Bateria spada o 20% po ponownym uruchomieniu!


17

Bateria w Samsung Galaxy S2 na ICS lubi upuszczać po ponownym uruchomieniu. Właściwie to się stało, kiedy byłem również na Pierniku. Czy ktoś może mi pomóc to naprawić? Zrzuty ekranu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj


Jest to prawdopodobne, ponieważ w chwili
restartu

1
Jak znaleźć winowajcę?
rabbid

Mam ten sam problem. @SachinShekhar: To oczywiście błąd. Widziałem spadki z 80% do 20% po ponownym uruchomieniu. Bez względu na to, jak intensywne jest uruchamianie R / W, nie wyjaśnia tego. Dziwne jest to, że w moim przypadku zgłaszana pojemność baterii zwykle wzrasta po ponownym uruchomieniu, bez podłączania do ładowarki. Ale chociaż w rzeczywistości jest dużo energii, mój telefon wyłączy przesyłanie Dropbox i synchronizację misc, ponieważ uważa, że ​​bateria jest prawie wyczerpana.
abstrask

Odpowiedzi:


4

Nie ma łatwego sposobu ustalenia, który proces zużywa baterię . Narzędzie do monitorowania baterii w Androidzie nie jest aktywne podczas uruchamiania, więc każdy, kto chce wiedzieć, co się dzieje, będzie musiał przeprowadzić głębokie włamania do jądra Linux i skryptów inicjujących Androida. Nie wierzę nawet, że masz zrootowany telefon lub masz migawkę źródeł AOSP dla Androida, gdzie możesz się włamać.

Uważam też, że mechanizm szacowania baterii jest w jakiś sposób oszukany przy starcie . Ponieważ nie ma wcześniejszych danych do porównania (N szacuje się w zależności od wartości N-1). Poziom, który widzisz zaraz po uruchomieniu, jest prawdopodobnie nieprawidłowy. Właśnie dlatego poziom dziwnie wzrasta, chociaż w międzyczasie nie podłączono żadnego źródła zasilania. W jakim stopniu ten poziom jest zły? Pytanie bez odpowiedzi.

Mam jednak proste rozwiązanie: przestań instalować aplikacje, które powodują awarię Androida lub wymagają (głupiego) restartu :-)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.