Która metoda bezprzewodowego tetheringu zużywa najmniej energii? Bluetooth czy Wi-Fi?


12

Jeśli zamierzam połączyć się bezprzewodowo z moim telefonem z Androidem, jaka metoda najmniej rozładuje baterię? Wi-Fi czy Bluetooth?


1
Sądzę, że Bluetooth, ponieważ Bluetooth ma mniejszy zasięg transmisji (a zatem powinien zużywać mniej energii, przynajmniej teoretycznie), ale nie mam twardych danych na ten temat.
Lie Ryan,

Odpowiedzi:


16

Postanowiłem sprawdzić niektóre dane i moje przypuszczenia wydają się poprawne: http://nesl.ee.ucla.edu/fw/documents/reports/2007/PowerAnalysis.pdf

Według raportu Bluetooth pobiera najmniej energii.

Jednak twoje radio 3G prawdopodobnie pobierze najwięcej energii; utrzymywanie połączenia 3G bez przesyłania danych jest tanie, ale gdy zaczniesz wysyłać / odbierać dane, przebije nawet Wi-Fi.

Radia Wi-Fi mają wysoką energię budzenia i utrzymania połączenia, ale niski koszt transmisji na bit i wysoką przepustowość.

Radiotelefony komórkowe mają niską energię utrzymywania połączenia, ale wysoki koszt transmisji na bit i niską przepustowość.

Oświadczenie: Badanie może dotyczyć tylko określonego modelu urządzenia, którego używają.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.