Dlaczego mój punkt dostępu przestaje działać po pewnym czasie?


13

Korzystam z funkcji hotspot w telefonie HTC One X do łączenia się z Internetem za pomocą laptopa. Działa dobrze przez wiele miesięcy, ale nagle w ciągu ostatnich dwóch dni hotspot po prostu przestaje działać bez powodu, dla którego mogę go rozpoznać. Uruchomiłem ponownie telefon i ostatnio nie instalowałem żadnych aplikacji z wiadomościami. Jakieś pomysły?

Odpowiedzi:


12

Najprawdopodobniej masz włączone ustawienie limitu czasu punktu aktywnego.

Możesz go wyłączyć, przechodząc do zaawansowanych ustawień hotspotu i edytując wartość limitu czasu na „nigdy”.

Pamiętaj, że w niektórych wersjach Androida w celu uzyskania dostępu do zaawansowanych ustawień hotspotów musisz najpierw uzyskać dostęp do ustawień WiFi hotspot, a następnie nacisnąć przycisk Menu telefonu.


Dzięki za to był problem. Nigdy nie zauważyłem do tego zakładki Zaawansowane!
Wil

Korzystam z Google Pixel, który ma najnowszą aktualizację systemu operacyjnego Android. Nie widzę żadnych ustawień limitu czasu dla punktu aktywnego?
pixelbyaj

2
cześć używam moto g4 plus, ale advancenigdzie nie widzę tej opcji. proszę, prowadź mnie.
Pranav MS

6

Uwaga dla innych, ustawienie nie jest bardzo łatwe do znalezienia (przynajmniej na moim Samsung Galaxy S3 mini Android 4.1.1).

Przejdź do Sieć bezprzewodowa i sieć -> Więcej ustawień ... -> Tethering i przenośny punkt dostępu -> Przenośny punkt dostępu Wi-Fi. Tam będziesz musiał nacisnąć przycisk Menu (lewy dolny róg telefonu), aby wyświetlić ustawienia limitu czasu!

Można się tylko domyślać, dlaczego postanowili ukryć to ustawienie w tak trudnym do znalezienia miejscu ...


Masz pomysł, gdzie można to znaleźć w OnePlus2? Chciałbym włączyć tę funkcję.
David

1

Być może mój telefon nie ma żadnej opcji, aby temu zapobiec, nie mogę znaleźć „Ustawień czasu oczekiwania” dla hotspotu Wi-Fi mojego telefonu z Androidem. Znalazłem alternatywne rozwiązanie:

1. Wyłączam zabezpieczenia (blokada wzoru / hasło itp.), Kiedy korzystam z hotspotu Wi-Fi i działa dobrze. Myślę, że na wszystkich telefonach z Androidem powinno to działać: Przejdź do „Ustawienia” -> „Bezpieczeństwo” -> „Blokada ekranu” (może być konieczne wprowadzenie istniejącego wzoru lub hasła blokady) i ustaw zabezpieczenia na „Brak” .

2. również ustawić czas uśpienia do małej liczby takich jak 2 minuty i 15 sekund itd Aby zmienić czas trwania snu przejdź do „Ustawienia” -> „Display” -> „uśpienia” .

Po tym, miejmy nadzieję, że twój telefon nie przestanie hotspotu Wi-Fi, gdy przejdzie w tryb uśpienia.

Po zakończeniu pracy Włącz zabezpieczenia ponownie później, przechodząc do tego samego menu i ustawiając zabezpieczenia na „Blokada wzoru” lub cokolwiek, czego potrzebujesz. Możesz także zmienić ustawienia snu, jak chcesz.

Napotkałem ten problem z moim telefonem z Androidem, którego obecnie używam. To rozwiązanie działa idealnie na mój telefon i sam znalazłem to rozwiązanie w Internecie. Następnie podzieliłem się rozwiązaniem tutaj w Stackoverflow.

Moje ostatnie ustalenia są takie, że może sam drugi krok (wspomniany powyżej) może załatwić sprawę.


Którego urządzenia i wersji Androida użyłeś do przetestowania tej odpowiedzi? Wiem, że kiedy urządzenie przechodzi w tryb uśpienia, określone ustawienie Wi-Fi może powodować rozłączenie, ale nie słyszałem o tym, że jest to problem z hotspotem.
Firelord

Tak, mój telefon ma ten problem, nie zatrzymuje hotspotu Wi-Fi, ale podłączone urządzenia nie mają dostępu do Internetu z hotspotu, prawdopodobnie są blokowane. Używam Sony Ericsson Xperia Arc S. Android wersja 4.0.4. Dzięki.
Wasiq

0

Miałem ten sam problem. I wtedy zdałem sobie sprawę, że skonfigurowałem Tasker, aby wyłączał hotspot, jeśli wykryje moją ulubioną sieć Wi-Fi w pobliżu. Od tego czasu usunąłem tę opcję Tasker i hotspot pozostał włączony.

Nie zapomniałem po prostu o ustawieniach Tasker. Raczej nawet wtedy, gdy nie byłem w pobliżu moich ulubionych sieci Wi-Fi, hotspot zostałby wyłączony. Tasker musi co jakiś czas włączać Wi-Fi telefonu, aby sprawdzić, czy znajduje się w pobliżu mojej ulubionej sieci Wi-Fi, a jednocześnie musi wyłączyć hotspot; Domyślam się, że jakoś nie udało się włączyć hotspotu po wyłączeniu Wi-Fi.


Dzięki za odpowiedź, niestety nie uruchamiam Taskera. Cieszę się, że udało ci się to rozgryźć!
Wil

0

Spróbuj zadzwonić do usługodawcy. Miałem ten sam problem i po nawiązaniu połączenia odkryłem, że firma miała dziwne zastrzeżenia do mojego „nieograniczonego” planu danych, który nie pozwalał na hot spot bez uprzedniego uiszczenia opłaty. Może nastąpiła zmiana w Twojej usłudze, o której nie poinformowano


0

Poprawka jest prosta: dotarłem do ustawienia w urządzeniu, które nazywa się: „Dane włączone (Włącz dostęp do danych przez sieć komórkową)” UN-zaznacz to WYŁĄCZONE, odczekaj około 30 sekund, a następnie sprawdź ponownie WŁĄCZONE.

Zauważysz, że w ciągu 10 sekund ponownie pojawi się 4g i zmieni kolor na piękny niebieski - co oznacza, że ​​wszystko dobrze i działa.

Działa za każdym razem.

W Verizon musisz to robić co 2-3 godziny. Dlaczego? Ponieważ tak właśnie robi Verizon. T-Mobile NIE tworzy tego ograniczenia.

Zauważysz również, że MOST urządzenia NIE ładują baterii, gdy dane są pobierane / przesyłane strumieniowo, więc bądź na to przygotowany.


0

Istnieje również inna możliwość, że zainstalowałem program o nazwie Du Speed ​​Buster, który wyłącza hotspot w celu zwiększenia szybkości systemu musiałem odznaczyć, że aby rozwiązać problem, sprawdź wszystkie twoje programy, ponieważ może to być jakiś podobny program


Na tym polega klątwa automatycznych zabójców: zbyt wiele negatywnych skutków ubocznych.
Izzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.