Czy jest możliwe nagrywanie filmów z mojego ekranu?


10

Załóżmy, że chciałbym nagrać sesje wideo Angry Birds na moim telefonie.

Czy są jakieś aplikacje, z których mogę korzystać? Mam uprawnienia roota.

Odpowiedzi:


8

Właśnie przeczytałem recenzję Screen Cast i Screen Recorder, która jest dość przekonująca. Wymaga rootowania, jak każde znane mi urządzenie na urządzeniu, ale może nagrywać filmy o przyzwoitej jakości z prędkością do 30 FPS. Recenzja zawiera przykładowe nagrania z różnych gier, a filmy są wystarczająco dobre dla większości wszystkiego, czego chcesz, chyba że z jakiegoś powodu potrzebujesz wideo HD. Aplikacja ma bezpłatny okres próbny, więc zdecydowanie polecam wypróbowanie go.


4

Tak, możesz, nawet bez rootowania, używając adb, ddms i DroidEx. Zobacz: http://answers.oreilly.com/topic/951-how-to-capture-video-of-the-screen-on-android/

Podstawowym pomysłem jest użycie ddms do szybkiego przechwytywania zrzutu ekranu, a następnie skomponowanie tych zrzutów ekranu w filmy.

Tak naprawdę jeszcze tego nie próbowałem, więc nie wiem, jak dobrze to działa (ani czy działa).

Wątpię, czy można to zrobić praktycznie wyłącznie po stronie urządzenia; Problem polega na tym, że wideo jest bardzo obciążone pod względem pamięci bez kompresji, a kompresja wideo w czasie rzeczywistym będzie torturą nawet dla procesora najnowszego telefonu.


Link do tego jest martwy.
Ryan Conrad

1

Airdroid ma opcję „Screen Record”. To nie jest funkcja premium i nie wymaga rootowania. Nagrywa ekran wzdłuż mikrofonu ( ostrzeżenie! O ile pamiętam ta opcja jest ustawiona domyślnie! ), Jeśli lubisz tworzyć filmy instruktażowe.0

Możesz używać tego rejestratora ekranu nawet bez rootowania. Możesz nagrywać tak łatwo, jak to możliwe.


Ponieważ twórcy tej aplikacji pisali wcześniej spam na tej stronie, czy możesz wyjaśnić, jaki masz związek z tą aplikacją? Jest to ważne, aby inni odwiedzający wiedzieli, czy Twoje rekomendacje są prawdziwe.
Dan Hulme,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.