po wybraniu Aktualizuj> OK. Zawiera listę uprawnień: aplikacja ma dostęp do Twojej lokalizacji (dokładny dostęp GPS), komunikacji sieciowej (pełny dostęp do Internetu) i Narzędzi systemowych (modyfikuj globalne ustawienia systemu, zapobiegaj uśpieniu telefonu). Nie mogę ustalić, które funkcje aplikacji wymagają korzystania z Internetu, ale pozostałe dwie aktualizacje są dla mnie OK.
Gary

@GaThrawn poprawnie. Podręcznik rzuca tylko czerwoną flagą: „Hej! Niektóre uprawnienia uległy zmianie! Spójrz na nie, zanim mnie zaktualizujesz!”
Bryan Denny
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.