Jak mogę przesyłać strumieniowo dźwięk z mojego telefonu przez Wi-Fi do głośnika lub odbiornika?


23

Mam Galaxy Nexus i chciałbym móc wysyłać z niego muzykę do głośników lub odbiornika.

Ponieważ używam kilku różnych aplikacji do słuchania muzyki (głównie Spotify i Pandora, ale czasami także Audible), nie chcę używać konkretnego odtwarzacza.

I chciałbym to zrobić przez WiFi, ponieważ Bluetooth nie zapewnia mi wystarczającego zasięgu (próbowałem, na wiele różnych sposobów).

Czy jest na to sposób z Androidem?

Czego nie szukam:

  • Sposób przesyłania strumieniowego na komputer lub z komputera .
  • Wszystko, co dotyczy BlueTooth.
  • Nowa aplikacja do odtwarzania muzyki na Androidzie - chcę przesyłać strumieniowo muzykę z dowolnej aplikacji na telefonie do bezprzewodowego odbiornika lub głośnika.
  • Wszystko, co dotyczy oprogramowania działającego na komputerze.

Powinno to działać, gdy mój komputer jest wyłączony. Powinienem być w stanie wyciągnąć telefon, otworzyć spotify lub pandorę lub słuchać google lub google, czy cokolwiek innego i słyszeć dźwięk na dowolnym głośniku w domu.


3
Myślę, że powinieneś wyjaśnić, że w ogóle nie chcesz strumieniować na komputer. Chcesz, aby sprzęt nie będący komputerem PC odbierał strumień.
endolith


1
W dzisiejszych czasach można by pomyśleć, że będzie on szeroko obsługiwany i wystarczy po prostu nacisnąć menu, połączyć się z głośnikiem WiFi. i gra. Dokładnie jak bluetooth, ale tylko przez Wi
Zapnologica

Odpowiedzi:


2

W jakiś sposób musisz uzyskać dostęp do głośników przez sieć bezprzewodową.

Robi to: https://store.google.com/product/chromecast_audio

Alternatywnie możesz podłączyć telefon z Androidem bezpośrednio do głośników i zdalnie sterować swoim telefonem z Androidem przez Wi-Fi za pomocą laptopa / komputera. Może to jednak wymagać zrootowania.


Mam odtwarzacz Squeezebox firmy Logitech, który się zbliża, ale w wersji Spotify na Androida są funkcje, których nie ma we wtyczce odtwarzacza squeezebox. Wygląda na coś, co powinno być wykonalne. Jeśli mogę przesyłać strumieniowo cały dźwięk przez Bluetooth, dlaczego nie przez Wi-Fi?
Arnshea,

3
tak, powinno być wykonalne i możliwe, ale wymagałoby usługi takiej jak ta, o której wspomniałem. Bluetooth różni się tym, że ma wbudowany protokół, który umożliwia transmisję dźwięku między urządzeniami. Wi-Fi działa na szerszym zestawie protokołów niespecyficznych dla mediów. Oczywiście media można przesyłać przez Wi-Fi, ale aby je przesyłać strumieniowo, potrzebujesz tłumacza.
Enigma,

1

AQ play to aplikacja, która pozwala odtwarzać z telefonu bezpośrednio na ich głośniki Wi-Fi .

Za pośrednictwem domowego routera umożliwia także odtwarzanie z telefonu na inny telefon oraz przeglądanie i odtwarzanie multimediów z innych urządzeń (PC)


Zamknij, ale przesyła tylko strumienie z urządzenia lokalnego lub „obsługiwanej sieciowej biblioteki multimediów”. Używam Amazon Amazon - czy jest obsługiwany? Czy obsługa ma taką samą funkcjonalność jak odtwarzacz w chmurze? Tak naprawdę szukam sposobu na przesłanie dowolnego dźwięku pochodzącego z systemu operacyjnego do innego głośnika.
Arnshea

Link jest teraz zepsuty. Czy są jakieś alternatywne linki?
Lloyd Dominic

1

Netgear WN3500RP polecam każdemu, kto szuka tej funkcjonalności. To rozszerzenie zasięgu Wi-Fi ... co oznacza, że ​​łączy się z istniejącym routerem Wi-Fi i zasadniczo rozszerza zasięg Wi-Fi. USP tego urządzenia polega na tym, że obsługuje Airplay / DLNA .
Jak tego użyć?

  • Podłącz głośniki do portu wejściowego audio 3,5 mm.
  • Pobierz aplikację do strumieniowego przesyłania muzyki z telefonu przez Wi-Fi. Najlepiej BubbleUPnP .

to jest to! Ciesz się bezprzewodowym przesyłaniem muzyki!
PS Za pomocą tego urządzenia można również przesyłać strumieniowo filmy do dowolnego telewizora wyposażonego w port HDMI. Prawdopodobnie potrzebujesz do tego kabla Ethernet na HDMI . Jednak tego nie próbowałem.


Czy IOS / Andriod nie ma wbudowanej obsługi przesyłania strumieniowego do urządzenia audio?
Zapnologica

0

AirPlay zapewnia to, ale twoje ekspresowe urządzenie lotniskowe, które zostanie podłączone do głośników i tak, będziesz mógł przesyłać strumieniowo z telefonu. To wszystko rozwiązanie Apple - nie jestem pewien, czy istnieje aplikacja na Androida, która to umożliwia ( Wikipedia mówi, że istnieją eksperymentalne aplikacje, które to robią).


0

Wierzę, że odbiornik Sonus WiFi robi te rzeczy - choć nie tanie. Mają system, który musisz podłączyć do wzmacniacza i działa przez Wi-Fi.

http://www.sonos.com/search/wireless_speakers?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_term=sonos-speakers&utm_campaign=branded-terms&gclid=CJ3J0MXJu7UCFULf4AodmVAALQ


1
Sonos tego nie robi. Będzie przesyłać strumieniowo muzykę z telefonu, ale pliki muszą znajdować się w telefonie lub na komputerze lub serwerze NAS. Chcę streamować z Spotify i / lub Amazon Cloud Player. Próbują to zrobić za pomocą aplikacji, ale aplikacje nigdy nie są tak wydajne, jak wersja komputerowa programu.
Arnshea


-1

Użyj zestawu HiFi-WiFi . Podłącz go do zestawu HiFi (AuxIn), a następnie (za pomocą smartfona i aplikacji) wyświetl wszystkie dostępne urządzenia z muzyką i wszystkie dostępne urządzenia z głośnikami.

To proste, kosztuje około 150 funtów, ale warto. Działa również ze wszystkimi urządzeniami podłączonymi do sieci Wi-Fi.


2
Proszę nie robić skracania adresów URL użytkownik tutaj. Są niepotrzebnymi i zbyt często wektorami złośliwych stron lub ukrywają linki partnerskie. Proszę użyć pełnego adresu URL.
ale

1
nie robi tego. przesyła strumieniowo pliki muzyczne z telefonu, ale nie obsługuje serwisów streamingowych takich jak Spotify czy Amazon Amazon.
Arnshea

-1

Jeśli nie boisz się zabrudzić rąk małym majsterkowaniem, możesz być w stanie dostosować to do swojej sytuacji .

Zasadniczo podłączasz telefon (za pomocą Wi-Fi) do routera, router do głośników. Dźwięk przesyła się bezprzewodowo za pomocą Wi-Fi i odtwarza na każdym głośniku podłączonym do routera (za pomocą taniej karty dźwiękowej USB). cieszyć się!


A kiedy ten link przestanie działać, czy ta odpowiedź będzie nadal przydatna?
ale

-1

Szukałem podobnego rozwiązania i właśnie znalazłem AwoX StriimLINK .

Film jest w języku francuskim, ale opis i dane techniczne są w języku angielskim. To powinno działać na moje potrzeby i mam nadzieję, że i twoje.


-1

Znalazłem aplikację, która może załatwić sprawę, nazywa się „AirAudio”, ale musisz zrootować swój telefon i nie jestem tego pewien, jeśli ktoś przetestował, daj mi znać


1
Więc co: ta aplikacja „potrafi załatwić sprawę”, czy nie wiesz? Może możesz podać link do niego, aby to sprawdzić?
Izzy

-1

http://www.pure.com/product/jongo-a240-vl-62148/

To powinno robić, co chcesz, pozwala przesyłać strumieniowo dowolne źródło do odbiornika.


Chcesz wyjaśnić, co kryje się za linkiem? Odpowiedzi zawierające tylko łącza przestają być przydatne na wypadek śmierci strony za nimi. Dlatego preferujemy pełne odpowiedzi.
Izzy

-2

Odtwarzacz Walkman firmy Sony wykonuje to zadanie. Możesz przesyłać strumieniowo dźwięk do komputera sieciowego


1
OP stwierdził już, że strumień na PC jest dokładnie tym, czego nie szukają.
ale
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.