Jak zmusić przeglądarki, aby nie ładowały ostatnio oglądanej strony po wznowieniu?


10

Kiedy odwiedzam witrynę, przełączam się na inną aplikację, a następnie przełączam się z powrotem do przeglądarki, strona została ponownie załadowana, którą właśnie widziałem. Dzieje się tak nie tylko z wbudowaną przeglądarką - próbowałem także Opera Mini i Maxthon.

Jak mogę zachować ostatnio widzianą stronę po wznowieniu przeglądarki?

Odpowiedzi:


7

Nie możesz temu zapobiec. Jeśli system (lub aplikacja) przeładuje zawartość, dzieje się tak, ponieważ postanowił ją ponownie załadować. Nie ma opcji, aby temu zapobiec.

Możesz jednak stworzyć własną przeglądarkę, która będzie obsługiwać CV w dowolny sposób;)


1
Tak, parafrazując, jest to niestety spowodowane tym, że system operacyjny Android zdecydował, że musi zwolnić pamięć wykorzystywaną przez przeglądarkę, uniemożliwiając jej otwarcie w tle. Ktoś mógł napisać aplikację przeglądarki, która zapisuje dane strony i wyświetla je, nawet jeśli aktywność aplikacji została zabita. Dobra odpowiedź.
Lance Nanek

3
Zgadzam się z odpowiedzią. Dodam spekulacje: przeglądarka tak naprawdę nie ładuje się ponownie w sensie ponownego wysłania żądania HTTP GET; raczej po prostu renderuje istniejącą odpowiedź HTTP, którą prawdopodobnie leży w pamięci podręcznej. Mówię to, ponieważ widziałem, jak to się dzieje bez łączności sieciowej; jeśli kliknę przycisk „przeładuj”, pojawi się oczekiwany błąd („Nie można załadować strony, ponieważ nie mogę połączyć się z Internetem” lub cokolwiek innego)
offby1,

Gdyby zdecydował się go ponownie załadować, byłaby to bardzo zła decyzja, ponieważ „zabiłaby” to możliwość jednoczesnego korzystania z aplikacji. Ale odpowiedź przychodząca z @ offby1 jest słuszna - zamiast przeładowania istnieje ponowne renderowanie - więc przyjmuję tę odpowiedź
laplasz

Wypróbowałem Google Chrome i działało tak, jak powinno być! W ogóle nie ma ponownego przekazywania - czy ktoś może to zweryfikować?
laplasz

3
@laplasz: przeglądarki musiały się zresetować, jeśli zostały zabite przez system (generalnie, gdy aplikacje na pierwszym planie potrzebują więcej pamięci). W przypadku Chrome ponowne renderowanie jest nieco oczywiste, ponieważ podczas ponownego renderowania Chrome wyświetlał zrzut ekranu w skali szarości. Jeśli chcesz w ogóle zapobiec ponownemu wysyłaniu, powinieneś unikać przechodzenia na ciężką aplikację (np. Gry). To, ile stanów zostanie zachowanych podczas ponownego renderowania, zależy od jakości implementacji przeglądarki.
Lie Ryan,

0

Możesz spróbować użyć pamięci wymiany. Działa przez określony czas i zależy od ilości otwartych aplikacji w tym samym czasie oraz od ich ciężkości. Badaj o tym, ale potrzebujesz odblokowanego bootloadera i rootowania. Inną opcją może być urządzenie z większą ilością pamięci RAM (> = 1 GB pamięci RAM).

Twoje zdrowie.


-2

Po prostu odznacz „Nie zachowuj aktywności” w „Opcjach programisty” w ogólnych ustawieniach Androida.


Niepowiązane ... To było już niezaznaczone i nadal się zdarza. Czy jesteś pewien, że Twoje strony internetowe nie ładują się ponownie po przełączeniu między kartami?
Domi
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.